Polio/Kürtaj

seda an

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
1
0
33
Merhaba kızlar, Umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Rahimimde büyümüş ve şu anda 14 mm'ye ulaşan bir polip var. ve PKOS'um olduğundan ve çok düzensiz bir adet döngüsüne sahip olduğumdan, rahimim çok dolmuş ve gelecek ay Kürtaj olmam lazım.

Bunun yanında Panikattacke ve hastalık hastalığı oluştu piskolojim yerlebir anliyacaginiz.

Hiç ameliyat olmadım Narkozdan Korkuyom ya Polip kötü huyluysa, ya ameliyat sonrası biseyler ters giderse. Lütfen belki benimle ayni durumda olan veya atlatan veya bilgisi olan yardımcı olsun

Çok geçmiş olsun. Poliplerin kötü huylu çıktığını hiç duymadım. Ancak nihayetinde olağan dışı gelişim gösteren her hücre yığının kötü huylu olma ihtimali var. İnsanlar basit kist diye ameliyat olup kanser çıkabiliyor biliyorsunuz. Görünüm itibariyle iyi huylu olduğu düşünülen kitleler %99 oranında iyi huyludur. Panik atak sorununu dönem dönem ben de yaşadım ve en kötüsünü düşündüm. En kötüsü haliyle de kitle görünüm itibariyle iyi huylu olduğundan kötü huylu çıkması halinde de henüz ileri safhaya ulaşmamış olacaktır. Görünüm derken pelvik mr cekildiginizi var sayiyorum. Üstelik operasyonu kürtaj olarak olmaniz buyuk şans ameliyat olmak cok daha uzun süreler aliyor bu da daha uzun narkoz demek halbuki sizin işleminiz çok kısa sürecek. Hayat kaliteniz muazzam artacağına eminim. Hiçbir şeyin her ne olursa olsun operasyondan öncekinden kötü olmayacağına emin olun.

X