Premature Bebekler Prematüre mama tavsiye

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ciko07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
5.902
818
33 haftalik erken doğum yapdim ilk basta mama verdiler 11 gün küvezde yatti bebeğim 3 gündür evdeyiz iki gündür sütüm geliyodu emziriyodum bide sagip dolaba koyup emzirdikten snra biberonlada veriyodum şekeri dusmesin ac kalmasin diye ama bugun sütm gelmiyo ck az bebegim ac uymuyo napcagmizi bilemedik surekli araniyo emziriyrm doymuyo sagiyorum yetmiyor aranip duruyo yavrum esmi yolladim smdi mama almaya iyimi yapıyorm bebegm ac elimden bisi gelmiyo

Aptamilin prematüre bebek mamaları var onlardan alabilirsin . Ve bebeğini ac bırakma .eger sütün gelmiyorsa kesinlikle mamayla takviye et . Yoksa kan sekeri düşüp beyin gelişimi etkilenir . 2 saati gecirme uyuyorsa bile uyandırıp besle. umarım sağlıklı şekilde büyütürsünüz

Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. ..emzirmeye devam et ya da biberonla vereceksen akışı yavaş olanla ver, memeyi bırakmaz belki. .

UOTE="kucukhemsire, post: 37590688, member: 630065"]Aptamilin prematüre bebek mamaları var onlardan alabilirsin . Ve bebeğini ac bırakma .eger sütün gelmiyorsa kesinlikle mamayla takviye et . Yoksa kan sekeri düşüp beyin gelişimi etkilenir . 2 saati gecirme uyuyorsa bile uyandırıp besle. umarım sağlıklı şekilde büyütürsünüz[/QUOTE]
Smdi alms esim vericm cnm

Su tüm yetmiyor demeyin düzene oturacak eda olsa mutlaka sağ. Sık sık sağ.ben SMA kullanıyorum ben prematüre yok galiba.hipp in olmasi lazim.aptamil için kullanmayın diyorlar. Bazı serileri yurt dışında toplanmış. Bol sıvı al süt iç. Komposto yap iç. Düzenli uyu.uyuku süt yapar.ama mutlaka emzir yada sağ sık sık. Bebeğin uzun ömürlü olsun Bahtı güzel olsun inslh

Bebekler ilk hafta zaten az emer cabuk yorulur erken memeyi birakir sakin ha hemen mamaya baslama emin ol sonra mamaya basla mama kotu birsey degil ama sutun varsa icir ilk baslarda cok gelmez zaten
Kac kilo yavrun gazi varsa onun icinde aglayabilir gazini cikart

Mama vermeniz gerekiyorsa mümkünse kaşıkla verin. Biberonlar bebeğin memeyi erken bırakmasına neden olabiliyor. Anneler genelde gereksiz yere mamaya başlıyor. Mamanın gerekli olup olmadığı hususunu mutlaka doktorunuza danışın. Bebeğinizin ağlamasının tek nedeni açlık olmayabilir.

Bu arada sutunuzun ilk haftaki gibi gelmesini beklemeyin. Süt bebeğin ihtiyacına göre üretilir. Goguslerinizin ilk gunlerdeki gibi dolmamasi saginca cok az ya da hic sut gelmemesi sutunuzun bebeginize yetmedigi anlamina gelmez. Yine de sütünüzün az oldugunu dusunuyorsaniz eczanelerde satilan gogus pompalarindan alip bebeginiz emdikten sonra hic sut gelmese bile 10ar dakika her iki göğsünüzu sagin. Bu işlem sutunuzu arttirmanin en etkili yoludur. Bunun disinda eczanelerde satilan humana still tee sut cayini gunde 3-4 bardak tuketirseniz sutunuzun arttigini goreceksiniz. Ayrica gunde en az 2 bucuk litre su icin.

Evet ilk gunlerdeki gbi dolmuyo klinik tbi sagma makinadi var onunla sagiyodum bebegm kuvezdeykende onla ypiodum ama dun ck ck az geldi esim almis o humalayi ictim gece bgn bda icim faydaliysa

mrb bennımd oğlum 33 haftalık 1,600 grm dogdu 22 gun kuvezde kaldı benm sutumu 1 subardagı kadr tek cıktı 22 günde hıc yoktum rezene ıctım ne ıctm fayda etmedı sezeryanla doğum yaptm cok acı ve zor gunlerdı sukur gectı smdı oğlum 11 aylık 10 kılo ben aptamıl pre verdım ılk 2 ay snra devam ettım aptamıle doktor aptamılde gedo cıktı dedı sma ver dedı SMA1-2-3 e kadar var zaten snra oğlum 3 aylıkken annem pırınc unu ver dedı mamada ısal oluyrdu ben bu sma sadece mısafrıge gıderken verıyrdm evde vermıyrdum pek snra smdı oglm 4 dıs çıkardı baba gel dede gel dıyr rabımm hepınızın evladını bagıslasın sıze ıns benımkınıde amın sen bebeını hıc ac bırakma mama takvıyesı yap unutma prematüre bebklerın ılıklerı bostur onlar sadece doydukları kadar kılo alır yoks alamaz ben bır tecrubesız anne olan bebegıyle yasam mucadelesı veren 24 yasında genç bır anneyım hıc uzulme bol dua et ben oyle yaptm dıkkat et bebgıle konuş gozlerı ıcıne bak emın ol sevgınle buyuyecektır hayırlı evlat olur ıns

