Polikistikover

Masumm

Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2023
243
44
30
Arkadaşlar polikistikover olup kendiliğinden gebe olan var mı neler yapılmalı nasıl anlıyorsunuz yumurtladiginizi çok düzensiz adet oluyorum

Pcosta kendiliğinden gebelik düşük ama imkansız değil. Kendi haline bırakırsanız aylarca beklersiniz muhtemelen. Ben 4senedir ugrasıyorum hala olmadı. Ovulasyon testi macunlar otlarla ugrasmayın derim. Direkt yumurtlama takibi sonrasında aşılama ve tüp denenmeli. Tabi pcos derecesine göre değişir benimki zorlu oldugu için aşılama sürecindeyim

Arkadaşlar polikistikover olup kendiliğinden gebe olan var mı neler yapılmalı nasıl anlıyorsunuz yumurtladiginizi çok düzensiz adet oluyorum
Ben kendiliğimden hamile kaldım canım inşallah sende kalırsın ama benım 3 sene sonra oldu acelem yok diyosan bekle suan ikinciyi istiyoruz mesela 3 hafta oldu korunmayı bırakalı bakalım ne zaman olucak☺️

Ben kendiliğimden hamile kaldım canım inşallah sende kalırsın ama benım 3 sene sonra oldu acelem yok diyosan bekle suan ikinciyi istiyoruz mesela 3 hafta oldu korunmayı bırakalı bakalım ne zaman olucak☺️
Benim ilk kendiliğinden oldu o zmn var mıydı polikistik over bilmem ama o zamanda duzensizdim bizde bırakalı korunmayı 5 ay kadar oluyor

Benim ilk kendiliğinden oldu o zmn var mıydı polikistik over bilmem ama o zamanda duzensizdim bizde bırakalı korunmayı 5 ay kadar oluyor
Tam yazmamışım ilk hamileliğimde kendiliğinden oldu o evlenir evlenmez kalmıstım ama boş gebelikten kürtaj oldum ondan sonra 3 sene sonra oldu ama hep pkoluydum yani hep düzensizdim oluyo dediğim gibi ama belli olmuyo bi bakıyom şıp tutuyo bi bakıyon senelerce bekliyon nasip meselesi

Merhaba kızlar,
Bende başımdan geçenleri kısaca anlatmak, sizlere umut olmak isterim.
Yüksek dirençli pcosum var çok zor çocuğun olur tüp bebek dene dediler. adetlerim 2-3 bazen 4 ayda bir oluyor.
Yaklaşık 1 yıl normal yöntemle gebe kalmayı denedik olmadı.
Doktora gidip tüp bebek dışında başka bir tedavisi varsa görmek istedim ancak gittiğim randevuda yani 2022 Eylül ayında rahim ağzı kanseri tanısı koyuldu. testler tahliller vs vs derken aralık ayında ameliyat oldum rahim ağzımın bir kısmı alındı.
Ameliyat sonrası doktorlar hızlıca hamile kalırsam tedavi açısından iyi olacağını söyledi.
İyileşme süreci vs derken şubat ayında gittiğim bir doktor bana Klomen verdi kullandık ilişki günlerini değerlendirdik olmadı.
Ardından nisan ayında başka bir doktora gittim hali hazırda 9mm lik güzel bir yumurtam olduğunu söyledi bana femara verdi düzenli kullandım yumurta çatlatma iğnesi için randevu verdi.
Ama ben o randevuya kadar çok ciddi ateşli bir hastalık geçirdim yaklaşık 1 hafta boyunca.
Daha sonra randevuya gittiğimde yumurtalarımın 19-20 mm olmasını bekliyorduk ki çatlatma iğnesi olayım.
Ama doktorum bir baktı ki 1 tane bile yumurta yok, büyümesi şöyle dursun olan yumurtam bile sönmüştü.
Geçirdiğim ateşli hastalıktan olabileceği söylendi. haliyle çatlatma iğnesi de olamadım.
Bir sonraki adetimde tekrar femara kullanmamı söyledi doktorum ama artık kaç ay sonra adet olurum bilmiyordum.
Tamamen umudum kalmamış, öylece hayatıma devam ederken 13 mayısta eşimin ısrarı üzerine evde kalan son erken gebelik testini denedim ve sonuç pozitifti.
çok şükür şuan 14 haftalık hamileyim ve her şey çok güzel gidiyor.
Yani şunu söylemek istiyorum, Rabbim ol derse sönmüş yumurtalardan bile o bebeği size nasip eder.
Umudunuzu kaybetmeyin, Yüce Allahım isteyen herkese nasip etsin :KK200::nazar:

X