Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım meraba nasısın yazdıklarını okudum canım anlattığın şeylerin aynısını bende yaşadım gebelik falan değil yani hatta bu ay ben duphaston kullandım ve aynı şekil düzenli alamadım tıpkı senin anlattığın gibi oldu bende sadece peçete falan koyuyodum... dr kislerden olabileceğini söylemişti cnm umudunu kırmak istemem ama böyle. tabi sen yine de git bi muayeneni ol yine de

sorma canım. tüp bebeğe başladım. acıbadem maslakta iğnelerimi oluyorum bakalım hayırlısı.

ayy inşallah olur tutar canım çok heycanlı gelişmeleri detaylarıya anlatsana herşeyi biliyorumda tüp bebek konusunda pek bilgim yok ilk görüşmeden itibaren ne dediler nabıyolar an an detaylı anlat canım lütfen bende tüp bebek düşünüorum artık

bharcım özelde yaptırdım ya aşılamalarımı devlette sayılmıyo onlar hemdevlette iğneli aşılama 3 kez gerekiyo tüp bebege geçmek için ama ben hiç iğneli aşılama yaptırmadım yani klomenle büyütüp aşılama yaptık hep bakalım belki faküğltede doktorlar direk tüp bbek derlerse olabiliyo sanırım perşembe nolcak görcez işte sabırsızlıkla bekliyorum:18:

arkadaşlar merhaba size birsey danışmak istiyorum..
ben 4 aylık evliyim ve pkoluyum.. hiç korunmadık ama hamile kalamadım sizin de tahmin ettiğiniz gibi.. gecen ay adet olamadıgım için doktora gittim tarlusal verdi adet olayım diye adetin 3. günü kan tahlili yaptıdım sonuçlarım

FSH 7.66

LH 8,66

PROLAKTİN 11.49

ESTRADİOL 32

Doktorum adetin 21 günü tekrar tahlil yapalım sonrasında rahim filmi ve sperm testi yaptıralim dedi.. ,

ben rahim filmi için erken oldugunu düşünüyorum ve işin aslı cok tırsıyorum o işlemden sizce yaptırmalımıyım yoksa bir sene deneyip hamile kalamazsam o zaman mı yaptırmalıyım önerilerinizi bekliyorum hanımlar teşekkürler..

Aminn canım inşallh öyle olur.Dilerim herkezin olsun evlat sınavı çok zormuşAllah kabul etsin sağol canım
Benimde gecikti tarlusal aldım bekliyorum adet olmayıİnşallh hamilesindir canım sende
sorma canım. tüp bebeğe başladım. acıbadem maslakta iğnelerimi oluyorum bakalım hayırlısı.
Hayırlı olsun canım inşllah bebeklerine kavuşursun.Gönlümden bebeklerin diye geçti ikizmi olucak yoksa neNasıl tedavi maddi olarak ne kadara tuttu?Bilgilendirirsen sevinirim.Acıbademde baya pahalı bir yermiş öyle duydum
Cnaım geçmiş olsun madem öyle birşey olmuş bu sfer dikkat et lütfen ihmal etme test yap

Hımm anladım canım ya.Git bakalım fakülteye ne diyecek gelişmeleri yazarsın merak ederim ben.İnşllh iyi geçer görüşmen ve mantıklı bir cevap verirler umarım

bu ne biçim moral bozuklugu yaaaa....çatlatma iğnesinden sonra 10 ve 11.gün idrar testi yaptım ama tek çizgi.oysa çok umutluydum bu ay.yoruldum.ilk bebğime evlendıkten 3 ay sonra hamile kalmıstım.şimdi nie olmuyo.bu çocuk işi ne zor işmiş te ben bılememısım.offf.çok moralim bozuk.iğneden sonra hala kasıklarımda batma ve sancılar oluyo.beyaz kremsi akıntım var.ama göğüslerim falan ağrımıyo.klomen ve çatlatma iğnesinde 3.ayımdı.bu şekilde olmayıp başka tedavi olan var mı?bundan sonraki aşama ne olabilir ki?illa aşılama ya da tüp bebek mi olmalı bundan sonraki seçenekler?????

