Porselen mutfak tezgahı kırılmalara karşı özellikle kullanışlımı?

demet43

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
16
0
59
Selamlar.. Mutfak dolaplarım ve tezgahımı yenileteceğim tezgah olarak porselen tezgah da düşünüyorum çünkü şuan kullandığım mermer tezgah ısıya kırılmalara çok dayanıklı hemde sağlıklı ama senede bir kere cilalanması gerekiyormuş onu yapmadığım sirkeyi limonu temizlikte çok kullandığım için deforme oldu yüzeyi o yüzden bir de bulunduğum yerde mezarcı mermerinden başka mermer yokmuş eskinin kalın o mutfak tezgahı mermerlerinden yok artık dediler o yüzden eğer mermer istersem (sağlam ve ısıya dayanıklı diye) altına mdf kestirip üstüne şu andaki mermerlerden koyacaklar oda ince olduğu için onunda ısıya duyarlı olacağını onuda dikkatli kullanmak gerektiğini söylediler. Tekrar karşı fayans yerine de ayrıca fayans düşünmem lazım yani pek önermediler mermer tezgahı 6 ayda yada senede bir kere mutlaka cilalanması bakımı gerekiyormuş (mermerin parlaklığını koruması için) buda ayrı. Yani mermer tezgah şu anda yok gibi bir şey .
Diğer granit tezgah radyasyon yayıyor (az da olsa),
çimston, belenco vb diğer tüm tezgahlarda ise sürekli elimde sıcak tencere çaydanlıklar ıçin taban altlığı nihale ile gezeceğim için o zaman en iyisi porselen olsun zaten aklımda diyerek hareket edeceğime göre sirke karbonatda çok kullanıyorum porselen onlarada dayanıklı diye düşündüm ama porselende de çatlama kırılma riski var her daim :KK43:(
bu düşünce doğru mu porselen tezgah kullanışlımı kırılma riski sürekli var mı? Çok mu riskli kırılma riski yani?
Porselen mutfak tezgahı yaptırıp kullanan arkadaşların yorumlarını çok merak ediyorum kaç senedir kullanıyorsunuz tezgah çatlayacak diye yada üstüne birşey düşüreceğim diye sürekli stres yapıyormu? Yoksa sağlam hiçbirşey olmuyormu diyorsunuz görüşlerinizi rica ediyorum yazarsanız çok sevineceğim

merhabalar.ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum kısa bir süre tecrübem var fakat kesinlikle döküm gibi sıcaklığı zor geçen tava tencere üzerine koymayın.ben şimdilik o şekilde bir sıkıntı yaşamadım illa da koyacaksam ilk sıcaklığının geçmesini bekliyorum işimi garantiye almak için.porselen tezgahın en güzel yanı asla leke tutmuyor tavsiye ederim herkese.

X