Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

maşallah subannallah işte bu çok güzel canım güçlü olun birbirinie sarılın

çok saol canım benim burası da benim için çok büyük moral kaynağı gerçekten herkese çok teşekkür ediyorum en azından sizlere içimi dökebiliyorum... inşallah rabbim hepimize de bi an önce hayırlı bebişler nasip eder de bi gün hep beraber mutlu haberler veririz

inşallah canım benim rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın gerçekten çok zor bi süreç allah'ım yardımcımız olsun

bugün doktor baktı en ufak bi yumurtlama belirtisi yok dedi.tekrar progestanla adet olup klomene başlıycam günde ikiye çıkartıcaz klomeni.budefa yumurtlama olur umarım....

bu ay bende klomen kullanıyorum canım günde 2 tane yeni başladım adetin 5. günü. adetin 14. günü tekrar gitcem o zaman bakcak dr yumurtlama olup olmadığına ama ben hissediyorum acayip derecede hareketlilik var yumurtalıklarımda cnm hayırlısı artık. ama dr.um sitres çok etkiliyo dedi her ne kadar yapamasak da sen yine de takmamaya çalış canım üzülme elimizden geleni yapıyoruz gerisi rabbimin takdiri...

sen ne zamandır tedavi görüyorsun canım ne dedi doktorun durumun hakkında.inşallah güzel haberler alırsın canım..

bende bugün progestana başladım yeniden adet olup klomen kullancam günde iki tane bakalım ne olacak hayırlısı olsun nasip kısmet herşey.

sen ne zamandır tedavi görüyorsun canım ne dedi doktorun durumun hakkında.inşallah güzel haberler alırsın canım..

bende bugün progestana başladım yeniden adet olup klomen kullancam günde iki tane bakalım ne olacak hayırlısı olsun nasip kısmet herşey.

saol canım ağzına sağlık inşallah hep beraber güzel haberler alırız. benimki karışık canım ya. 2 yıldır korunma falan yok ilk dr tedavimi yarım bıraktım cnm şimdi tekrar başladım başka bi dr gidiyorum bu sefer. ilk tedavide senin gibi günde 1 tane kullandım klomen ama benim yumurtalıklarda etki etmişti ardından göbekten iğne yapıldı fakat sonuç negatif...dr rahim filmi ve sperm testi istedi ondam sonra da gitmedim işte baktım olmuyo tekrar başladım. bu dr'um duphaston diaformin folik asit ve klomen verdi.ama diformin yan etki çok yaptı onu kullanmadım. sonra regl 5. günü klomene başladım günde 2 içiyorum ve adetin 14. günü gel dedi cnm öyle işte bekliyorum... cnm klomeni kullanmaya başladığımdan beri yumurtalıklarımda acayip derecede hareketlilik var senin de öle oluyo mu? bi de dr sana ne teşhis koydu cnm ben pkoluym malesef...dr kislerimin yumurtlamaya engel olmadığını yumurtalıklarımın tembel olduğunu söledi işte o yüzden ilaçlarla yumurtalıklar çalıştırılacak benim.inşallah rabbim hayırlısıyla isteyen herkese de bize de nasip etsin artık bizde anne olalım hayırlısıyla cnm ya çok zor insan maddi manevi yıpranıo

ben geçen ay günde bitane klomen almıştım ama hiç fayda etmemiş zaten hiç ağrım felan olmamıştı senin bhsettiğin gibi. bu ay ikiye çıkardı doktor. yaklaşık iki hafta sonra başlarım tekrar.şuan progestan kullanıyorum.benim fsh ile lh hormon değerlerim normal değilmiş buda pko olduğuna işaret demişti.bide yumurta zarımın kalın olduğunu söyledi.benide bu korkutuyo zaten.hayırlısı olsun canım nasip kısmet bu işler.benim elimde olsa yumurtamın zarının kalın olmasına izin verirmiydim.vardır herşeyde bi sebep.kafanı sürekli bununla meşgul etmemeye çalış canım bilmiyorum çalışıyomusun ama ne bilim kendine bi meşguliyet bul.inşalllah o hareketlilikler olumlu haberlere işarettir canım allah yardımcın olsun.