şimdi en başından anlatayım kızlar. edirnede 2 aşılama oldum aşılamaları yapan dr.um istifa etti bende başka bir doktora gittim.benim hormonlara eşimin spermelere bakıp aşılama yapacaktık fakat eşimin 8,5 milyon çıktı spermi ve aşılama kaldı direkt tüp bebeğe yönlendirdi doktorum. acıbadem maslak tüp bebek merkezi prof. dr. bülent tıraş'a gittik.ben başka merkezlerden de fiyat aldım aralarında bin yada 1500 tl oynuyor. ama ben oraya gitmek zorunda kaldım yoksa buradaki doktorum yumurta takibi yapmayacaktı. sadece oraya gidersen iki doktorla ve 3 defa istanbula giderek hallederiz dedi biz de razı olduk. neyse gittik istanbula adetin 3. günü gittim bütün testleri filmleri herşeyi götürdüm.muayene oldum. edirnedeki doktorumla konuştu bülent hoca. gonalf iğneye başladık. düne kadar gonalf kullandım dün bir iğne daha başlandı ce ile başlıyo adı aklıma gelmiyo şuan onları vuruyorum iki günde bir de yumurta takibi yapılıyo.her gün hastanedeyim yani:) ( çünkü iğnemi de doktor vuruyo korktuğum için ) fiyat konusuna gelince ilaçlar en fazla 2000 tutar dediler( ama bence o kadar tutmayacak) şimdilik 940 tl harcadık ilaçlara muayene ücreti almadılar. 300tl normalde muayene. yumurtalarım olgunlaşınca yumurta toplamaya gidicez o zaman gelirken hazırlıklı gelin 4250,00 tl alacağız dediler.ve bikaç gün sonra da transfere gidicez o zaman para yok embriyo dondurma yapmak isterseniz 990 tl ye 5 yıl dondururuz dedi.olaki tutmazsa bebek bi dahaki ay sadece gidicez 990 tl ye dondurduğumuz embriyomuzu bize transfer edicekler 990 tl karşılığında. yani transfer işlemi için de 990 vericez.şimdilik böyle. inşallah allıhım çabalarımızı görür. çok ıuzun oldu kızlar ama aklınıza takılan bişey olursa sorun öpüyorum sizi

İnşallah bütün bu uğraşların sonunda dileğine kavuşursun canım sağlıkla miniklerini kucaklarsın..

arkadaşım benden iki sene sonra evlendi.ben üçe girdim o bir seneyi doldurdu ve çocuğu doğdu yeni.
neden peki ben bu kadar sıkıntı çekiyorum.hak mı bu.
inanmıyorum ya gerçekten adalete inanmıyorum.imtihana falan da inanmıyorum.neden birileri daha çok imtihan ediliyor da birileri az.anlayamıyorum.ben daha olup olmayacağını düşünürken birilerinin çocuğu büyümüş olacak.
hayatta her şeyde böyleyim her şeyde şanssızım.her konuda hep sıkıntı çekerim.karamsar falan da değilimdir.
ama ben bazılarının daha şanssız olduğuna inanaıyorum.bu da adil değil diye düşünüyorum.

inşallahı maşallahı bırakın artık ya.allah aşkına 10 yıldır çocuğu olmayan kadının inşallahı mı olur.olursa olur da .
inşallahla falan olduğuna da inanmıyorum.bir kadının 20 yıl sonra çocuğu olmuş.
şahsen ben istemiyorum.eğer yirmiyıl sonra olacaksa olmasın daha iyi.50 yaşında çocuk sahibi olacağıma olmayayım daha iyi.çocuğa da yazık.
pkosta rahim kanseri ihtimali de var.ailede de genetik zaten.ona da yakalanırsam hiç şaşırmam.

millet ev alıyor biz çocuk yapacağız diye dünyanın parasını döküyoruz.sadece 6 aylık tedavi bile bize bir milyara patladı güvencemiz olduğu halde.
aşılamaya geçince neler olacak allah bilir.tüp bebeği düşünmek bile istemiyorum.

