pnömokok aşısı yaptıran var mıı

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
282
3
41
kızlarr bebekleriniz 2 aylıkken pnömokok aşısı yaptırdınız mı yaptıranlar varsa bilgi verebilirlermi:uhm:

bende buna benzer bir konu açıcaktım tşk nette dr.sitesine girdim rota virüsü mutlaka 2 aylıkken pnömokok da 3 aylıkken başlanmalı diyor ama bende bilemiyorum ne yapıcam 2 gün sonra aşımız var kendi dr.ikisinide 3 aylıkken yapalım diyor her kafadan bir ses

bizimde yarın aşımız var dr soracam bakalım ne diyecek merak ettimm

rota virüsü ishal içinmiş 2 doz ve 3 doz olarakl satılıyormuş 3 dozunu önerdi doktorum ama 300 ytl bana çok pahalı geldi açıkcası.şimdiye kadar doğüum yapan arkadaslara sordum kimse yaptırmamış bu aşıyı sanırım bende yaptırmam ama pnomokok kesinlikle yaptırıcam bunun ne zaman yapıldığını bende bilmiyorum

elvin 2 aylıkken pnömokok aşısı oldu,göztepe medical parka götürüyorum.aşı 165 ytl. haftaya da 3.ay doluyor verem aşısını verem-savaş dispanserinde olacak.rota virüsü için hastaneye gideceğiz.

kızlar ben hemşire ve ebeyle konuştum rotavirus için.özel aşıları 100 kişide sadece bi kişi yaptırıyor.hem cok gereklı olsa devlet öder yada kesınlıkle yaptırın der dedı bu ıstege baglı ama sen bılırsın dedı tabıı bende her anne gıbı bebegım ıcın en ıyısını ıstıyorum dr.125 ytl dedi 3 doz 500 ytl li bulur bızım ıcın gıt gel falanda var bilemiyorum valla bende sasırdım

canım forma arkadaşın biri yazmıştı işte ilacı ecza deposundan temin edersek sagılk ocagı yaparmı diye onlarrda yaparız demiş.bende s.ocagına aşıya gittigimde sordum ilaçları alsam yaparmısınız diye reçeteye yzadırın ilaçları alın gelin yaparım dedi.dünde ertuğu medilife acile götürdüm poposu çok kötüydü pazar ve cuma günü bakan gençten bir dr vardı bebege davranması ve bebekle ilgilenmesi çok iyiydi valla normalde oraya özel dr götürüyodum ssk oldugu halde 35 ytl veriyodum ve dr.pek begenmemiştim.dün 10 ytl verdim niye boşyere fazla vereyimki neyse dr.söyledim yazarmısınız diye cuma günü gelin yazarım neden yazmayayım dedi ben pahalı oldunu söyledim tabi aşıların.ama 3 ay bitsin öyle yaptırın dedi.

canım forma arkadaşın biri yazmıştı işte ilacı ecza deposundan temin edersek sagılk ocagı yaparmı diye onlarrda yaparız demiş.bende s.ocagına aşıya gittigimde sordum ilaçları alsam yaparmısınız diye reçeteye yzadırın ilaçları alın gelin yaparım dedi.dünde ertuğu medilife acile götürdüm poposu çok kötüydü pazar ve cuma günü bakan gençten bir dr vardı bebege davranması ve bebekle ilgilenmesi çok iyiydi valla normalde oraya özel dr götürüyodum ssk oldugu halde 35 ytl veriyodum ve dr.pek begenmemiştim.dün 10 ytl verdim niye boşyere fazla vereyimki neyse dr.söyledim yazarmısınız diye cuma günü gelin yazarım neden yazmayayım dedi ben pahalı oldunu söyledim tabi aşıların.ama 3 ay bitsin öyle yaptırın dedi.

pnomokok aşısını doktor yazıyomu receteye anlamadım

evet canım ben rotayıda yazdırıyorum yalnız igneleri alıp gidiyosun öyle yazacak bzimkini.teyzem eczacı oda depodan temin edecek igneleri dr.konuşun yazarlarsa fazla para ödemeyin bence önemli olan igneleri ecza depolarından temin edebilmek işte

bugün sağlık ocağından hemşireler geldi,tanıtım ve bilgi için.doğum yaptığım hastaneden elvin'in bilgilerini yollamışlar. pnömokok yaptırın ama rota çok gerekli değil dediler.ne yapcağımı şaşırdım şimdi rota aşısı konusunda.ne dersiniz kızlar?

Canim öncelikle allah anali babali byütsün hemen hemen peşpeşe doğum yaptik sanirim hiç denk gelemedik. Vallahi bizinde aşi sikintilarimiz var ne yapacağiz bilmiyorum şimdi 2ay bitiyor 15de aşimiz allah kolaylik versin
sağlicakla büyütelim bebeişlerimizi

kızlar bizde yarın aşıya gidecegiz rotayıda yaptıracagım çünkü eltimin oglu rota virüsü yüzünden 1 hafta hast.de yattı ölümlerden döndü bende böyle bi durum yaşamamak için mutlaka yaptıracagım..

ay herkez bişi söylüyo bende ne yaptıracağımı şaşırdım.çoğu kişi rota yaptırmıyo.bebekleri olan kişilere soruyorum yaptırdınızmı diye o neki diyolar bana.hiç bilmeyenler bile var
ne yapsak ki acaba

pneumocoque (pnomokok) asisi uc doz 2,4 ve12-15 aylarda yapiliyor yani belcikada boyle yapiliyor deyim
ayrica rota icinde asimizi aldim oda kesin yapilmali diyor doktorumuz oral yoldan bu asi tabii
bu ayin 21 de asilarimizi yaptirmaya gidicez ..

arkadaşlar harbi kafa yoruyor bu aşılar bi diyorum yaptırmayım vicdanım el vermiyor yaptırıyım diyorum çok pahalı geliyor herkes gibi benimde kafam karışık ama zaman da geçiyor sağlık ocağındaki doktora sordum rotayı boşver ama pnömokok yaptır dedi onuda 4 ayda başla dedi başka bir doktorda rotayı da yaptır diyor ben çocuğuma yaptırdım diyor bilmiyorum ne yapcam

selam kızlar, bazı arkadaslar 3 ay dolunca verem aşısı diyo doktor bize 2 ay dolunca dedi, kafam karıştı şimdi...bizim doktor pnömokok ve rotadan bahsetmedi bile üstelik özel amerikan hastanesindeyiz..anlamadım ben bu aşı işini walla....

bizim dr. rotayı önermiyo.kendiside çocuğuna yapmamaış.ama pnomokok kesin yapılcak dedi.3. ayda yapıcaz onuda.bugünde karma ve verem aşılarımız var onları yaptırıcaz

LİLİTHU CNM verem aşını 3.ay dolmadan yaptırman gerek,yoksa önce test yapıp ondan sonra aşıyı yapıyorlar.ben de bilmiyordum 3.ayı dolduktan 1 gün sonra gitmiştik. 1 gün geçti diye yaptılar yoksa önce test yapacaklardı cnm..

biz verem aşısını 2 aylıkken yaptırdık dr pnomokoku 3 aylıkken yapacagız dedi

bizim de bugün karma ve verem aşımız var.doktor pnomokok aşısını 3.ayda yaptırmamı söyledi.rotayı pek önermedi ben de muallakta kaldım şimdi.

X