amin canım inşallah hayırlısı artık. yumurta zarının kalın olmasını ilk defa duyuyorum cnm peki bunun için ne yapılması gerekirmiş zar için ayrı bir tedavi falan gerekiyo mu adet günlerin düzenli mi bende pkoluyum bekarlıktan beri düzensizdir benim hatta çoğu zaman ilaçlarla adet olurum. çalışıyodum cnm ama özel sektör çok yoruluyodum ayrıldım açıköğretim fakülte devam ettiriyorum seneye inşallah başlarım çalışmaya zaten insan evde oturdukca daha çok kafaya takıyo ister istemez. ders falan çalışıyorum cnm kendimi oyalamaya çalışıyorum işte rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah

Son düzenleme:
Tum arkadaslara merhabalar..arkadaslar beni araniza alin lutfen..cunki ben bir PKOluyum (((( 1yil 4ay evliyim..gecikmeler yasamiyan, gununde adet goren, hormonlarinin hepsi normal, sisman olmayan, 51 kiloluk bi kadinim., ha ilaclarlada yumurtam gelise biliyordu..simdi ne alemde bilmiyorum acikcasi.ama gelinki doktorum bana ciddi pkomun oldugunu ve ameliyat diyor baska bi sey demiyor..sizce benim durumumda ameliyat gereklimi? sizlere dedilermi hic?lutfen bi cevapp arkadaslar

ben bu konuda sana yardımcı olamıycam canım hiç bi bilgim yok umarım daha kolay bi yol vardır.

doktorum banada tipik pkosun diyor cnm..ama ameliyattan hiç bahsetmedi hiçbirzaman..bence kesin karar vermeden önce bir doktora daha gitmelisin.

herkese selamlar bu arada ben de tipik bir pkoluyum malesef..ayrıyetten rahimde şekil bozuklugu var...

7 yıllık evliyim..1.5 yıllık evliyken kendiliginden oldu ama düşükle sunuclandı bi daha olmadı...

şimdiye kadar defalarca klomenle çatlama ignelerinle denedik olmadı...

1 kere aşılama oldum geçen yıl,kan degerim 6.34 çıkmıştı ümitlendik ama adet oldum...

9 ay öncede eşim askere gitti...bu askerlik muhabbeti hep hayatımızda oldugu için bir türlü çok üstüne düşemedim..eşim gittiginde kucagıma bebele yada hamileyken onu askere göndermek istemiyordum içimde hep bu düşünce vardı...arada tedaviye yönelip tekrar pes ediyordum..en son tedaviye teşebbüsüm aşılama oldu işte geeçn yıl ekim ayında

Ama inanın çok fazla kafama takmyorum,birşey olmuyorsa hayırlısı bu demekki..biz elimizden geleni yapacagız tabiki ama en son takdir RABBİMİZİN...aman nasılsa olmuyo ne zamansa olur olacagı varsa olur deyip kenara çekilmek de çok yanlış...gücümüz yettigince çare aramalıyız pes etmeden..Allah kısmet ederse 6 ayımız kaldı askerlikte.saglıcakla bunu da atlatırsak o zaman yapılması gereken ne varsa gücümüz yettigince yapmayı düşünüyoruz...bu arada 30 yaşındayım kıslar...kafamda ilk önce histereskopi ve laparoskopi var.onları yaptırmadan aşılama yada tüp denemem asla.rahimde bozukluk oldugu için belki ameliyatlık bir durum vardır boşa kürek çekmeyelim...çünkü doktorum;hamile kalsam bile düşük riskinin yüksek olabilecegini söylemişti rahimden dolayı ve histerskopiye yanaşmadı hiç bikaç düşük olması gerekiyomuş bak bakkk!

en son eşim askere giderken 4 ay diane35 kullandım.eşim şuanda hava degişiminde 5 aya yakındır yanımda.5 aydır ilaç kullanmıyorum..bıraktıktan sonra ilk 2 ay düzenli oldum..3 aydır da adet olmadımson durum bu yani...kanda bile baktırmak istemiyorum bi sürü test yaptım negatif tabiki...belki bi ara doktora giderim..kendiliginden taş çatlasın 2-2.5 ayda olurdum..yada 1.5 ayda...bakalım hakkımızda hayırlısı artık...bıraktım kendi haline ne zaman gelirse artık kıslar.

