Polikistik over ??????

byza364738

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2023
27
6
26
Merha 5 6 aydir adetim hem gec oluyor hemde yok dneecek kadar az oluyor. 1 ped bile kirlenmiyo damla damla yani. Aralik 5de adet oldum o zaman baya yogundu. Ondan once 3 4 ay yine yok denecek kadardi adetim.
21 kasimda kadin dogum doktoruna gittim vajinal ultrasonla bakti bisi yok dedi ayrintili vajinal ultrasonla bakildi bisi yok dediler. Adetin 3. 4. Gubu gel hormon testine bakalim dediler.
8 aralikta gittim (3 4 ay sonrasinda ilk defa yogun yani normal kanmam vardi)

LG 3.83
Estradiol (e2) 21.54
FSH 8.06

Degerlerime e nabizdan bakmistim. Sonuc icin doktora gidemedim. Ben cok agir hasta oldum ben atlattim oglum hastalandi derken sonrada randevu bulamadim bir turlu oyle kaldi

3 ocakta adet oldum en son o da sadece o gun 3 4 damla kan geldi o kadar.
2 gun once adet olmam gerekiyodu yine olmadim.

Polikistik ocer olabilir mi ?

Merha 5 6 aydir adetim hem gec oluyor hemde yok dneecek kadar az oluyor. 1 ped bile kirlenmiyo damla damla yani. Aralik 5de adet oldum o zaman baya yogundu. Ondan once 3 4 ay yine yok denecek kadardi adetim.
21 kasimda kadin dogum doktoruna gittim vajinal ultrasonla bakti bisi yok dedi ayrintili vajinal ultrasonla bakildi bisi yok dediler. Adetin 3. 4. Gubu gel hormon testine bakalim dediler.
8 aralikta gittim (3 4 ay sonrasinda ilk defa yogun yani normal kanmam vardi)

LG 3.83
Estradiol (e2) 21.54
FSH 8.06

Degerlerime e nabizdan bakmistim. Sonuc icin doktora gidemedim. Ben cok agir hasta oldum ben atlattim oglum hastalandi derken sonrada randevu bulamadim bir turlu oyle kaldi

3 ocakta adet oldum en son o da sadece o gun 3 4 damla kan geldi o kadar.
2 gun once adet olmam gerekiyodu yine olmadim.

Polikistik ocer olabilir mi ?
21 kasimda ultrasonla bakildi ve kan testi istemisti doktor
TSH 2.427
PROLAKTIN 9.71
Cikmisti.

Bu arada 25 yasimdayim.

X