Polikistik över yardım

svdeer

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2022
35
6
27
Merhaba
Arkadaşlar ben kendimi bildim bileli çok düzenli ve acısız bi adet dönemi geçiririm Şubat ayında az bi lekelenmem oldu ve adetim sökülmedi deprem bölgesindeyim korkudan sandım ilk ama zaman geçince kan testi verdim negatif sonra doktora gittim doktor polikistik över dedi biraz tembelleşmiş yumurtalar dedi 6 ay bebiş olmazsa gel vs dedi beni diyetisyene yönlendirdi insülin direncim 7 şerde çıktı şimdi diyetteyim ama doktor polikistik över için hiç bi ilaç vermedi kafam çok karıştı yeni ve sağlıklı beslenirsem gebeliğe engel olmadığını mı düşünüyor bilemedim başka doktora gitsem mi bilemedim napmam lazım sizce

Dogru soyluyor direnci kontrol altina alirsaniz bir sorun kalmaz ilac vermedi cunku buyuk bir sorun degil (henuz )hizlica duzelir zaten ilacta verseydi yasam seklini duzeltmediginizde 6 7 ay sonra yine basa sarar

Canım bende pcosum düzenli beslenmen gerekiyor ben artık yumurtlama ilaçlarına başladım ama 2yıldır gebe kalamadım

Dogru soyluyor direnci kontrol altina alirsaniz bir sorun kalmaz ilac vermedi cunku buyuk bir sorun degil (henuz )hizlica duzelir zaten ilacta verseydi yasam seklini duzeltmediginizde 6 7 ay sonra yine basa sarar
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için Pko sadece ultrasonla söyledi yalnız kan testi vs hormon testi istemedi çoğu kişi bu testler sonucu konuldu teşhir diyor

Canım bende pcosum düzenli beslenmen gerekiyor ben artık yumurtlama ilaçlarına başladım ama 2yıldır gebe kalamadım
Yani kilo kaybından sonra mı banada ilaç tedavisi verir ? Benim tam 1 sene önce 2 aylık bi düştüğüm var yani hamile kalmıştım.İnşallah en yakın zamanda faydasını görürsün

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için Pko sadece ultrasonla söyledi yalnız kan testi vs hormon testi istemedi çoğu kişi bu testler sonucu konuldu teşhir diyor
Yani gormustur o ama bence kafaniza bile takmamaniz gereken asamadasiniz diyet yaptiktan sonra kan verirsiniz isterseniz

Yani kilo kaybından sonra mı banada ilaç tedavisi verir ? Benim tam 1 sene önce 2 aylık bi düştüğüm var yani hamile kalmıştım.İnşallah en yakın zamanda faydasını görürsün
Yok canım ben zaten çok zayıfım kilom yok ama yumurtalıklarım pcos görünümünde hiç hamile kalamadım bakalım reglime 3 4 gün var

İnsülin direnci için endokrin doktoruna gittiniz mi ? Biraz fazla çıkmış. Glifor kullanıyorum ben de. 3,15 ti direncim

İnsülin direncini kontrol altına alıp, kilo verip, beslenmenize dikkat edip, yürüyüş yaparsanız pcos için ekstra bir şey yapmaya gerek yok zaten. Insulin direnciniz için endokronolojiye gidip göstermelisiniz o başka rahatsızlıklara da yol açabilir

Hayır gitmedim sizden duyuyorum ilk defa yönlendirme de olmadı hastahanede
Merhaba, kesinlikle dahiliyeye gidin ve pcos tanısı aldığınızı söyleyin. Değerlerinize bakıyorlar ve gerekirse endokrine gönderiyorlar. Hormon testi, D vitamini, diğer vitamin ve mineraller, insülin direnci, üre vs her şeye bakılması gerekiyor. Ben de yakın bir zamanda pcos tanısı aldım ve insülin direnci kaynaklı olduğunu öğrendim bu şekilde. Diyetisteyene yönlendirdi dahiliye, şuan diyet yapıyorum ve glifor kullanıyorum. Kadın doğum hapı kullanmak çözüm değil maalesef ben kullanmıyorum altında yatan sebebi bulmanız gerekiyor

Sebep insülin direnciymis şükür düşürdüm şimdi hamileyim

Benimde aynen boyleydi stres yapma akisina birak hamileligi unut cikar kafandan:) doktor bana asla dogal.yollardan hamile kalamassin demisti bende salmistim acikcasi 6 aybsonra hamilr kaldim stres cok etkiliyor bence

Merhaba büyük ihtimalle pcos başlangıç evresinde olduğu için ilaçla tedavi uygun görmemiştir doktorunuz. Aynı şeyi bende yaşadım doktor pcos olduğunu ama başlangıç evresinde olduğu için sadece kilo vermemi 2 kilonun bile hayatıma olumlu anlamda cok etkisi olacağını söylemişti. Gebelik düşündüğüm için sadece vitamin vermişti ve dediği gibi de 4 ayın sonunda hamile kaldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…