canım günaydın ben üç buçuk senelik evliyim yaşım 33 ve hayatta herşeye zorlukla elde ettim hep geç geldi ama güzel geldi canım ben kaç kere düşük yaptım onu da bilmiyom tutunamadan hepsini kaybettim sigorta güvencen bile iki kere ödedi hepsi çebimden çıktı evime ekmek alamayacak duruma geldim her ay iki ayda bir bir milyar harcadım harcıyorum da ne olacak o nu da bilmiyorum bildiğim tek şek rabbimden gelen herşeye razıyım çok şükür acısını verdiği gibi sabrınıda versin diyorum burda o kadar kişi varki gız diye bi arkadaşımız vardı kendi zorluk çeker daha da bize destek olurdu herşeye sabırlıydı tanımanı isterdim
senin bayağı bi sinirlerin gerilmiş doğru çocuk sevgisinden mahrum kalmak kolay değil ama biraz daha olumlu ve sabırlı davranalım arkadaşım neden sen yada biz şanssız olalım hayatta bi baksan o kadar şanslı biri olduğunu fark edersin özürlü sakat insanların ne suçu var onların ki imtihan değilmi yada kuru ekmeği bulamayan, evinde huzuru olmayan, istemeden katil hayat kadını olanlar, iftiraya uğrayanlar, genç yaşta çocuğunu kaybedenler çocuğu tarafından istenilmeyen itilen kakılan dayak yiyen yani kimin neler yaşadığı bilemeyiz kimin hangi imtihandan geçtiğini hiç bilemeyiz dünyada sadace biz değiliz sen ben o hiç kimse değil herkes çeşit çeşit aşamadan geçiyor kimsenin derdide kimseye benzemiyor
çocuğumuz oldu ama hayırlı değil ne yapacağız hergün bizi dövmeye kalksa kötü alışkanlıklara bulaşsa çocuğum demeye utanır duruma gelsen
ama ne yapıyoruz rabbim bilir herşeyi herşeye onun gücü yeter ol derse olur o yüzden inancımızı kaybetmiyoruz arkadaşım günaha bari girmiyelim daha anlatacak çok şey var ama inşallah ve maşallah içinde allah kelimesi geçiyor bak çok değerli kelimeler inşallah ve maşallahlada baya yol katledilir inanıyorum ben rabbim hayırlı olanı versin benden sonra evlenenlerin ikinci çocuğu bile oldu eltimin ikinci çocuğu oldu yanımda nasılda seviyor arkadaşım hamıle karnını nasıl da yitiyor geriliyor ay tekmeliyo ay şöyle yapıyo allah sanada vereydi diyor seninde bi olaydı diyor acıyan gözlerle etraf desen çabası olmuyormu istemiyonmu daha ne duruyon tedavisine baksana hepsine göğüs geriyorum ama genede inancımı kaybetmiyorum
kusuruma bakma akıl vermiş gibi olmayayım ama arkadaşım biraz daha sabır günaha girme yazdıkların allahın gücüne gidecek şeyler canım tekrar kusura bakma

Son düzenleme:
Dün dr gittim kist oluşmuş dedi doğum kontrol hapı verdi önce bi kisti eritelim dedi adetimin bu sefer farklı olması ondanmış

