Polikistiksen; Aralıklı Oruç yapabilir mi??

Smfr

Üşenme,erteleme,vazgeçme!💪
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
835
815
Bu konuyu ozellikle acmak istedim polikistikli olanlar bilirki kimine gore sık beslenilmeli kimine gore aralıklı orucun iyi oldugu soylenir kafam karisti..kilo verdim ama aralikli orucu yasam tarzi haline getirmek istiyorum cunku o eski kilolu hallerime donmek istemiyorum..o yuzden bu konuda fikri olursa ve benide aydinlatirsa cok sevinirim..🤗😍

Pkoluyum, 2 aydir if yapiyorum. Hem kilo verdim hem daha dinc hissediyorum. Arada kacamaklar olmuyor degil ama genel olarak sistemi yasam tarzi haline getirdim. Doktor da zaten boyle devam etmemi önerdi.

Pkoluyum, 2 aydir if yapiyorum. Hem kilo verdim hem daha dinc hissediyorum. Arada kacamaklar olmuyor degil ama genel olarak sistemi yasam tarzi haline getirdim. Doktor da zaten boyle devam etmemi önerdi.
Harikaaa..Peki adetlerde bi duzelme filan oldumu ??

Sizin bünyenizle alakalı bir durum..
Deneyin sürdürebilirseniz devam edin

Bu konuyu ozellikle acmak istedim polikistikli olanlar bilirki kimine gore sık beslenilmeli kimine gore aralıklı orucun iyi oldugu soylenir kafam karisti..kilo verdim ama aralikli orucu yasam tarzi haline getirmek istiyorum cunku o eski kilolu hallerime donmek istemiyorum..o yuzden bu konuda fikri olursa ve benide aydinlatirsa cok sevinirim..🤗😍
Merhaba, Birebir yaşamadım ama çok yakın bir arkadaşımda bu rahatsızlık var. Kendisi diyetisyene de gidiyor, hazırlanan diyetler hep ara öğünlü ve sıklıkla yemek yediği diyetler, sanıyorum şeker ve tansiyon seviyesi önemli. Ben aralıklı oruç yaparken, o tam tersi 2-3 saatte bir yemek veya ara öğün yiyerek metabolizmasını hızlandıracak bir diyet yaptı. Üzerine de sporla destekleyince 2-3 ay içerisinde 6-8 kilo vermişti, hala diyetine o kadar sıkı devam etmiyor ama kilolarını geri de almadı. Bu yüzden bence, aralıklı oruç senin için çok sağlıklı olmayabilir.

X