Gebeliğe Hazırlık Pkos olup hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Asenaasena96

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
1.799
786
Ah kizlar 3 yıl oldu gelen giden yok.
Pkos olup hamile kalan anneler neler tavsiye edersiniz ?
Kullandığım bir şey yok şuan için. Soğan kürü, kuru incir, baltarçın çörek otu, clife gibi şeyler çok kullandım ama hiçbiri hiç değilse adetime bi faydası dokunmadı çok düzensiz adetim var 2 ay gelmez. İnofolic kullanıyordum artık onuda bıraktım artık canım hiç bişey istemiyor saldım.. ilk aşılamam tutmadı ikinci bu ay olucak inşalllah. Yoruldum canlarım varmı yardımcı olacak tavsiyesi olacak
Sadece sabrediyorum artık bir şeylerin bi etkisi olabileceğini hiç düşünmüyorum napsam anlamsız gibi sadece O zamanı bekliyorum

Aslında pkoslularda tüp bebeğin tutma oranı daha yüksekmiş yumurta sayısı çok olduğu için. Ben 3 kere aşılama yaptırdım olmadı tüp bebeğe başladım iğneleri kullandım kontrole gittim kist oluşmuş tedavi iptal oldu o ay kendiliğinden hamile kaldım ben polikistik overim ama bende belirtileri yok sadece yumurta sayım fazla ultrasonda. Amh bile 1.89 demen o ki aşılama işini Bi an evvel yap bitir tüp bebeğe geç kendini yıpratma. Bu arada bende 4 yıllık evliyim

Maşallah Rabbim kavuştursun evladına
3 kere aşılama yaptırmam gerekiyor ama ilk aşılamadan bu yana tam 5 ay kaybettim ya adet olmuyorum bi türlü yada yumurtlama gerçekleşmiyor gerçekleşirsede çok yumurta oluyor bu seferde coğul gebelik olur nedeniyle aşılamayı yapmıyorlar. Çok zormuş gerçekten ya sürekli sabretmek zorundasın ha belki bu sefer diyosun yine umudun kırılıyor.. Rabbim kimseyi sınamasın bu konuda
Son iki aşılama geriyede tüp bebek kalıyor artık zaten
Bende tüp bebekten çok umutluyum ama maddi yönden mecburum aşılamayı bitirmeye tüp bebek karşılansın diye

Merhaba. Öncelikle rabbim gönlüne göre versin inşallah. Bende pko hastasıyım 3. 5 senedir tedavi görüyorum. Bugun 2. Aşılamayı oldum sizin ne zaman aşılama tarihiniz.

Bende tüm işlemleri devlette yaptırdım 3 aşılama 1 yarım tüp bebek tedavisini 4 ayda Yaptırmadım merak etme kasım 2019 da ilk aşılama işlemine başladım klomen kullandım yumurta çok büyüdü aşılama iptal ocak 2020 ilk femara ile aşılama negatif şubat gonalf aşılama negatif ağustosta 2. Aşılama için gonal f iğneleri kullandım çatlatma iğnesi de kullandım bingo androloji bölümü covid den aşılama günü kapalı tüm iğneler boşa gitti sonraki ay neyse aşılama oldu yine negatif. Tüp bebek merkezi kapandı devletin olduğu için covid den dolayı. Aralık 2020 de açıldı her ay bişey çıktı kist çıktı tsh düştü e2 düşük çıktı 10 ay süründüm resmen her ay giderim ağlayarak eve gelirim en son Eylül 2021 de herşey süper başlandı onda da tedavi sırası da kist oluştu çok şükür ki rabbim bu aciz kuluna acıdı da kendiliğinden nasip etti inan çok yorulmuşum

2 senedir istiyorduk olmamıştı pcos var tüp bebek ile ilk denemede gebeyim 3 sene olduysa daha fazla vakit kaybetmeyin derim

canım bana 16 sene once pco teşhisi kondu. doktorum 6 ay boyunca tedavi uyguladı hamile kalmadım doktorum bekle olmaman için sebep yok dua et dedi tedaviyi bitirdik ve tam 5 ay sonra gebe olduğumu öğrendim. kendiliğinden oldu. şimdi 14 yaşındakızım var. 2.çocuk içinde 4 sene önce tedaviye başladım tam 3 defa değişik ilaçlarla tedavi oldum ama olmadı bende bekliyorum. umut etmekten ve dua etmekten sakın vazgeçme umudunu hep taze tut.... veren Rabbim....

Iste o umudu taze tutmak bana zor geliyor olacak tamam diyorum inanıyorum ay gelip catıyor bu sefer olacak diye içime rahatlık vermeye çalışıyorum ozamanda olmayınca umutlanıp hayal kırıklığı yaşıyorum işte ozaman diyorum artık umutlanmıyacağımı o beklentide olmicam diye psikolojimde iyice alt üst oldu.

