Polikistik over - Soğan kürü

nothing7

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2014
219
61
Selam hanımlar,

2 yıllık evliyim, evlenmeden önce adet düzensizliğim vardı 1 ay oluyosam 4 ay olmuyodum yani, düğüne 1 ay kala dr.a gittim polikistik olduğumu öğrendim. Diane 35 e başladım, 1 yıl kullandım,

sonra ginera diye bi ilaca başladım.. 3-4 ay kullandım başka bi doktora gittim, en az doz olan Myralon diye bi hapa başladım.

bu arada da İbrahim saraçoğlunun soğan kürünü denedim eylül 2015 te, 2 gün sonra kanama oldu, kürü 15 gün boyunca uyguladım, 15 gün sonunda yine pıhtılı kanama oldu..
bi umut dr. a gittim hatta anlattım böyle böyle yaptım , kistler gitmiş mi diye gitmemişti.. Tekrar ilaç içmeye başladım. doktorum kullanmamı istiyordu çünkü..

bir kaç haftadır da kaşıntıyla ilgili şikayetim vardı ve de smear testi yaptırmak için 2-3 gün önce 20 ocakta dr. a gittim veeee Kistlerimin Küçülmüş olduğunu söyledi...Acaba soğan küründen miydi bilmiyorum ama çok mutlu oldum ve artık hap kullanmayacağım..
(ablam meme kanseri oldu, bu nedenle ben de 6 ayda bir ultrason çekiliyorum, d.k. hapları kistleri artırabilir demişti genel cerrah, bende dr.ma bunu söyledim artık hap kullanmayacağım. Smear test sonucunu da merakla bekliyorum..

Selam hanımlar,

2 yıllık evliyim, evlenmeden önce adet düzensizliğim vardı 1 ay oluyosam 4 ay olmuyodum yani, düğüne 1 ay kala dr.a gittim polikistik olduğumu öğrendim. Diane 35 e başladım, 1 yıl kullandım,

sonra ginera diye bi ilaca başladım.. 3-4 ay kullandım başka bi doktora gittim, en az doz olan Myralon diye bi hapa başladım.

bu arada da İbrahim saraçoğlunun soğan kürünü denedim eylül 2015 te, 2 gün sonra kanama oldu, kürü 15 gün boyunca uyguladım, 15 gün sonunda yine pıhtılı kanama oldu..
bi umut dr. a gittim hatta anlattım böyle böyle yaptım , kistler gitmiş mi diye gitmemişti.. Tekrar ilaç içmeye başladım. doktorum kullanmamı istiyordu çünkü..

bir kaç haftadır da kaşıntıyla ilgili şikayetim vardı ve de smear testi yaptırmak için 2-3 gün önce 20 ocakta dr. a gittim veeee Kistlerimin Küçülmüş olduğunu söyledi...Acaba soğan küründen miydi bilmiyorum ama çok mutlu oldum ve artık hap kullanmayacağım..
(ablam meme kanseri oldu, bu nedenle ben de 6 ayda bir ultrason çekiliyorum, d.k. hapları kistleri artırabilir demişti genel cerrah, bende dr.ma bunu söyledim artık hap kullanmayacağım. Smear test sonucunu da merakla bekliyorum..
Ben evli değilim. Aynı şekilde adet düzensizliği sebebiyle doktora gittim. İlk gittiğim doktor polikistik over dan bahsetmemişti. Dostinex adlı bir ilaç kullandım. Aslında prolaktin hormonunun yüksekliğinden ben de adet düzensizliği vardı öyle söylemişti ilk doktorum. Doktorumun izinli olması sebebiyle başka bir doktora gitmek durumunda kaldım. İlk doktorum polikistik over dan bahsetmemiş olduğu halde bu doktor polikistik over teşhisi koydu. Bir daha ilaç kullanmama gerek olmadığını söyledi. Ben de bir daha ilgilenmedim. Ancak hangi doktor haklıydı hâlâ bilemiyorum..

Peki adet düzensizliği in geçti mi?
Bence ara ara kontrole git, bazı polikistik olanlarda aşırı tüylenme ve kilo alma oluyor, şükür bende onlar yok..

Peki adet düzensizliği in geçti mi?
Bence ara ara kontrole git, bazı polikistik olanlarda aşırı tüylenme ve kilo alma oluyor, şükür bende onlar yok..
Bir süre soğan kürü de kullandım. Çok şükür polikistik over belirtileri bende yok. Bu aralar düzenli elhamdülillah ama yine de her ay 1 hafta gecikir

Selam arkadaşlar. 5 yıl önce adet düzensizliği vardı yani her ay 5 gün öne geliyordu normalde 2 gün öne gelmesi gerek. Ve kanamalarım çok azalmıştı. 2 seneden beri erkek tipi tüylenme oluştu anlam veremedim. Son bir senedir çenemde geçmek bilmeyen sivilceler oluştu ne yaptıysam geçmedi. Sonra bi arkadaş bu forumda sivilcelerin kadın hastalıklarının belirtisi olduğunu söyleyince Aralık 2015 te doktora gittim miyom var dedi. Sonra Şubat 2016 da ara kanamam olunca apar topar doktora gittim. Renkli dopler çekildi, 6 tane miyom ve polikistik over göründü. Hemen soğan kürüne başladım çenedeki sivilceler kayboldu. Tüyler duruyor gerçi. yine renkli dopler çektireceğim yakın tarihte. Cildiye doktoruna gitmiştim bir sürü tahlil istedi polikistik over var diyince bakalım ne olacak. Ama soğan kürüne devam ediyorum şifa Allahtan arkadaşlar

X