Polikistik over ve klomen

mellisa34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
19
1
25
Merhaba lütfen yaşayan varsa yazabilir mi ?
Adetlerim düzenlidir her ay adet oluyorum bütün hormon değerlerim normal ama vajinal muayene de kistlerim var yumurtalarım büyümüyor hep küçük küçük kist şeklinde . Doktora gittim ve klomen verdi . Benim gibi sadece yumurtalıkları sorunlu olup klomen ile veya başka tedavi ile kolay ve hızlı şekilde hamile kalan varsa yazabilir mi düzenli adet görmem ve hormonlarımın güzel olması işi mi kolaylaştırır mı lütfen yzın benim gibi olan varsa

Merhaba benimde öyle bende bi kaç yumurta büyümüştü ama hamilelik olmadı yani yumurta buyusede pko da bazen gebelik olmayabiliyor

Bende adet düzenli ve hormonlards iyi çıktı bence birazda şans ve zamanını bekliyor inşallah senin olur klomen ile

Merhaba bende de pcos vardı 2.5 yıl denedim ama gebelik oluşmadı en son bi doktora gittiğimde doktor yumurtalarını büyütüp çatlatma iğnesi yapıcaz demişti ve 5 gün hap içtim sonra da çatlatma iğnesi oldum doktor şu saatlerde çatlayacak ilişki olsun dedi ve 2.5 sene olmayan gebelik o ay oldu . İçinizi ferah tutun pcos olunca ya yumurtamız büyümüyor ya büyüyor çatlamıyor kist oluyor ya da çatlasa bile zamanını tutturamıyoruz

Benimde bugün kontrole gittim 16 mm büyümüş yarın iğneyi yap dedi çatlatma iğnesi yazdı sizin kaç ml olmuştu yumurtanız umarım benimde de tutar

Benimde bugün kontrole gittim 16 mm büyümüş yarın iğneyi yap dedi çatlatma iğnesi yazdı sizin kaç ml olmuştu yumurtanız umarım benimde de tutar
Sanırım 19 22 arası bir şeydi . Bence başka bi sorun yoksa tutar iğneden sonra 10 gün falan iğnenin etkisiyle testler pozitif çıkıyor bu sürede test yapmayın evde boşuna umutlanmış olmayın 10 gün sonra test yapın inşallah güzel sonuç alırsınız

Sadece yumurtamın çatlayıp çatlamadıgını anlamak için ovulasyon testi yapıyorum iğneden sonraki gün ve diğer gün yani 2 gün koyu çıkıyor yumurtlama hala devam ediyor olarak gözüküyor yani . Bende endişeleniyorum acaba çatlmadı mı diye sizde böyle bir durum oldu mu

Burda bir çok kişi hamileyken ovülasyon testi yapınca testi koyu çıkıyor yumurtlama zamanındaymış gibi yani hamilelik hormonu yumurtlama zamanındaymış gibi gösteriyor ve sizin yaptırdığınız çatlatma iğnesinde de bu hormon var o yüzden siz şu an gebelik testi yapsanız da pozitif çıkar iğnenin etkisinden . Ovülasyon testi de o hormondan dolayı koyu çıkıyordur siz şu an bu çatlamayı ovülasyon testiyle kontrol etmeyin bence

Benim de aynı klomen çatlatma iğnesi oldum ilk ay olmadı bu ay ikinci kez kullandım bugün 14.günüm kan vercem

Dediğiniz doğru bilerek hcg ye baktım o da pozitif çıktı mecburen adet tarihimi beklemek durumundayım sizin dediğiniz gibi teşekkür ederim . Birde hiç bulantı kasık ağrısı ve hamileler gibi uyuyakaldınız oldu mu iğneden sonra ben 2-3 gündür böyleyim bulantım ağrım çok

Ne zaman yaptırdınız iğneyi hcgye ne zaman baktırdınız kaç çıktı ? O kadar uzun zaman oldu ki 6 yıl kadar o yüzden hatırlamıyorum iğneden sonraki halimi

Ne zaman yaptırdınız iğneyi hcgye ne zaman baktırdınız kaç çıktı ? O kadar uzun zaman oldu ki 6 yıl kadar o yüzden hatırlamıyorum iğneden sonraki halimi
Kendim evde test ile yaptım kanda baktırmadım bugün gün geçtikçe şikayetlerim azalıyor sanırım bünyeden kaynaklı cumartesi iğne vurdurdum 4 gün aşırı kötüleştim Şuan vücudum toparlamaya başladı

Ama kimsenin ilkte tutmamış zaten benim 1 tane yumurtam gelişti onunda tutacağını sanmıyorum o yüzden ümitli değilim açıkçası

Ama kimsenin ilkte tutmamış zaten benim 1 tane yumurtam gelişti onunda tutacağını sanmıyorum o yüzden ümitli değilim açıkçası
Genelde 1 yumurta büyür zaten ya bir yumurta olur ya bir kaç yumurta olur ama bir tanesi büyür gelişir. Benim ilkinde tutmuştu. Siz kan verdiniz mi en sın ne yaptınız ümitsizliğe kapılmayın

Hayır daha iğne yaptıralı 6 gün oldu adetime 7 gün var 1 hafta bekleyeceğim adet olmazsam öyle kan testi yaptıracağım ama 6. Gün hala ovulasyon ve evde yaptığım hamilelik testleri pozitif çıkıyor iğnenin etkisi daha geçmedi sanırım. Kaçıncı gün vücudumdan atabilicem diye test yapıyorum ben kendimi umutlandırmak için değil . Umarım benimde ilkte tutar ama son 6 aydır çok yıprandım bu süreçten o yüzden ümitlenmek istemiyorum

Birde adetlerim düzenlidir ve hormon değerlerim gayet normal çıktı tek sorunum ultrasonda yumurtlarım büyüyüp çatlamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…