k.bakma ama çok sinirlerimi bozdun zaten bozuk ne demek ya söyediklerini düşünüp yaz böle yazcaksan hçç buraya yazma.. sözde müslüman die geçiniyosun. inşAllah demek Allahın izniyle demek onun izni olmadan yaprak düşmez ki O nun için rahime çocuk yerleştirmek çookk kolay hz Meryeme babasız çocuk veren O değil mi... ki sen böle konuştukça hçç sanmıyorum çocuğun olsn veya olsada onunla imtihan edinirsin Allahım keşke olmasaydı bu çocuk dersin haberin olsun... O seni bilmem ama bu topikteki arkadaşlarım herzaman hayırlısını istiyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz Allahım hayırlıysa ver biz aciziz bilememeyiz sen herşeyi bilensin bu çocuk bizim için hayırlıysa ver diyoruz.. vee inanıyoruzki eğer Rabbim vermiyosa bizim için en iyisini veriyodr. arkadaşımın tüpleri tıkalıydı hep ağladı bebeğim olsun die sonra bi mucize oldu hamile kaldı 5 ay sonra eşi hçç yok yere hapise girdi keşke bu karnımdaki olmasaydıda eşim ynmda olsaydı dio. Allah birini verdi birini aldı dio.. imtihan sonuçta Allah hepimizi bi sınavdan geçiriyo ve emin ol cehennem azabı çok çetin tahmin edemeyeceğin kadar. kuranda Allahu teala dioki. o günün azabını gören her çocuğun saçı beyazlar. hamile kadının bebeği düşer. anne babalar cehenneme girmemek için fidye olarak eşini çocuğunu vermek ister.. sen boş boş geçireceğine günlerini aç kuran oku meal oku Rabbim hidayet versin. biz bu dünyaya çocuk için gelmedik Allaha kulluk için geldik. ve müslümansan gerçekten müslümanın kelime anlamı teslim olan demek Allahın kurallarına emir ve yasaklarına kader ve kazasına kesinkes inanan ve hç bir şekilde şüpheye düşmeyen demek. Allah bizi iyi etsin.. yine Rabbim çokkk merhametli bize yiyip içecek nimetini esirgemiyo biz napıyoruz nankörlük..Allah affetsin bizi.....

Son düzenleme:
kızlar bende test yaptım sbh herzamanki gibi sonuç tek çizgi.. HAYIRLISI OLSUN İNŞAALLAH. üzülmedimmi? üzüldüm ağladım ama isyan etmedm Allahtan geldik ve O na döneceğiz bana hçç bişi lazım diill ne para ne pul ne evlat onlar sadece dünya süsü nefis işte istiyo Allah tattır inşaAllah bu duyguyu hepimize

rahim filmi ve sperm testi ilk yapılacak çeylerdir yaşın kaç bilmiyorum ama doktoruna dua et bisene dolsun öyle gel dmemiş her testini yapalım demiş çok taktir ettim dogrusu bu yol çetin uzun zahmetli bi yol kimine kısa kimine çok uzun inşallah hiçbişeye gerek kalmadan gelir bebegin ama doktorun dogru yolda ne derse yap bence rahim filmi hiç korkulcak bişşi degil düşünsene tüplerin kapalıysa bosu boşuna tedavi denersin aylarca ama acık oldugunu bilirseniz ona göre tedavi uygularsınız hiç korkma ben o amelşyat odasına ağlaya ağlaya girdim titredim bacakalrım kasıldı açamadım 5dakkika ödüm koptu burda yazılanalrı okuyarak gittim için ama sonra doktorumdan özür diledim hiç anlamadım bittimi dedim doktor dedi okuyup okuyup geliyosunuz sonra korkuyosunuz dediutandım cok yemin ederim hiç acımadı canım hiç korkma allah yar ve yardımcınız olsun hg aramıza gelişmeleri yaz yardımcı oluruz bizde bua rada prolaktinin yani süt hormonun düşük diğer degerlerinde yumurtlamayla ilgili normal duruyolar sanırım sadece pkolusun bakalım 21.günde nasıl cıkcak sonuççların gene yazarsın öptüm

bir çocugun varsa sabret canım ama denediysen yumurta takibi sıra aşılama ve tüp bebekte ama acelem yok diyosan bide bitkisel yolları dene sonuçta bikere hamile kalmışsın hg aramıza

hımm anladım canım biraz gel git size zor olcak ama ordaki doktorunla koordineli çalışmaları güzel olmuş iyi baya pahalıymış ama dondorrulmuşlarla bida denersen 990 verceksin yani bida milyarlar vermiceksin sadece ilaçlarını ödüceksin bide 990a dondurduklarını 990a transfer ettirceksin dogru anladım umarım:44:hep bun u düşünüyorum 5bin 6bin her seferinde veremeyizki off ben şimdi hzzırlanıp fakülteye gidicvem inşallah devlette yaptırabilirim

