Polikistik over olup da kısa sürede kistleri yok olan var mı?

kokunhuzurmus

07.02.2022 Baslangiç. 71.8 hedef: 60
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2016
514
763
34
Merhaba arkadaşlar. Paylaşmak istedim, benim gibi olanlarla dertleşmek. Nasıl bir yol izlediğinizi öğrenmek.
26 yaşındayım. 6aylık evliyim. Çocukluğumdan beri adet düzensizliğiö var. Yılda bir maksimum iki defa regl oluyorum. O da 2 3 güncük bişey. En son 2015 nisan da regl oldum. Evlendim evleneli ader görmedim 11 yıldır tanışıyoruz eşimle. Ve bebek istiyoruz evliliğimin ilk gününden beri. Ama adet olamadım hiç. Çocukken gençken doktora gittiğimde hormonlar normal sadece biraz kilo ver dediler. Aşırı kilom da yok. Ekimin 17 sinde doktora gittim polikistik over dedi. Eve geldim araştırdım çok üzüldüm ama umudumu hiç yitirmedim. Allah büyük. Tarlusal verdi 2 kutu. İnofolic combi matofin ve agnucaston verdi. Adetinin 3.günü gel dedi. Tarlusal bittikten bir gün sonra regl oldm. Hep kötüsüne hazırlamıştım kendimi. Sonucunda çok yıpranmim diye. İlaç bittikten 15 gün sonra bile regl olmicam vs. Adetinin 3.günü gittim hormon testi yaptı. Her şey normal bi sıkıntı yok. Pco da görünmüyor dedi. Nasıl yani dedim. Diğer ilaçlara devam et dedi. Tarlusal bitmişti. Eşimden spermiogram istedi. 3 4 a içibde5 6 kilo ver dedi kendiliğinden gebelik olmazsa tedaviye başlarız dedi. Şimdi ben pco hastası değil miyim 12 13 günde yok olur mu bunu yaşayan var mı. Ve eğer gebelik olmazsa bu ay şuan adetimin 4.günü. Gelecek ay ilaçsız adet olamazsam tarlusal a yeniden mi başlicam doktor bilgi vermedi sordum. Araya kaynadı. Pco görünmüyor deyince ben kendimi kaybettim zaten regl 3.günüydü sancım vardı. Pek algılayamadım. Benim hikayem de bu. Bildiklerinizi paylaşır mısınız? Sağlıklı Bi bebek sahibi olmayı ben de çok istiyorum.

Merhaba , bu yazınızı yeni gördüm . Polikistik over ile son durumunuz nedir ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…