merhaba arkadaşım peki neden ameliyat deme sebebini söylemedimi pko öyle ameliyat olunacak bişey değil doğuştan genetik geçip ve ölene kadar senle olan bişey pco hadi ameliyatla alalım giibi bi şey yok
ben laparoskopi oldum ve şuan olduğuma pişmanım hiç bir şekilde bıçak dokunulmamalı allah korusun çok ince hareketler bunlar yanlışlıkla bi yere dokunsalar ömür boyu çocuk için tedaviye başlayamazsın bile
ben dr değiştim diğer dr kızdı ben olsam yapmazdım dedi sen bilin ya artık arkadaşım
bence bi dr değiştir istersen o ne diyecek

günaydın hanımlar
ben değil ama görümcem pkolu daha yeni dr gitti pkolu olduğunu öğrendi mesela en son ramazan bayramında regl olmuştu şimdi tedaviye başlıcak ama bu tedavi nasıl bi süreç izliyo bide maddi olarak nasıl çok pahalımı?

RABBİM hepimizin gönlüne göre verir inşallah

böyle önemli bi kararı hemen verme canım bence kesinlikle başka doktorlara da görün derim.

doktor onnun için fraklı bi şey demedi normal yumurtlatma tedavisi görüyorum canım işte. aslında bende merak ediyorum ekstra bi tedavi gerekecekmi ilerde diye allah yardımcımız olsun düşünmek istemiyorum çünkü korkuyorum bide onun için ayrı bi tedavi çıkacak diye.

Arkadaslar baska bi doktora gorundum,cok iyi bir ultrason bakdi, hayri ameliyata gerek olacak kadar sorunlu deyilmis, cok inceeleme yapdi doktorum, hormonlar yerinde, normal adet goruyorsan neden pko var die kafa kirdi biraz..bana iltihaplardan ola bilir dedi..ve bana bi suru iltihap sokucu, bilmem soguklamayi aradan kaldiran ialc yazdi..bunlar sebeb ola bilir dedi, cunki hormonkarda sorun yok..hiiic kafama girmedi iltihabin pko yapacagini, ve altdan soguk almanin ...sizceee?

pes etmek için çok erken değilmi yapıcak hiç bişey yapmadın daha ben 5 sene bitti 6. seneye girdi çogu kes pes ediyorum ama hala çırpınıyorum son gücümle imkanlarımı zorluyorum pes edemessin edemeyiz bazen diyorum başka hiç bi sorunumuz yok eşimle aslada bana çocuk istedrim die diretmez ne eşim ne ailesi ama ben züülüyorum onu abba edemiyorum die diyorum çekip gideyim oda kendine hyat kursun cocugu olsun diyorum sonra bu düşünce beni deli ediyo ölsem bile başkasıyla olmasın diyorum çok acı evet ama olucaksa bizim eşimizle eşimizinde bizimle cocugu olucak derdi veren rabbim dermanınıda vericek inşallah dua et sıkıldıkça daha cok et ağla rahatla isyan etmeden rabbine sıgın onun için hiçbişey zor degil arkadaşım unutma babasız evlat verdi meryem validemize meryem suresini cok oku anlamını mealinide oku aglaya aglaya okursun eminim için ferahlar ben sıkıldıkca onu okuyorum rabbimin büyüklüğünden hiç şüphem yok ama dara düştügümde ümitsizliğe düştüğümde okuyup ferahlıyoum daha cok başındasın yolun asla pes etmek yok rahmetinden ümit kesmiceksin

bugün doktor baktı en ufak bi yumurtlama belirtisi yok dedi.tekrar progestanla adet olup klomene başlıycam günde ikiye çıkartıcaz klomeni.budefa yumurtlama olur umarım....

