Sivilceli Ciltler Popoda Sivilce

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Orkide82

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
444
85
Merhaba Arkadaşlar,

su sorunla nereye yazicami bilemedim.
Benim hemen hemen 2 senedir popoda sivilce çıkmasında sorunum var. Cilt doktorunada gittim bi losyon verdi günde 2 kere devamli sürünce iyi kötü kayboluyor ama sivilce lekeleri kalıyor.. Buna benzer sorunlari olan varmi ve bi çözüm bulabildimi? Kilodu biride değilim.
Internette buna benzer bisey bulamadim sanirim yanlızim bu konuda,napicami bilemedim. Beni birak eşimi bile rahatsiz ediyor acikcasi

Bu sorun bende de var , ara ara çoğalıp sonra gidiyorlar . Gerçekten çok rahatsız edici .

Fakat ben çözüm bulamadım . İstanbul da otururken en asortik pahalı doktorlara bile gittim ama verdikleri hap ve krem bitince hep eski haline döndü , ben bıraktım peşini . Çünkü bakılması gereken her şeyime baktılar kanda , içerde bir sorun yok . Sanırım bazı dönemlerde stres , sıcak ve giydiğim kıyafet sebebiyle artıyorlar .

38 yaşındayım kendimi bildim bileli popişimde sivilce çıkar ara ara
Hatta bazen devasa bile olabiliyor
Çok kiloluda degilim
Hiç dr a gitmedim bunun için de

Of cok kötü bisey.
Benimki gitmiyorda .. Bazen sivilceleri aciyorda.. Gercekten cok inat bisey.. Pamuklu ic camasiri giyorum ama azalicagina çoğalıyor

38 yaşındayım kendimi bildim bileli popişimde sivilce çıkar ara ara
Hatta bazen devasa bile olabiliyor
Çok kiloluda degilim
Hiç dr a gitmedim bunun için de
Benim yoktu canim ya.. Bu bi kac tane degilki büyük bölge cok kötü gözüküyor ve büyüklü ufakli sivilceler bazilarida irinli aciyor

Yaa. Bazen bende çıkıyor o zaman baya sürtmek iyi geliyor. Çamaşırdan falan mı acaba? Ya da çok mu dar giyiyorsunuz?
Kese yapiyorum her banyodan ama dedigim gibi sanki inadina daha agrili sivilce cikiyor hafiflemiyorda.. Pamuklu giyorum.. Hayir dar giymiyorum hatta etek giyorumdum bi kisa süreye kadar hep

Yanlis yonlendirmek gibi olmasin ama kortizonlu krem geciriyor ki doktora sormak lazim
Bu olabilir, yarina randevu almaya çalışıcam canimi cok sıkmaya basladi çünkü.. Ondan önce bakteriyi öldüreb antibiotikli losyon verdi işte ama azcik hafifler gibi ama yinede sivilcelerin lekesi gecmiyor artik yer etmis.. Birakinca yine çoğalıyor

Kızlar ben bir sözlükte sayfalarca yorum okudum ve çözümü çok şükür buldum. Bildiğiniz mor mor izler vardı hepsi hafifliyor çok şükür. Sürekli olarak da değişimi görebilmek için fotoğraflarını çekiyorum önce sonra görebiliyorum, bunu mutlaka siz de tutun ki sürdürdüğünüz rutin başarılı mı değil mi onu görün.

1) Banyoda düzenli kese yapacaksınız, çok önemli bu.
2) Salisik ve glikolik asitli sabunum var, onunla duşta yıkıyorum ama mutlaka köpük 15 dakika bekliyor.
3) Asla saçınızı yıkamadan vücuda geçmeyin, hem saç kremindeki silikonlar oradaki gözenekleri tıkıyor hem de dökülen saçlar orada tutunabiliyor pütürlerden dolayı. Bu yüzden mesela duşa girdiniz, saçı öne atıp yıkayın sonra saç kremini uygulayın başınızı çevire çevire durulayın kremlenin. Zaten o sırada da buhardan dolayı vücut keseye hazırlanmış oluyor, daha güzel oluyor.
4) En önemli kısım; içeriğinde çinko oksit bulunduran bebek pişik kremi. Yeni üye olduğum için marka verebiliyor muyum bilmiyorum M ile başlayan pişik kremi. Bu duştan sonra.
5) Ve son adım, ara ara sarı kantaron yağı sürmek.

Eğer sivilce, çıban varsa aktif; ona da çay ağacı yağı.
Ben bu şekilde kurtuldum, bir de orada tüy varsa onlardan kurtulmadan kesin çözüm yokmuş. Oraya tabi hiç ağda yapmadım ama tüy var onlar için iğneli epilasyon yaptırıcam.

Kolay gelsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…