Polikistik over kisti

asilem011

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
1
0
24
22 yaşındayım ve evliyim. 4 ay önce polikistik over kisti tanısı kondu. Ve çocugumun olmasınin zor olduğunu söyledi doktor. Yaşım erkenken çocuk yapmamı onerdi. Deneyin dedi. Ama ben çocuk için erken olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilir mi?

22 yaşındayım ve evliyim. 4 ay önce polikistik over kisti tanısı kondu. Ve çocugumun olmasınin zor olduğunu söyledi doktor. Yaşım erkenken çocuk yapmamı onerdi. Deneyin dedi. Ama ben çocuk için erken olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilir mi?
Nice kadın pko olmadığını bilmeden hamile kalıyor bunun dereceleri var başka bi doktora daha git bence adetin 3.günü hormonlarına bakıldımı insülin direncine de bakılması gerek. Tek doktora bağlı kalma

Merhaba bende polikistik overliyim bu durum çok zorlaştırıyor birinde kolayken diyerinde çok zorlaşıyor 3 senelik evliyim hiç olmadı ve 17 yaşımdan beride adet düzensizliğ yaşıyorum adet düzensizliğin özellikle varsa çok kilon varsa bu kötü etkiliyor şans iki kat daha azalıyor.. her polikistik de aynı değildir çok variyantları var sadece hormonal veya ultrason görüntüsü olarak olanlar var bazısı tiroid etkiler diyeri sadece kilosu olur insülin direnci olur bende hepsi var ve 3 ila 6 ay adet görürüm ama engel değil zorlaştırıyor bizim en büyük şansımız tüp bebekte ilk veya 2ciye tutma olasılığı çok yüksekmiş en kolay guruplardayız.. ama şuan olursa tabiki senin için daha iyi ilerleyen zamanlar bilemeyiz ne olucağını ..rabbim hayırlısını versin lütfen inositol kullan pko için iyi geliyor

Doktora bak doktora kaynana gibi konusmuş :KK70: tedavisi var imkansız değil. hatta belkide kendiliğinden bile hamile kalabilirsin. korkmaa. erken oldugunu düşünüyosan emin değilsen sırf hastalık korkusuna yapma bence

Bende pkoluyum bende de ablamdada da var ikimizde ayni zamanlarda evlendik ve ikimizinde bir senedie korunmadigimiz halde cocugumuz olmuyor ben korunmanı tavsiye etmem sahsen sende nasildir bilemem ama ben ilk aylar korundugum icin bile pismanlik yasiyorum

Bende mevcut bu durum. Hem de en afillisinden 🥴 3-4 ayda bir adet olurum. Cok sukur kilom ya da killanma sorunum yok ama adet gormek iskence gibi. Bazen o kadar zaman gecer ki ustunden adet gorebildigimi bile unuturum. Tum hormonlarim sacma sapan. Gittigim her doktor evlendiginde cocuk sahibinolman cok cok zor der moral bozardi. Evlendim. Coxuk sahibi olmaya karar verdigimde karsima cikacak en mukemmel doktoru buldum sanrm. O kadar guzel anlatip bilgilendirdi ki beni anlatamam. Ve esimle denedigimiz ilk ay hamile kaldim🐥 keske hic moralimi bozmasaymisim diyorum...

X