Pkosta aşılama

eminnee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2024
5
1
Merhabalar pcosluyum 26 yaşındayım 2 yıllık evliyim 3 aydır korunmuyoruz bu üç ay içerisinde regl de olamadım herhangi bir gebelik oluşumu da olmadı, doktora gidiyorum en son regl olabilmem için ilaç kullandım şuan reglimin 3.günü bugün sabahtan doktora gidip kan verdim muayene oldum sonrasında doktorum tedaviye başlayacığını aşılama yapılacağını söyledi ama ben tedirgin oldum emin değilim sizce erken mi bu yönteme başvurmak için napmalıyım sizce

Bende de pcos var 2.5 yılın sonunda tedaviye başladım ilk tedavim aşılamayla başladı 2 aşılama 1 tedaviye rağmen gebe kalamadım ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi doktorunuzu dinleyin

3 aydır korunmamışsınız zaten neden bu kadar acele etmiş doktorunuz bilemiyorum. Zaten o 3 ayda da regl olmamışsınız . Doktorunuz daha iyi bilir tabi ama bende de pcos var 2.5 sene korunmadım ve hamile kalamadım doktora gidip bana artık tüp bebek yapın beklemek istemiyorum dediğimde sakin ol daha öncesi için başka yöntemler deneyelim dedi ve ilk önce yumurta büyütme hapı ve çatlatma iğnesi yaptı ilk ayda hemile kaldım çok şükür. Şu an 5 yaşında oğlum ikinci oğluma baya istemeden hamile kaldım pcosta en büyük sorun ya yumurtlama zamanımızı bilememek ya yumurtanın büyüymemesi ya da çatlamayıp kiste dönüşmesi o yüzden bence ilk olarak çatlatma iğnesi isteyebilirsiniz yumurta takibi yaptırabilirsiniz . Bana çok erken geldi 3 ay için

Ama kanınızda falan başka bir şey gördüyse doktor bilemiyorum yani doktorunuz daha iyi bilir dediğim gibi

Kesinlikle bende çok erken bu tedavi yöntemine geçişten tedirgin olmuşum zaten özelde bir doktora muayene oldum devlete tekrardan gitmeden ve özelde de aşılamadan önce denenmesi gereken tedavi yöntemi olduğunu önce bunu denemenin daha doğru olduğunu söyledi bende bugün hapa başladım yumurta üremesi ve gelişmesi için sanırım sonrasında da eğer yumurta oluşumu olursa çatlatma iğnesi gibi devam edicek süreç, allah bağışlasın çocuğunuzu inşallah allah çok aratmadan bana da nasip ederr

Bence 3 aydır korunmuyormuşssun prov olmak gebeliğe engel değil ki. Ovülasyon testi ile yumurtlamanı takip etmeni öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…