[QUOTE="gulhasena, post: 37884777, member: 5]mrb bennımd oğlum 33 haftalık 1,600 grm dogdu 22 gun kuvezde kaldı benm sutumu 1 subardagı kadr tek cıktı 22 günde hıc yoktum rezene ıctım ne ıctm fayda etmedı sezeryanla doğum yaptm cok acı ve zor gunlerdı sukur gectı smdı oğlum 11 aylık 10 kılo ben aptamıl pre verdım ılk 2 ay snra devam ettım aptamıle doktor aptamılde gedo cıktı dedı sma ver dedı SMA1-2-3 e kadar var zaten snra oğlum 3 aylıkken annem pırınc unu ver dedı mamada ısal oluyrdu ben bu sma sadece mısafrıge gıderken verıyrdm evde vermıyrdum pek snra smdı oglm 4 dıs çıkardı baba gel dede gel dıyr rabımm hepınızın evladını bagıslasın sıze ıns benımkınıde amın sen bebeını hıc ac bırakma mama takvıyesı yap unutma prematüre bebklerın ılıklerı bostur onlar sadece doydukları kadar kılo alır yoks alamaz ben bır tecrubesız anne olan bebegıyle yasam mucadelesı veren 24 yasında genç bır anneyım hıc uzulme bol dua et ben oyle yaptm dıkkat et bebgıle konuş gozlerı ıcıne bak emın ol sevgınle buyuyecektır hayırlı evlat olur ıns[/QUOTE]

Insllah cnm allah bebisini sana bagslasin aptamili cok kusuyo bzmki bebelaca basladim onu sevdi rabbimin iznyle bgn 3 kilo olmus

Insllah cnm allah bebisini sana bagslasin aptamili cok kusuyo bzmki bebelaca basladim onu sevdi rabbimin iznyle bgn 3 kilo olmus[/QUOTE]
amın cumlemızın ıns dua et bol bol 5 aylıkken ben hersey tatdırdım snra çorba derken pılav derken buyuyr ıste benımkıde sevgınle buyut bebgını mutlu olun

Insllah cnm allah bebisini sana bagslasin aptamili cok kusuyo bzmki bebelaca basladim onu sevdi rabbimin iznyle bgn 3 kilo olmus
amın cumlemızın ıns dua et bol bol 5 aylıkken ben hersey tatdırdım snra çorba derken pılav derken buyuyr ıste benımkıde sevgınle buyut bebgını mutlu olun[/QUOTE]

Insllah cnm insllah rabbim bebisleri korusun

yazdıklarınızı okudum bende 33+2 de doğum yaptım 2200 doğdu oğlum sonra 1600e kadar düştü 6 hafta yoğun bakımda kaldı eve geldiğinde hiç sütüm kalmamıştı ama sonra onca tavsiye ve onca araştırma sonucu sma ya başladım aşırı memnun kaldım hem kilosu düzeldi hemde iştahı arttı hemde çok iyi yaradı oğluma 4. ayda ek gıdaya başladım sma yı direk kesip hero baby devam sütü vermeye başladım pirinçli muzlu olarak çok çabuk alıştı o yüzden hiç pişman değilim şu an 15 aylık ve 16 kilo 10 diş de çıktı gelişimine çok iyi geldi.

Kizlar 34+5 haftalikken dogum yaotim. 12 gundur hastanedeydik bugun evimize geldik. Benegim kucuk oldugu icin beni ememiyor uykuya dalio ac kaliyor aptamil ore ye baskadik sutumu de vermeye devam ediyorum ikisinidebiberonla takviye ediyorum. Benim kafama takilan sütümü 50 -60 cc alan bebegim mamayi 30 dan fazla almiyor. Normal mi bu henuz 12 gunluk. Kilomus 2220 gr di sislikle beraber 1950 ye dustu şuan 2060 gr. Kilosunu yuksek tutmamiz lazim o yuzden cok korkuyorum

Merhaba, bende 33+5 de dogum yaptim. Almanyada yasiyorum .Bebeginiz kilosu basina 150 gr.almasi gerekli yani 2,060*150 gr ; 309 gr.(Gün boyunca toplam olarak).Aptamil PDF kullandiriyorlar burda, hastaneden ciktiktan sonra. ( En az 1800 gramm olmali , ve 3 aylik olana kadar ) Doktorun yazmasi lazim.Anne sütünü mamanin icerisinede koyabiliyorsunuz.Bebekler basta kilo veriyorlar, gayet normal. Daha sonra Aptamil pre kullanin. Aptamil Oreyi tanimiyorum. selamlar

http://www.aptawelt.de/produkte/spezialnahrung/aptamil-pdf?gclid=CJax4L6d9sICFSoewwodZbkA0Q

Kesinlikle "Nutricia infatrini" süper bir mama. Bebeğinizin normal gelişimini yakalamasını sağlayacaktır. Doktorunuza onu yazması için rica edin çünkü bu mama market veya eczanelerde alelade alabileceğiniz bir mama değil orijinal bir mama biraz pahalı ve sadece hekim reçetesi ile alınabiliyor.

D
Aptamil dışında hangi mamalar var prematüre bebekler için ?
Daha yeni doğum yapmışsınz kendi sütünüz kadar şifalı hiç bir mamayı bulamazsınız.sütünüz tekrar gelebılır bol bol sağım yapın özellikle premature annelerının sütü daha bir farklı oluyor.Mama öcü değil ama anne sütünün yerine gecemez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…