Pms dönemi sorunu

Helinimsi

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2017
167
57
Arkadaşlar merhaba belki beni hatırlayanınız olur . burda çok büyük dertleri olan insanlar var . Benimkine buda dert mi diyebilirsiniz ama benim için artık çok büyük bir sorun olmaya başladı. Tek isteğim fikri olan yada benim gibi olan çözüm bulabilen yada bulamayan var mı bunu öğrenmek. Konumu başka yerede açtım ama orda sadece tek bir kişi cevap verdi. Neyse uzatmayayım 50-51 kiloyum ve göbeğim 70 cm . Ama regl günüme 15 gün kala şişmeye başlıyorum ama bu öyle bir şişmek değil göbeğimi ölçtüğümde 85 cme kadar çıkıyor. Pantalonlarım kapanmıyor tüm gün sadece sıvıyla otla bile beslensem şişiyor . Reglden 15 gün önce başlayıp regl bitene kadar sürüyor . Yani 20 gün böyleyim. Biri dokunsa patlayacakmışım gibi geliyor . Gazda cabası. Akşamları afedersiniz karnımın içi susmuyor sürekli gaz . Reglime 12 gün kaldı şuan bile karnım aşırı sert ve şiş. Sen büyütüyorsun abartıyorsun diyenler olabilir ama hocalarım bile göbeğime hayret ediyor böyle günlerde. Ödem suları bitki çayları diyetler denedim öyle kilo alan bir insanda değilim pek ama bu 20 gün 5 kilo fazla çıkıyorum tartıda . Sporda yapmaya başladım ama hiçbir fark olmuyor. Kadın doğuma gittim regl öncesi olabilir pms dedi bana sadece . Yaşadığım şehirde gastroenteroloji doktoruda yok. 4-5 aydır böyleyim geçen sene dk hapı kullandım 6 ay bıraktım şimdi tekrar başladım 3 aydır kullanıyorum bununda bi etkisi var mıdır bilemiyorum. Cevaplayıp yardım edecek olan herkese çok teşekkür ederim

Dahiliyeye gideceksiniz zaten.
Geçmiş olsun.

Dahiliyeye gideceksiniz zaten.
Geçmiş olsun.
Aralıkta dahiliyeye de gitdim ultrason ile kan tahlili istedi sonrada bir şey çıkmamış dedi. Bende kadın doğum doktoru ufak pco olduğu söylemişti onlardan olabilir mi dedim ben göremedim dedi idrar yolu enfeksiyonun var biraz dedi antibiyotik yazdı. Özelde dahiliyeye gideyim yinede ozaman teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…