Plastik şişe ateşte yanmaz

yessillim

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
822
203
39
içi tamamen hava klmayacak kadar su dolu olan plastik şişe ateşim için de bile yanmaz ayrıca bu bir izci yöntemidir su kaynatmanın en pratiik yolu...
:1shok::1shok::1shok::1shok:

Ben de katılıyorum..Çünkü bir piknikte denemiştim..İçi su dolu plastik şişeyi ateşin üzerine koyun,hayatta yanmaz,erimez..

evet gerçekten öyle ,hatta plastik şişe demişken, diet cola şişesinin içine mentos şeker atın üç beş tane ve hemen yere vurun şişeyi füze gibi fırlıyor şişe metlerce yükseğe hemde...:)

vay be çok ilginç geldi gerçekten bunu bilmiyordum, denemek isterim ama nerde denicem ki CADIARZU

sanki duymuştum böyle bişey ilkokul öğretmenim söylemişti
çok ilginç gerçekten

Yıllar önce babam öğretmişti.Pikniğe gittiğimiz zaman çay demlemek için suyu pet şişede kaynatıyoruz.Böylece çaydanlığımızda is olmuyor.

Çok ilginç bir bilgi paylaşım için teşekkürler..
Peki şişenin içindeki su ısındıktan sonra şişeyi ateşten almak ve kapağı açmak sorun olmuyor mu?Ateşte durduğu için kapak ister istemez deforme oluyordur..Ateşin içinden nasıl alacağız onu?

bizi arkadaşlarla pikniye gittiğimizde

çok yapardık çayıda lezzetli oluyo)

plasyiklerin doğada zor eridiğini biliyorum ama
bu ilginç içi tamamen su dolu olunca erimiyo ne garip

e pekı atese koyup mu ısıtıyorsunuz sonra kapagını nasıl açıp suyu cıkarıyorsunuz kı erımıyor mu o pet, hay allah

içi tamamen hava klmayacak kadar su dolu olan plastik şişe ateşim için de bile yanmaz ayrıca bu bir izci yöntemidir su kaynatmanın en pratiik yolu...
katılıyorum
bencede :1shok::1shok::1shok:
ilk deha duydum denenem lazım inanmak çok zor :uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…