Polikistik over sendromu

Sultan Gezer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2019
760
499
merhaba arkadaslar tekrar ben :)
gecen ay hamilelik tesim negatif cikdi bu ay tekrar deniyecegim fakat aklima söyle bisi geldi tabiiki ilk deneyimdi hemen positif olcak diye bisi yok ama benim cok kücükkene kadin doktorum bana bende Polikistik over sendromu oldugunu söylemisdi ve bu kisirlik yaratabiliyormus, ama eger adetim düzenli geliyorsa olur kokrma da demisdi. adetim düzenli aksatma hic yok bazen gec geliyor ama geliyor normalde 28 gün hep.. adetimden 14 gün sonra yumurtlanmayi hisediyorum bel agrisi adet olmusum gbii karin agriis oluyor doktor bana bu teshisi koydu ama eger öyle olsa bunlari hisetmezdim degilmi? bu sendromu olup yinede hamile arkadaslarimiz varmi acaba :)

polikistik over sendorumu belirtiler sunlar:
  1. Ergenlik döneminde bir ya da iki adet dönemi sonrası adet görememe
  2. Adet düzensizlikleri
  3. Olağan dışı kanama
  4. Vücutta fazla kıllanma
  5. Yüzde ve sırtta aşırı sivilcelenme
  6. Cilt dokusunda değişiklik
  7. El üstünde lekelenmeler
  8. Hamile kalmada zorluk ya da kısırlık
  9. Kilo alma
  10. Aşırı saç dökülmesi
  11. Ses kalınlaşması
  12. Göğüs ölçüsünde değişiklik

ve bende bundan sadece kilo var ve eskiden tüylerim vardi cokda degildi ama lazrle düzeltdim baskada hic bir belirti bana uymuor..

Son düzenleme:
Ileri derece değildir normalde bende tüm bunları geçirdim ve pko sendromu var.Asilama yöntemi denemelisin eğer ileri değilse zaten tutar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…