plesanta (bebeğin eşi) büyükmüşş.

tosbaa8

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
3.093
10
43
merhaba kızlarr..
18 haftalık hamileyim.
bebeğimle ilgili yapılan ileri düzey ultarasonlarda, gelişiminde hiçbir sorun yok.
fakat ikili testimde kan değerlerimde olan sapmalar yüzünden risk tespit edildi
yarın amniyosentez olacağım.
herkesin plesantası 5 cm olurken benimkii 8 cm'miş :çok üzgünüm:
ve kan değerlerimdeki sapmalar buna bağlı olabilirmiş.
bebişime ve bana herhangi bir zararı yok ama neden böyle??
inşallah bu riskler bundan dolayıdır..

hep beni bulur böyle şeyler zaten, bundan 1 sene öncede dr'a kontrol için gittiğimde karnımda 35 cm'lik kist tespit edildi ve hemen ameliyat oldum:))
bana yararı olmayan ne varsa büyütüyorum yanii:))

amniyosentezden önce yapcaka başka biişi yokmu 3 lü trama filan yaptırsan onda belli olmuyomuşmu amniyosentez allah korusun bebege zarar verebilo biliyosunki

amniyosentezden önce yapcaka başka biişi yokmu 3 lü trama filan yaptırsan onda belli olmuyomuşmu amniyosentez allah korusun bebege zarar verebilo biliyosunki

üçlü test yapıldı canım ama ikili testin duyarlılığı %90mış.
onun için ikili testi öz önünde bulundurdu gittiğim dr'lar.
en son cerrahpaşada hoca Prof. Rıza Madazlıya muayene oldum oda amniyosentez önerdi.
bakalım hakkımızda ne yazılmış öğrenicez..

canım hayırlısı olsun inşallah her şey yolunda çıkar ALLAH YARDIMCIN OLSUN.amiyosentezi yaptır ...

canım inşallah güzel haberlr alıcaz senden... 3 hafta sonra amniyosentez sonucların çıkar sanırım... Hersey yolunda bak göreceksin...

inşallah şekerciimm.
benimde aklıma sonuçların iyi olacağından başka ihtimal gelmiyo zaten..
bi yarın olsun detayları yazarımm..

tamam canım iyi haberlerini bekliyoruz. hem benide amniyosentez için bilgilendirirsin. ben çok korkuyorum yaaa :S

tosba kardeşim öncelikle geçmiş olsun der ve emin ellerde olduğunu bilmeni isterim neden çünkü alanında çok ama çok iyi bi doktora gitmişsin şimdiki aklım olsaydı prof.dr.rıza madazlıya giderdim sende bilirsinki yüksek riskli gebelikler uzmanı .amniyo sentez yaptırman çok iyi sonuca göre rıza bey değerlendirecektir bence hiç korkma hayırlısı olsun hakkında bende plasenta kurbanıyım 17 gün önce 6,5 aylık hamileydim ve plasentanın anormalisi sonuca rıza madazlı tarafından doğurdum çocuğumun gelişimini durdurdu plasentanın sorunlu olmasından ve bebeğim hayatta yoğun bakımda yaşam mücadelesini verior bende senin gibiydim neden niçin neden benn die kahr ettim ağladım yıkıldım ilk bebeğim çünkü uzun zamandan sonra tüp bebek sonucu hamile kalmıştım...

herşey Allah'tan canım bi sonuçlansın bakalım belki bebeği etkileyecek bi durumun yoktur inşallah benim gibi olmazsın unutmaki beterin beteri var ve Allah seni korusun...

tobaa cım uzulme hayatım ıyı haberlerle geleceksın
sen gönlünü ferah tut ve isyan etme bol bol dua et canım

İnşalalh iyi geçer ve sonuçların tertemiz olur...Böyle şeyleri okudukça bende korkmaya başladım artık..

inşallaah arkadaşlarr, çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz içinn.
barzey korkma hayatım yaa, aklına kötü şeyler getirme..
aytiii çok saol canım, ben biliyorum bebişimin iyi olduğunu sadece kesinleştireceğiz o kadar..
tekrar teşekkür ediyorum hepinizee, yarın yazcam detayları..

tosba kardeşim öncelikle geçmiş olsun der ve emin ellerde olduğunu bilmeni isterim neden çünkü alanında çok ama çok iyi bi doktora gitmişsin şimdiki aklım olsaydı prof.dr.rıza madazlıya giderdim sende bilirsinki yüksek riskli gebelikler uzmanı .amniyo sentez yaptırman çok iyi sonuca göre rıza bey değerlendirecektir bence hiç korkma hayırlısı olsun hakkında bende plasenta kurbanıyım 17 gün önce 6,5 aylık hamileydim ve plasentanın anormalisi sonuca rıza madazlı tarafından doğurdum çocuğumun gelişimini durdurdu plasentanın sorunlu olmasından ve bebeğim hayatta yoğun bakımda yaşam mücadelesini verior bende senin gibiydim neden niçin neden benn die kahr ettim ağladım yıkıldım ilk bebeğim çünkü uzun zamandan sonra tüp bebek sonucu hamile kalmıştım...

herşey Allah'tan canım bi sonuçlansın bakalım belki bebeği etkileyecek bi durumun yoktur inşallah benim gibi olmazsın unutmaki beterin beteri var ve Allah seni korusun...

canım yaa çook geçmiş olsun sanada..
çok üzüldüm ama inşallah güzel günler bundan sonra başlar senin içinn..
dualarım seninle olacak canım..

X