Premature Bebekler Premature bebegim de pda acikligi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Damlatila91

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2017
53
49
33
Merhabalar 09/01/2018 tarihinde anı sandım gelmesi ve şu boşalması ile 33 haftalık meleğim dünyaya geldi 43 cm ve 2140 gr. Olarak ciğer geliştirici iğneler 32.haftamda yapılmıştı ama bebek kovez E alındı entube edildi 5 gündür yoğun bakımda bu arada doğum yaptığım hastanedeki yoğun bakım sterilize olmadığı için cuma günü başka bir hastaneye sevk ettirdim bebeği ve iyiki ergirmişim çünkü pda damarında açıklık varmış ve ciğerleri tam gelişmediği icin entubeden artıramıyorlarmış cumartesi günü pda2icin ilaca başlandı doktor 2/3 günde kapanır kapanırsa emrinden çıkarırız dedi.bu arada kilosu 1985 e gerilemişti bugün +20 gr.almis ve 2006 gr.olmus.size sorum bu gibi durumla karşılaşan var mi var ise pda açıklayınız ne zaman kapandı ve kaç gün kövezde kaldınız? Teşekkürler bu arada dualarınızı eksik etmeyin nolur

Dusuk Doğum ağırlıklı bebeklerin çoğunda pda görülüyor bizde de vardı.
49 gün kuvozde kaldı, medikal kapatma uyguladılar. Geçen hafta kontrole götürdüm kapanmak üzereymis. Yanı tedaviye çabuk yanıt veriyorlar

X