Canım ben de dokuz ay doğalina bıraktım olmadı sonra tedavi ile hamile kaldım üstelik hasimato ve fazla kilom da var elbet bir gün gelecek inşallah en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın

Gebelikten önce adetlerinizi düzene sokmaları için tedavi görün adet olmadıkça kısır döngüye giriyor pcos olup 3 defa tedavisiz hamile kaldım kilo verdim adet için tedavi gördüm ve önemlisi hiç gebelik düşünmediğim tamamen bu konudan uzaklaştığım dönemlerde hamile kaldım
İnşallah hayırlısıyla en kısa zamanda Allah sizede nasip etsin

seni anlıyorum bazen o kadar yorgun düşüyorsun ki umut etmek bile yoruyor. bırının hamile haberini aldığında için burkuluyor fakat şunu unutma veren Allah ve bu bir imtihan sen her ay adet gördüğünde diyeceksin ki " şükür Allah'ım bu ay da sağlıkla adet gördüm hala umut var. umudu var eden rabbime şükürler olsun"....
seneler önce de burda birbirimize çok destek olduk hatta bebeklerimize hediye yolladık biliyor musun ?
yani demem o ki sende birgün burdan bütün herkse hamileyim diye sesleneceksin.....

Mrb bende pcoluyum. 3 kere hamile kaldim 2 evladim var . Ilki serephone (klomen turevi yumurtlama ilaci) ile oldu catlatma ignesi vermedindr cunku 5yumurta olusmustu cogul gebelik olur diye iliskiyi bile yasaklamisti ama ben dr u dinlemedim ve hamile kaldim cok sukur bir kizim oldu. 2.cocugu istedigimiz zaman hoc ugrasmadim cunku pcoyum biliyorum ayni seylri yasicam direk dr a gittim dr dediji adetin cok duzensiz ve lh cok cok cok yuksek once en az 3ay dogum kontrol hapi kullan adetini duzenleyip lh dusurelim dedi cok heyecanli ve istekliydim kabul etmedim benim zorunla yine ilac basladik bu defa klomen verdi direk yumurta olustu catlatmada vurduk ve yine hamile kaldim ama malesef ilerlemedi kimyasal gebelikmis kanayla atildi. Ondan sonra ben d r dinlemeye karar verdim .cok uzulmustum tabi biraz kendimi toparlayinca tekrar gittim yasmin basladik 1ay icebildim panik atagi tetikledi kardiyoloji dr u kullanmamam gerketigini soyledi mecburen yeni kutuya baslamadim. Zaten 3defada panik atak gecirmistim aklimizda cocuk filan yoktu hapida biraktim korunmadik ama aklimizdada bebek olcak dusuncesi yoktu yani. O ay hamile kalmisim birde oglum oldu. Cok uzattim ama yalniz olmadiginizi tekrar hatirlatmak istedim. Once adeti duzene sokmaya calisin gerisi geliyor zaten. Bende zamanimda ne duysam yedim ictim denedim yaki yaktim belime gobegime hatta ayaklarima kizimda onlaroda uygulamistim belki denemek veya arastirmak istersiniz

Yaa insana umut oluyorsunuz gerçekten Allah kimseyi yoklukla imtihan etmesin

Bende pkolu olarak burdayım Bekarken doktora gittiğimde hiç pko falan demediler evlendıkten 1 ay sonra hamile kaldım boş gebelik dendi kürtaj oldum sonra hemen kalırsın dedıler kalmadım pko oldugumu öğrendım çatlatma oldum yıne olmadı tabi bu süreç 3 sene falan yani kalmadım psikolojık olarak yıprandım benden sonra evlenenler hamile kaldı doğurdu bende yok kimi hamile duysam saçımı başımı yoluyom evde aglıyom ben dedım aşılamaya gitcem bu boyle olmıycak nasıl olsa benım tedavisiz olmuyo dedım o ay düşünmedim cunku 1 ay sonra muayenem vardı kafamdan attım olmuyo ya neyse adetim gecıktı ki zaten hep düzensizdi gecen ay gecıklemeli de olsa ne gördüysem onu hesaplıyodum o ay görmedim gene gecıkıyo dedım ama kasıklarım agrıyo gelmıyo evdede 1 tane test var biri kalk yap dedi kulağıma kalktım yaptım gece 11 falan bi baktım çift çizgi koyu eşim bile inanamadı eli ayağı boşaldı hemen özele kan testine gittik 4 haftalık hamileymişim yani demem o ki kardesim ümidini kesme kafanada takma okadar isteyen ben düşünmediğim ay oldu derdi veren rabbim dermanınıda verir yeterki rabbim istesin şimdi 2 bucuk yasında oğlum var ve şunuda söyliyim doğum yaptım yapalı 6 ay korundum 2 senedir korunmuyorum bak hamile kalamıyorum istediğimden degıl olmuyo diye ki gercektende hiç bi ay tutmadı istediğimizde bizi nasıl bir sürüven bekliyo bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…