pnömokok aşısı yaptıran arkadaşlar

arzum23

melihin annesi melike
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2008
158
2
oğluma pazartesi 5 li karma aşısını ve pnömokok aşısını yaptırdık 2 günden beri doğru düzgün emmiyor emzirmeye çalıştığımda ağlıyor ,azıcık emiyor hemen kaka yapıyor ve ishal olmuş gibi.emzirmeye çalışmazsam bir sıkıntısı olmuyor ağlamıyor durduk yere ama emmek istememesi beni çok üzüyor. bunun aşılarla bir ilgisi varmı acaba sizlerde böyle sorunlar yaşadınız mı aşı yaptırdıktan sonra.

benyaşamadım canım ama sadece pnomokok yaptırmıştım siz 2 aşı birden olmuşunuz huysuzluk yapabilir sıkma canını geçer belkide diş çıkaracak da olabilir o dönemdedebu tip şikayetler olurmuş bebeklerde.

walla cnm benimki karma aşıdan sonra emmeyi bıraktı. her çocukta aynı etki etmiyebilir. bence doktorunla görüş ishal falan demişsin yan etki falan yapmasın?

bizde geçen perşembe günü hem karma aşımızı hemde pnömokok aşımızı olduk.. ateşimiz çıktı.. huysuzluğumuz oldu.. beslenmeyi bizimkiside redetti... ama galiba bizimkisi hafif üşüttü...

canım bence aşıyla bir ilgisi yok.bende iki aşıyı aynı gün yaptırdım.ama bişey olmadı.bazı bebekler 4 aydan sonra emmek istemezlermiş...beninkide artık emmiyor.gece emiyordu artık o da yok.napalımmm sağlıklı olsunlardaaa...

kızlar kızımda bugün hem karma hemde pnömokok vuruldu. sürekli uyuyor... normalde yarım saat uyur uyanırdı.5 saat oldu vurduralı emiyor uyuyor....bu da normal mi acaba ???

bizede ikisi aynı gün yapıldı.ama herhangi bir sorun yaşamadık.sadece biraz uyku hali oldu.

Benim kızada aynı anda karma aşısı ve pnomokok aşısı vurdurduk ateş ve huysuzluk yaptı.Doktorum bana bu durum için paranox fitil yazdı.Ateşlendiğinde fitili attım.Emmeme durumu aşıdan itibaren bende de var ve hala devam ediyor yatarak emzirdim bugün değişik geldiği için emdi.Sizde deneyin tavsiye ederim=)

Benim kızada aynı anda karma aşısı ve pnomokok aşısı vurdurduk ateş ve huysuzluk yaptı.Doktorum bana bu durum için paranox fitil yazdı.Ateşlendiğinde fitili attım.Emmeme durumu aşıdan itibaren bende de var ve hala devam ediyor yatarak emzirdim bugün değişik geldiği için emdi.Sizde deneyin tavsiye ederim=)

aynen ben de dünden beri o yatarken emziriyorum dört büklüm bir şekilde hoşuna gidiyor aman tek emsin bırakmasında her şekilde emzirmeye razıyım

kızlar kızımda bugün hem karma hemde pnömokok vuruldu. sürekli uyuyor... normalde yarım saat uyur uyanırdı.5 saat oldu vurduralı emiyor uyuyor....bu da normal mi acaba ???

canım bi d e şurup ya da fitil verdiysen o da uyutuyo uyusun işte uyumazsa sorun olur benimkide uyumuştu sıkılma sen akşama dikkat et ateşine :
:nazar:

CNM, kızım da karma ve pnömokoku aynı gün oluyo biraz uyku hali yapıyo.bazı bebeklerde de huysuzluk e emmeme yapıyormuş.benim sütüm 3 ay önce kesildi ve ek besin yiyoruz 1 aydır da.dişlerinden dolayı da yememe ve huysuzluk oluyor.ishal veya kabızlıkta oluyor diş çıkarırken.bebeklere göre değişiyor cnm.üşütmüşte olabilirsin.endişelenme uzun zaman devam etmedikçe ishal

pnömokok benimkinde de çok huzursuzluk yaptı, huyu suyu değişti, ağır bir aşı heralde.

oğluma pazartesi 5 li karma aşısını ve pnömokok aşısını yaptırdık 2 günden beri doğru düzgün emmiyor emzirmeye çalıştığımda ağlıyor ,azıcık emiyor hemen kaka yapıyor ve ishal olmuş gibi.emzirmeye çalışmazsam bir sıkıntısı olmuyor ağlamıyor durduk yere ama emmek istememesi beni çok üzüyor. bunun aşılarla bir ilgisi varmı acaba sizlerde böyle sorunlar yaşadınız mı aşı yaptırdıktan sonra.

bence aşılarla ilgisi var canım.bende pnömokök yaptırdım.ama iştahsızlığı bende rota virüs aşısı yaptırdı.bebeğim 1 hafta doğru düzgün emmedi...ben işteyken 550 ml içen bebek 250 yi zor bitirmeye başladı.bu durum 1 hafta sürdü.sonra yine normale döndü...

canım,ben de salı günü hem karma hem de pnömokok aşısını yaptırdım oğluma...3 gündür çok huysuz...ne uyuyabiliyor ne de emmek istiyor...birazcık ateşi var gibiydi...calpol verdim...sonra da pişman oldum keşke vermeseydim diye! doktorum pnömokok aşısının iştahsızlık,ağrı ve ateş yapabileceğini söylemişti...bilmem yardımcı olabildim mi...

canım,ben de salı günü hem karma hem de pnömokok aşısını yaptırdım oğluma...3 gündür çok huysuz...ne uyuyabiliyor ne de emmek istiyor...birazcık ateşi var gibiydi...calpol verdim...sonra da pişman oldum keşke vermeseydim diye! doktorum pnömokok aşısının iştahsızlık,ağrı ve ateş yapabileceğini söylemişti...bilmem yardımcı olabildim mi...

canım calpol kullanman doğru değil zararlarını çok duyduk tvde doktorunla konuş başka bir şurup versin

kızlar yazdıklarınızı okuyunca içim rahatladı bizde dün yaptırdık her iki aşıyı ve oğlum emmemeye başladı ağlaya ağlaya veriyorum çok şaşırmıştım hiç böyle yapmazdıdemek ki aşıdanmış rahatladım biraz umarım düzelir

X