Polikistik over olup hamile kalanlar?

Ben kaldim canim. Ben kilolu degildim çünkü bu teşhis konmadan önce de kilo takıntım vardı hep zayiftim sonra birden hizla 5 kilo aldim veremedim o ara pkos tanısı kondu. Tanıdan 6 ay sonra dogal yolla hamile kaldim. Ovulasyon takibi falan da yaptim ama ya yumurtlama görmedim yabda gördüğümde degerlendiremedim. Bu hamile kaldığım ay 1 gün iliski gün bos seklinde yaptık şükür ki oldu. Bir de benim son regl gecikmisti herhalde kist var diye regl bitince sogan suyu içtim. Onun da faydasi olmus olabilir ama zarari var diyende oluyor. Sana ic ya da icme diyemem ama benim surecim boyl3 ilerledi. Sogan suyunu da duzensiz ictim regl bittikten 2 gun sonra basladim gunde 1 bardak 3 5 gün içip bıraktım

Eğer umut olacaksa ben de doğal yollarla gebe kaldım pko olduğumu ilk evlendiğimde öğrendim kilo vermedim 78 kg hamile kaldim denemeye başladığımız ilk 5 ay hamile kalmadım 6. Ayın sonunda kendiliğinden kaldım

Polikistik over olup hamile kalanlar varmı arkadaşlar nasıl atlattiniz nasıl kilo verdiniz kilo verince mi çocuğunuz oldu tavsiyeleriniz nelerdir??
Evt ben varım. Bi süre diyet yaptım ekmek hiç tüketmedim. Birkaç kilo verince bile etkisi oluyo inan. Ve ben saraçoğlunun soğan kürünü denedim güzelce bi kistlerim temizlendi. Ama asıl olan şu (doktordan öğrendiğim kadarıyla) pko'lularda yumurta olmuyo değil her türlü oluyor fakat zamanı kestirmek zor . Bu yüzden adet bitiminden iki gün sonra sürekli gün aşırı ilişkiye girmek hamilelik şansını arttırmakta diyebilirim

merhaba , 1 yıllık evliyim pkos teşhisi konuldu fakat doktor ultrasonda görüntü olarak var dedi , 2 defa femara +ovitrelle kullandık , femara ile her defasında 2 adet kaliteli yumurtam oldu çatladığını da gördük fakat döllenme olmuyor bir türlü hangi yolu izlemeliyim şu anda adetim 4 gün gecikti yüzümde vücudumda ateş basması oluyor göğüslerim acayip hassas 2 gün önce idrar testi yaptım negatif , adet belirtilerim var ama olmadım ayrıca pkos olmama rağmen adetlerimde hiç gecikme yaşamadım . internette araştırdığım kadarıyla metformin ilaç pkos da kullanılıyormus çok bebiş istiyoruz ltf destek olun

Bende pko olduğumu çok yeni öğrendim kizligimda 34 35 günde bir adet olurdum hep evlenir evlenmez hamile kaldım ama daha zayıftım o zamanlar herhalde ondan. Hiç doktora adet duzenimle ilgili gitmediğim için bilmiyordum bu durumu. Ama hep zor kilo veren birisi oldum ve kilo aldığım da adetlerinin arası hemen açılmaya başlıyordu 40 güne kadar açıldığı oldu.
Ben doğumdan sonra kilo aldım özellikle pandemide ve veremedim o arada çocuk istedim 2 sene çocuğum olmadı doğal yolla çok moralim bozuldu ilk kızım kendiliğinden olmuştu ondan sonra bende doktora gittim ve bana polikistik bir görüntüsü var yumurtalarının dedi. Klomen ve catlatma iğnesi denedik 2 3 kere ama olmadı. O arada ben 7 kilo verdim azmettim. Ve son gittiğimde femara deneyelim dedik ve femara ile ilk seferde hamile kaldım. Şuan üçüz bebeklere geneyim sadece femara ve catlatma iğnesiyle oldu 3 yumurta oluştu hepsi bebiş olmuş kalp atışlarını da duydum umarım sağlıkla kucağıma da alırım darısı isteyen herkesin başına sizin için dua edeceğim Allah dualarımızı kabul etsin güzel annelerin kucaklari boş kalmasın

Q qizemli Allahım analı babalı büyütsün şimdiden sağlıkla dünyaya gelsinler inşallah en güzel günler onların olsun , Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah bana da en kısa zamnda ben kilolu da değilm aslında boyum uzun ama pkos da oldugu gibi sadece göbek bölgesinde kilom var

Benim doktorum bana göbek bölgesi kilosu insulin direncinden olur diyerek glifor vermişti acaba sizin de insulin direnci olabilir mi çünkü pko ile çok bağlantılı bu durum dedi ve bu iki hastalık hamile kalmayı da zorlaştırır müdahale etmek gerekir demişti bana. Hakikaten 7 kiloyu o dönemde verdim ve göbeğim küçülmüştü baya etkisi olmuş olabilir sanirim siz de doktora gidiyorsanız bir sorun bakalım o da size önerecek mi?

Polikistik over olup hamile kalanlar varmı arkadaşlar nasıl atlattiniz nasıl kilo verdiniz kilo verince mi çocuğunuz oldu tavsiyeleriniz nelerdir??
Been tabiki 2 senenin sonunda oldu sana tavsiyem gynositol kullanman pcoysan ise yaratacaktir ben ondan sonra hamile kaldim ustelik doktora gitmeden dogal yolla birde o takviye yi bi ay duzenli kullandiktan sonra iliskiye dikkat etmen lazim adet bittikten sonra bir gün bos bir gün dolu sekilde iliski yasamalisin ve hemen ayaga kalkmadan en az 30 dk ayaklarin havada beklemelisin

Ben. Doktor kilo vermen lazım dedi kistlerin baya büyüktü ben sadece 5 kilo verdim ekmeği kestim bol bol su tükettim 3 ayda 5 kilo verince 3. Ay hamile kaldım eksta bişi yapmadım ama doktorun verdiği insüline hapını folik asit ve yumurta geliştirici sini 1 ay kullandım hep dikkat ettim

evet insilün direnci var bende yani 100 olması gerekirken 110 du en son olabilir insülin direnci eşittir pko zaten

evet insilün direnci var bende yani 100 olması gerekirken 110 du en son olabilir insülin direnci eşittir pko zaten
Matofin kullandım ben gerçekten etkisini çok gördüm , acıkınca elim ayağım titriyodu canım herşeyi istiyodu ama geçti çok şükür ilacınız varsa sizde devam edin bırakmayın

Ben pkoluyum. 17 18 ay hiç bir şekilde kalamadım ama eşimde ileri derecede varikosel vardı. Bu ay kendiliğinden oldu. Üstelik lh hormonum iki aydır 22 olmustu ve doktpyr gebe kalmana engel değil ama polikistik ovrrsin demişti. 3 ay doktoruna danısıp inofolic combi kullanabilirsin

Kaç kiloydun kaça düştün acaba canım özel değilse benimde baya kilom var 89 dan 85 e düşebildim yavaş yavaş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…