Polikistik överim yok ama hormon sonuçlarım yüksek

ezgimelodi

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2023
20
0
22
Polikistik overim yok ama bazı androjen hormonlarım çok yüksek çıktı doktor endokrine gönderdi ama korkuyorum ben polikistik over tahmin ediyordum ya daha kötü bir şey çıkarsa ?Aynı durumu yaşayanlar var mı

Ultrason sonucunuza baktı mı doktor benim de sizin gibi bazı değerler yüksek cıktı ama ultrasonda görmedi

Bana diane diye bir dogum kontrol hapı verdi yolladı ama cok ilgisizdi ben salı günü baska doktora görünücem o doktora göre yine bir endokrine bende gözükmeyi düşünüyorum

Bana diane diye bir dogum kontrol hapı verdi yolladı ama cok ilgisizdi ben salı günü baska doktora görünücem o doktora göre yine bir endokrine bende gözükmeyi düşünüyorum
Bende polikistik overden korkuyorum ama bana kesin bir şey de demedigi için 2. Bir doktor her zaman faydalı iyi bir doktora gözüküp iyice öğrenmek istiyorum

En iyisini yaparsınız bende pazartesi endokrine gidicem bakalım hayırlısı olsun umarım ikimizdede bir sorun yoktur Bir de başka ne gibi şikayetiniz var vücudunuzda mesela ben tüylenme problemiyle gittim

En iyisini yaparsınız bende pazartesi endokrine gidicem bakalım hayırlısı olsun umarım ikimizdede bir sorun yoktur Bir de başka ne gibi şikayetiniz var vücudunuzda mesela ben tüylenme problemiyle gittim
Bende ne tüylenme ne sivilce vardı ben 14 haziranda regl oldum hep 27 günde bir olurdum bittikten sonra ağrım devam etti 19 unda bitmişti 26 haziranda regl oldum tekrar 5 gün daha sürdü doktora gözüktüm usg de folikül kisti zamnla atılan kistler dedi kan sonuclarımda da prolaktin degerim yüksekti benim sizin degerleriniz nasıl

Hmmm benim prolaktin testesteron dheas falan baya yüksek yıllardır da tüylenme sorunum var genetik sanıyordum ama bu hormonların yüksek olmasından kaynaklanıyormuş

Hmmm benim prolaktin testesteron dheas falan baya yüksek yıllardır da tüylenme sorunum var genetik sanıyordum ama bu hormonların yüksek olmasından kaynaklanıyormu
Dr polikistik overden şüphelenmedi mi bana yatkınsın galiba dedi yine 2. Bir doktora gözükücem

Dr polikistik overden şüphelenmedi mi bana yatkınsın galiba dedi yine 2. Bir doktora gözükücem
Şüphelendi ama o ultrasonsonda da belli oluyormuş fazla yumurtalık olmasıyla.Bende öyle bir sorun yok,adet düzensizliğim yok.Bir de kadınlık hormonlarımda normal olması gerektiği gibiÇok az bi ihtimal dedi yani

Evet ya 10 dan fazla yumurtalık oluyormus böyle inci kolye gibi diziliyomus yumurtalıkta

Merhaba yıllardır endokrin kontrolündeyim. İlk başlarda bana da pko tanısı koymuşlardı yumurtalıklarımda bir sorun olmamasına rağmen. Hormon sonuçlarım berbat çıkıyordu hep. Adetlerim düzenliydi, inanılmaz kıllanma sorunum var ama yüzümde bile sakal gibi çıkıyor hala. Tsh, t3 ve t4 değerlerim sıkıntılıydı en son da. Şuan hamileyim ama hala ilaç kullanıyorum tiroid için. Endokrinde de böbrek üstü bezi, tiroidler ve yumurtalıklarınızın tekrar ultrasonunu isteyecekler. Kan tahlillerine göre de tedavi başlanır. Umarım sağlığınıza kavuşursunuz♥

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…