sana hep iyimser yaklaşmaya çalıştım insan üzülür agzından cıkanı bilmez dedim sıkılır yazmak rahatlamak ister dedim ama sen olayı abarttın allah korusun kimsenin imanına inancına karışmaya bizim haddimiz yetmez bize düşmez ama bu dedikelrin alenen ve alenen küfür kardeşim arkadaşım ca nım diyoruz sana burda teselli ederim dert dinlerim yardım ederim yol gösteririm elimden geldikçede ama küfürrrr haddindeki bu sözlerine tahammül edemem aslaaaaaaaaaaaaaaaaa haşa ve haşaaaaaaaaaa sen allaha küfrediyosun bu sözlerinle yazılarınla bizde kahroluyoruz biz de ölüyoruz heray her dogum her hamile haberinde bizde cok üzülüyoruz ama sen yaradanın adaletini gücünü kudretini sorgulayamazsın..dinine inanına zarar veriyosun... aklını başına devşir bu kadar ağır sözlerine nazik olamıyorum kusura bakma seni sarsmak kendine getirmek tek amacım başka seninle alıpveemediğim asla olmaz kendine gellllll ve islamın imanın şartlarını oku sadece onalrı oku dinine imanına sahip çık kardeşim eger kendine gelirsen biz ben burdayım ama yok ben gelmem bu şekilde konuşmaya devam edicem diyosan bu topiğime bida gelem lütfen zira bizim moralimiz zaten bozuk birbirimize destek olmaya çalışıyoruz ama burda inancıma ters düşecek bi küfürde bulunmana izin veremem ......yine tekrar ediyorum eger bu tavrından vazgeçersen hatanı analrsan herzaman herkeze kapımız açık ama yok ben buyum delisaftirigim diyosan selametle..allah hidayet versin................

inş gelirim ben

çok kibar olmuş:)

Dün dr gittim kist oluşmuş dedi doğum kontrol hapı verdi önce bi kisti eritelim dedi adetimin bu sefer farklı olması ondanmış

gıcık kistler bi gitmiyolarki ben 4 aydır olmadım şimdi gidicem bakaalım doktor ne dicek inş. devlette yaptırabilirim tüpbebegi allah yardımcımız olsun

Gecen ay 4.de regl olustum hala olmadim kizlar cok korkuyorum bende kist olur die

inş. yoktur canımda pkoluların günü gününe adet olması mucize zaten takmamaya çalış:44:

aminnaynen katılıyorum çok şey dicektim ama anlayana sivrisinek saz analamayana davul zurna az demişler

o çift çizgi nasıl cıkıyo acaba olsun on tane test yapıp geçip karşısına bakıcam

aynen yaa atmıcam zaten saklıcam testi ayy gece namaza kalktığımda yaptım öle kötü oldumki eşim dio noldu yok bişi diyorum inanmadı dedm test yaptım bişi diyemedi hayırlısı olsun dedi sarıldık yattık içimden çok iyi bi baba olucaksın inşaAllah Rabbim yaşatır o duyguyu..

benim bu kanamam nie gelmedi şimdi belimde ağrıyo kaç gündür doktora gitmekten bıktım hee umreye gtcektik adet günüm belli olmayınca nasıl gitcez.. tam gderim adet olurum fln.... doktor yolu gözüküyo sanırım bana yine...

canım benim ne güzel anlatmış sen ve haksever dertlisaftiriğe gerçekten yazdıklarınız hoşuma gitti ben biraz anlar diye kibarından yazdım kırmayım diye ama daha önce gene yapmış galiba yazdıklarınız inancımız inançlı insanların varlığı bile sevindiriyo beni
rabbim inşallah nasip eder bizlerede o duyğuyu ama etmesede biz inancımıza küfretmeyiz biz ne kadar kulluk yapıyoruz bakalım ne yapıyoruz inanın şuan anlatamıyorum yazdıklarınız duygulandırdı gözlerim doldu
sizleri çok seviyorum canlarım benim
haa bu arada sveh bende aynısını düşünüyom eger hamile kalırsam 10-15 test alacam durmadan yapacam o çift çizgiyi gördükçe görecem ama allahın izniyle tabiki rabbim nasip ederse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…