inşallah bidahakine olur canım sitres yapma incir ceviz felan ye meyve felan güzel beslen bal cörek oyu ye ben yumurtlama döneminde öyle güzel beslenirdim etkisi oluyo beslenmenin eşinede aynı sekilde pekmez felan yedir keciboynuzu yesin bunlarınyumurta ve spermleri coğaltmada etkisi var inş. şifa olur

ben de pasit dirençli pkoyum küşük kçük kistler var hep yani ama doktorum basit pkonun daha dirençli oldugunu söledi yani kistler cok büyükse ameliyat şart tabiki ama her ay adet oluyorum dediğine göre büyük kistin yoktur çünkü olsa adet olamazsına detle kistler atılıyo çünkü bi doktora bakam başka doktorunda görüşünü al benimde ilk gittim doktor ameliyat demişti sonrada kaç tane doktora gittim hiç ameliyat denmedi bitcek bi hastalıkd eğilki acsınlar alsınlar hiç korkmam bitceni bilsem alsınlar içimden şu pislikleri ama vucütümuz her ay üretiyo bunları ve kacısımız yok malesef o yüzden başka bi doktora git bence

doktorum banada tipik pkosun diyor cnm..ama ameliyattan hiç bahsetmedi hiçbirzaman..bence kesin karar vermeden önce bir doktora daha gitmelisin.

anlıyorum canım eşin gelsin tedavini daha güzel sarılırsın öyle insan önünü göremeyince bişeylere atılamıyo bende ilaç içmedim 4 aydır adet olamadım puff ne biçim bi hastalık bu ya evliliğini yaşayamıyo insan cocugun istenen bişey olca aklıma bile gelmesdi millet patır patır doguruyo ödü kopuyo olcak die korunma yöntemleri konuşuyolar bizim bu durumumuz sinir bozucu valla dayanmak cok zor alah hepimize sabır versin bi ay korunmamız gerekti psikolog ilaç verdide korunamadık ne zor alışmışız 5 -6 senedir raahtlıga zor geldi valla

görümcen evlimi bekarmı ona göre degişir tedavi teşekkürler duan için

soğuk alma intihap yapabilir ama intihaptan pko olmaz yani o yumurtalarımızın ve hormonlarımızla ilgili yani hepimizin doguştan yumurtalarımız rahmimizde bizim sorunumuz adet olamadıgımız o adet kanlarımız yumurtalarımızda birikiyo büyüyo o ist dedikleri şeyler bizim kan dolu yumurtalarımız aslında :44:bilmem anlatabildimmi

ktor

canim biliyorumda bende horminlarda sorun yokkiii...doktor ne yazacagini sasirdi sanirim )))))

sagol canım evet dedigin gibi bi netleşelim Allahın izniylede.kafam daha rahat bi şekilde yönelicem tedaviye...hayırlısı artık..sende hiçbişeye sıkma canın tatlım Allah büyük..bizi birbirimizden başkası anlayamaz çok iyi anlıyorum sein duygularını...herşeyin hayırlısı olsun saglıklı bebişlerimiz olsun varsın geç olsun napalım korunma konusunda evet haklısın cnm yaaa milletin ödü kopuyo ay kaldımmı diye ama bizenn rahat bizizz boşverrr

merhaba hanımlar bende yıllardır pkolulm yıllarca tedavi gördüm birşey olmadı ilaçları biraktım tekrar başladım kilo verdim adetlerim düzen girdi azcık üzüldüm sıkıldım yine kesildi adetlerim.. 4 ay önce evlendim hiç korunmadım . 2 ay adetim düzenli geldi 3 ay adet olmadım bebiş gelicek sandım ama testler negatif.. dooktora gittim yine pko cıktı karşıma.. adet söktürücü hap verdi salı günü bitti ilacım.. adet olmayı beklyorum adet oldugun gün gel dedi doktor başka bir ilaç vericem dedi acaba ne ilacı vericek yumurtlamama yardımcı bir ilaç sanırım bebek sahibi olmayı cok istiyorum Rabbim hepimizi bir an önce miniklerine kavulturur insallahh

selam cnm ..inş rabbim çok bekletmez hayırlısıyla bebişin gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…