Plasentada problem varmış nolur yardım

pembeperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2015
726
617
Merhaba kızşar bende erken dönemde fark edilen bir gelişme geriliği var bebeğim 19 haftalık olması gereken dönemde gittim ve iki hafta gelişmesinde gerilik olduğunu öğrendim renkli ultrasona girdim ve sorunun rahimdeki damarların her ikisindede çentik yani daralma olmasından kaynaklandığı söylendi bebeğimle ilgili çok umutsuz konuşuldu her kafadan her doktordan ayrı ses çıktı biri tansiyondan dedi bilmeden tansiyonun yükselmiştir dedi biri bebekte kromozom bozukluğu olabilir dedi kimisi bişey demedi en son artk devlette perinatolojiye gidiyorum bu arada orda en son gözüktüğüm bir doktor bana tüm sorunun plasentanın olmuşumu sırasındaki damarlanma ğroblemi olduğunu söyledi buna yapıcak bişey olmadığını kötü sonuçlanabileceğini söyledi ve yine damarların daha çok tıkandığını söyledi ileriki dönemde preeklampsi görülme ihtimalinin olduğu söylendi zaten bu süpheden dolayı tuzu tatlıyı hamur ilini tamamen kestim 11 lerde seyreden tansiyonum 2 hafta içinde 13 leri buldu bir kere 15i geçince acile gittik düştü fln sonra 14 lerde seyretti bir kaç gün ve şuan çok şükür ki 1 haftadır tansiyonum gayet normal seviyelere indi düzene girdi resmen bunun sebebinin ne olduğunu anlıyamıyorum bebekle ilgili bir düzelmemi yoksa daha kötüye giden bişey mi var kafamı kurcalayan sorular var durumu bu şekilde olan bana yardımcı olabilecek olan varmı

Canım gerçekten çok üzüldüm. İnşallah bu durumu sorunsuz atlatırsınız ikinizde. Sen tarama testlerini, ense kalınlığıölçümü yaptırdın mı? Doktorun seni bir şekilde yönlendirmeden, bilgilendirmeden mi gönderdi?

Saol canım amin inşallah güzel dileklerin gibi olur herşey 2li ve 3 lü testi yaptırmadım ben gerek duymadm açıkcası aldırmak gibi bi düşünce kafamda olmadığı için gelişmede 2 hafta gerilik çıkınca doktor yönlendirdi beni derken damarlarda çentik çıktı ikisindede ve artk perinatolojiye gidiyorum bu sebepten ve ger seferinde orda hangi doktpr varsa o bakıyo ve herbiri farklı konuşuyo malesef ki

Saol canım amin inşallah güzel dileklerin gibi olur herşey 2li ve 3 lü testi yaptırmadım ben gerek duymadm açıkcası aldırmak gibi bi düşünce kafamda olmadığı için gelişmede 2 hafta gerilik çıkınca doktor yönlendirdi beni derken damarlarda çentik çıktı ikisindede ve artk perinatolojiye gidiyorum bu sebepten ve ger seferinde orda hangi doktpr varsa o bakıyo ve herbiri farklı konuşuyo malesef ki

Bebeğimi kaybettim malesef 9ocakta ölü doğum yaptım sebebi buymuş demek tansiyonumun normal olmasının

Allah sabır versin canım.şükür ki sana birşey olmamış tansiyon tehlikeli sonuçta.Allah en kısa zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin

canım allah sabır versin muhakkak ki senın ıcın cok zor olmustur.rabbim sağlıklı sıhatli evlat nasip etsin sanada bizlere de. çok üzüldüm

canım başın sağolsun, bende aynı şekilde 18. haftada ölü doğum yaptım, plasenta kaynaklı ama sorun ne bulunamadı:KK43:

canım başın sağolsun, bende aynı şekilde 18. haftada ölü doğum yaptım, plasenta kaynaklı ama sorun ne bulunamadı:KK43:
Allah razı olsun canım seninde başın saolsun banada plasentanın damarlanma problemi dediler ama yinede patalojiye gönderdik pşasentayı inş kesin sebebini bulurlarda ona göre önlemimizi alırız birdahaki sefere Allahım telrar yaşatmasın kimselere senin incelendimi canım plasenta

canım allah sabır versin muhakkak ki senın ıcın cok zor olmustur.rabbim sağlıklı sıhatli evlat nasip etsin sanada bizlere de. çok üzüldüm
Allah razı olsun canım inşallah allahım isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin benim gibilerede sabır versin

Allah razı olsun canım inşallah allahım isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin benim gibilerede sabır versin
Allah sabır versin canım.şükür ki sana birşey olmamış tansiyon tehlikeli sonuçta.Allah en kısa zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin
saol canım allah razı olsun tansiyon düzelmişti zaten bende problem olmadı gerçi fark etmediğim için zehirlemeye başlamış beni bebeğim ama çok şükür ki hbişey olmadı olan ona olmuş kısmet değilmiş Allahım hayırlısını nasip etsin herşeyin

Allah razı olsun canım seninde başın saolsun banada plasentanın damarlanma problemi dediler ama yinede patalojiye gönderdik pşasentayı inş kesin sebebini bulurlarda ona göre önlemimizi alırız birdahaki sefere Allahım telrar yaşatmasın kimselere senin incelendimi canım plasenta

amin sağol canım incelendi kan pıhtıları varmış öyle olunca pıhtılaşmadan şüphelenildi, genetik testler yaptık pıhtılaşma olmadığı kesinleşti sorun ne bulunamadı velhasıl.... bilememek çok kötü Rabbim bir daha yaşatmasın...

nasıl pıhtı oluyo ozamançok enteresan canım baya geç oldu o arada bunalımımı yaşadm bende kbakma anca dönebildim sana forumada tabi sana tavsiyem bi hematologa başvur pıhtılaşmanın kanla ilgisi olduğu için bu bölümün incelemesi daha iyi olur

amin sağol canım incelendi kan pıhtıları varmış öyle olunca pıhtılaşmadan şüphelenildi, genetik testler yaptık pıhtılaşma olmadığı kesinleşti sorun ne bulunamadı velhasıl.... bilememek çok kötü Rabbim bir daha yaşatmasın...
nasıl pıhtı oluyo ozamançok enteresan canım baya geç oldu o arada bunalımımı yaşadm bende kbakma anca dönebildim sana forumada tabi sana tavsiyem bi hematologa başvur pıhtılaşmanın kanla ilgisi olduğu için bu bölümün incelemesi daha iyi olur

şimdi gördüm maşallah hamileymişsin Allah kucağına almayı nasip etsin ikinizde iyisinizdir inşallah

X