Polistikover (pcos)

Papatya011

18.09.2020🐣 25.05.2022
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2019
2.689
3.449
26
Merhaba hanımlar. Benim iki tane çocuğum var ilkine hamile kalmadan önce doktora gittiğimde hormon değerlim pcos gösteriyordu ama ultrasonda birşey görmediği için sıkıntı yok diyip yollamıştı çok şükür iki defa da doğum yaptım dün tekrar doktora gittim genel bir baktırmak için Polistikover dedi alttan muayene eder etmez yumurtan çok dedi hatta yanındaki kadında oo hemen hamile kalırsın bir sürü yumurtan var dedi bugün de kan sonucum çıkmış burda da pcos sanırım değerlerim ama bende öyle aylar süren bir adet düzensizliği olmuyor sivilcelenme tüylenme ve kilo vermeme durumu var zaten haşimato hipotiroid ve insülin direncim de var onlardan da kilo veremiyorum. Bu Polistikover ın bana bir zararı olur mu acaba ? Yapmam gereken birşey var mı

Eklentiler

• IMG_5094.png
    IMG_5094.png
    144,2 KB · Görüntüleme: 15
bende polikistik over hastasıyım hatta 13 yaşında polikistik kistim patladı ve doktor bana bu durumu senin yaşında birinde daha önce görmedim dedi. Ben acıyla hastaneye yatırılınca anlamıştım bu hastalığa sahip olduğumu. Bu güne kadar bir sorun yaşamadım kontrollere gittiğimde kistim olduğunu söylüyorlar. bu kistler kendi kendine büyüyüp küçülüyor arada bir doktora gidip kontrol ettirsiniz yeterli olur. bende tiroit hastasıyım ama hipotirod,tüylenme gibi şeyler genelde pcoda görülüyor. eğer doktor yumurtalıklarınızda bir problem olmadığını söylediyse hiç bir sorun olmaz kafanıza takmayın. Adetinizde düzenli problem yok artık bir çok kadın bunu yaşıyor

X