Porselen Makyaj'ın 1,2,3 şeklinde aşamaları var mı ? Bilgisi olanları bekliyorum.

Sorcha

Bir arkadaşa bakıp çıkıcam.
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2009
8.684
3.220
Kızlar , selamlar ... Şimdi bir sorum var. Bugün bir kuaföre gittim. Oldukça da içim ısındı , bayan çok şekerdi.

Makyaj + topuz fiyatı sordum. 75 tl çıktı. Normalde tuzlu dedikleri yerlerden ama bana iyi geldi.

Normal makyaj değilmiş yani kadının yapacağı, porselen makyajmış. Ama tabi onun da aşamaları varmış.

1,2,3 diye ayrılıyormuş orada. 1.aşama =50 , 2.aşama=100 3.aşama da 150 tl.

3.aşama gelinler içinmiş hani ağlıyorlar filan ya , akmasın iyice dayanıklı olsun diye. Daha ağır oluyormuş hem.

Duydunuz mu böyle bir şey ?

duymadım ben. ama gelinler için olan herşey daha tuzlu oluyor ya ,o farka da böyle ağlama bahanesi bulmuşlar bence

Son düzenleme:
Hehehe :) Olabilir belki de, ya da yoğun makyaj yapıyorlar ona. O yüzden. Yani benimki normalde öyle porselen diye mi attılar acaba onu merak ettim

merhabalar..

Benim uzmanlık alanım makyözlük ve hiç 1. 2. aşama diye birşey duymadım.o kadar özel ders aldım.ayrıca gelin makyajı herzaman doğal yapılır..derslerde ve notlarda porselen makyaj diye birşey yoktur.bu halk dilinde olan makyaj türüdür.denilme sebebi ise;pürüssüz oluşundan yola çıkarak koyulan isimdir.sanırım gittiğiniz kişi aşama derken makyajın tonuna,rengine göre sınıflandırılmış..herzaman doğal makyaj önerilir.güzel yanları ortaya çıkartıp,kusurlu yanların geri çekilmiş olması gerekir makyajda.bu unutulmamalı.

yardımcı olduysam ne mutlu..

Teşekkür ederim çok :)

Umarım kötü bir makyaj çıkmaz ortaya, normal makyaj yapmadığını söyledi. Kendi malzemeleri varmış. Bakalım inşallah kötü bir makyajım olmaz :)

hehe burdada buldum seni :) porselen makyajin diger adi kryolan istersen bi arastir internetden canim.. normalde televiziyon, tiyatro gibi yerlerde kullaniliyor..
benim dügünümde yaptirmistim.. akma falan olmuyo evet.. tazeleme geregi falanda duymuyosun.. ben gelin sacima ve kryolan makyajima 150 tl verdim cokta güzel olmustu

Hahaha değişik bir isim :) kro o lan ! der gibi Sorayım oradaki bayana bu ismi :) İnşallah güzel olur canım. Tek isteğim bu :) Çok az kaldı.

slm ben profosyonel oyuncuyum 1 asama 2 asama 3 asama dıye sadece musterıyı kazıklıyor fırmalar.profosyonel makyajda mac ve kryolan marka kullanılır sadece, bu urunler pahalı oldugundan makyaj fıyatıda bıraz tuzlu olur, aksi takdirde kurtarmaz.Eger makyaj ucuza yapılıyorsa mutlaka bır eksıklıklerı vardır ya urun mac yada kryolayn degıldır yada makyöz profosyonel değildir. Bu urunu herkes kullanamaz, mutlaka eğitim alması gerekir ,eğitim aldıkdan sonrada çok guzel para kazandıkları ıcın (eger işlerini güzel yapıyorlarsa )setlerde yada ismi duyulmuş marka kuaforlerde çalışırlar ....Şimdi böyle bir makyöz dusunun ve mazlemeler 75 tl olamaz mumkun değil....geleyım porselen makyaja porselen makyajın tek ozellıgı tenınızden bir yada iki ton daha açık makyaj yapılması ve fondotenınızın daha kalın olanının kullanılmasıdır yuzunuz kadıfemsı ve pürüzsüz görünür ...Bütün makyajların üzerine sabitleyici sıkmak zordundadır makyözler o yuzden hıç bırı akmaz ama hepsinin tazelenmesi gerekır tıpkı sette her arada makyozun oyuncunun yuzundekı terı pudrayla alması gıbı ...en az 2 saatte bır yuzunuze transparan pudrayı bir fırça yardımıyla uygulayın bunu herkes yapabılır ..kuaforden bırazcık transparan pudra isteyın ve nasıl uygulayacağınızı sorun sadece....

Yani sence 50 tl dediği , makyaj ürünleri 150 ye göre daha kalitesiz yani öyle mi ?
Sorucam bunu oradaki bayana
Açıklaman çok güzel çok teşekkür ederim sana :)

kızlar benim temmuzda düğünüm var.profesyonel makyaj ve gelinbaşı yapabilecek güzel bir yer arıyorum çankaya'da.bildiğiniz çankaya'da bir yer var mı?

slm nerede yasadıgını goremedım ankarada sanırım ...ankarada bıldıgım bır yer yok ama istanbulda çok var tanıdığım....

porselen makyajda fiyat gayet normal. krylon yada mac ürünleriyle en kaliteli makyaj yapılabilir. 1. aşama dedği normal gündüz makyajı gbi ama kaliteli olan 2. aşamada uğraşır takma kirpik takar 3. aşamada tam bir porselen bozulmayacak belli belirsiz olan bir makyaj yapılır. yalnızca 1 saatten az sürmez bu makyaj ona dikkat edilmelidir.

aynı dert bende de var istanbul anadolu yakasındayım ekimde düğünüm var ama hala bir kuaför bulamadım profösyönel makyaj yapan güzel biyer bulamadım bana tavsiyede bulunursanız çok sevinirin

Avrupa yakasinda nisan kuaför var ben oraya gitmistim.. makyaj konusunda cok basarili.. fakat memnun kalmadigim coook kalabalikti.. benden haric 7 tane daha gelin vardi sanirim yani öyle özel ilgi alaka yok.. ama dedigim gibi makyaj süperdi.. kryolan ürünleri kullaniyorlar ama bunu mutlaka belirtmen lazim istedigini..

bu aralar face den buldugum bir kac kuaför var makyaj ve sac konusunda cok basarili bir arastir derim..
H&P Coiffeur&Professional Make-up Studio var Pinar Ayse Bayram diyede aratirsan cikar, makyaj ve sac süper ötesi.. ama sanirim onlar avcilarda emin degilim
bide Hatice Kasik var basarili buldugum ama onunda nerde oldugunu bilmiyorum tam.. ben yurtdisinda yasiyorum canim

paris kuaför makyöz dilek balcı ankarada gördüğüm en iyi makyöz bence dilek balcı ben istanbulda yaşıyorum ve işi dolaysıyla ankaraya cok sık ugrarım ankarada gördüğüm su manikürcü ve makyözün aynı kişi olması istanbulda böyle birşey yok manikür pedikür ayrı bir iş makyaj kas tasarımı ve kirpik apayrı birşey .. ankarada bu başaran tek marka ve firma çayyolu paris kuaför hem kaş tasarımı olsun hem kirpik (ipek kirpik dahil ...) hemde makyözlük adına ankara her geldiğimde gittiğim bir yer sizede tavsiye ediyorum mutlaka bir kere deneyin fiyatlarıda cok uygun ankarada iyi bir makyöz arıyorsanız dilek BALCI derim ben numarası +90 (312) 241 17 37

Peki sadece makyaja ne fiyat veriyor bu bayan?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…