Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Allah bağışlasın bebeğini canım darısıda bizlere olsun.Benim eşimde varikosel vardı ve özel doktor ameliyat dedi.Devletteki ise ilaç kullan önce dedi.Ameliyata gerek yok dedi.Şimdiki doktorların bazısıda işi maddiyata dökmüş artık.Ben eşime keçi boynuzu kürü yapıyorum halada devam ediyorum yapmaya ve onun faydası olduğunu düşündük çünkü dünkü yaptırdığı sperm sonucunda sayının arttığını gördük öncekine göre.Her kür olmasa bile bazı kürler gerçekten işe yarıyor.Ama tabiki ilaç ve doktor takibide çok önemli.En önemliside Allah nasip ettimi kür felan bahane oluyor bir şekilde yeterki Allah nasip etsin sağlıklı ve hayırlı evlatlar

kızlar gittim bugün dr.a diaformin folik asit duphaston ve klomen verdi. diaformin kullanan oldu mu kızlar çok ağır bişeye benzio. bügün allah'ın izniyle başlıcam kullanmaya dr çok iyiydi düzenli kullan gebelik oluşacaktır falan dedi yaaa rabbim boşa çıkarmasın emeklerimizi kurban olduğum hayırlı evlatlar nasip etsin inş.

canım merhaba ben asılama tedavısı goruyorum ıgnelerle basladık fakat benden e 2 ıstmedı pazartesı asılamam yapılcakms cok kafam karıstı

canım merhaba ben asılama tedavısı goruyorum ıgnelerle basladık fakat benden e 2 ıstmedı pazartesı asılamam yapılcakms cok kafam karıstı

canım dr'ların bazıları e2yi önemsemiyor ama bence çok önemli pcoda iğne kullanınca yumurta sayısı fazla olabiliyor. mesela benim ilk ay iğne kullandığımda 6 tane olgun yumurtam vardı ve dr sorun değil dedi çatlatmayı vurdu ilişki önerdi sonra o ay olmadı karın ağrılarım çok oldu dr'a gitim bir baktı ki hala yumurtalar var bazıları kist olmuş vs hala yumurta oluyor dediki ohss olmuşsun inan bu ohss yumurtalıkların alınmasına kadar gidebiliyormuş Rabbim korudu.. 2 ay ara verdim geçsin diye sonraki drum sürekli e2 baktı neden diye sorduğumda çok yumurtan var bu yüzden ohss olma ihtimali olabilir dedi, 8tane olgun yumurta ve 20den fazla yumurta vardı ama e2 720 olunca ohss olmaz dedi ve çatlatmayı vurduk... e2 1500ü geçerse ohss olmasın diye çatlatma iğnesi vurulmuyor doğal sürece bırakılıyor... eğer yumurta sayın fazla ise dışarda baktır gene baktır derim... ya da druna e2yi söyle endişelerini paylaş, ben ilkinde bilmiyordum....
hatta drum başka dra gösterdi o doktor ben risk alamam ohss olmaz ama çoğul gebelik yüksek 4üzbeşiz felan dedi ama o riski ben göze aldım ve hayırlısı olsun dedik tek tuttu....

progestan beni sersemleştiriyo..ama adet olmak bile beni okadar mutlu ediyorki kim bilir bebeğim olsa nasıl sevinirim...böyle bi cümlede bile bebeğim demek ne kadar tatlı geliyo insana ama bir okadar da uzak geliyo.... birkaçgün sonra adet olurum doktora gidicem.aslında daha başındayken doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum. eskişehirde bildiğiniz bu konuda çok iyi doktor varmı kızlar varsa lütfen yazın...

çok sevindim senin adına ve umut olduğun için kendi adıma...

herkese merhaba..
bende sizler gibi pkoluydum ve 2 hafta önce hamile olduğumu öğrendim..inanın öğrenmeden önce sizlerden hiçbir farkım yoktu..2010dan beri çocuk istememize rağmen hamile kalamadım..önce klomenle tedavi ardından rahim filmi ve 2 negatif aşılama sonucu..umutlarım tükenmeye başlamıştı artık..biliyosunuz biz pkolularda ya kilo olur ya kıllanma..bende kio vardı ve geçen yıl bu duruma bir son vermek istedim..mart ayından beri sıkı diyet ve sporla 15kg verdim..bayramdan sonra kasımdaki adetimle tüp bebek tedavisine başlıyacaktık kendimi ona odakladım..son adet tarihim 14 eylül ekimde adetim gelmedi bayramda eşimle beraber tatile gittik ve döndükten 1 gün sonra idrar testiyle hamile olduğumu öğrendim..hemen doktora gittik ve kesemizi gördük dünde kontrolümüz vardı ve bebeğimle tanıştım herşey yolunda çok şükür..sakın umudunuzu kaybetmeyin ben tam umudumu kaybetmeye başlamıştımki allahım bana mucizemi gönderdi..allahım en kısa zamanda sizlerede yaşatsın bu muhteşem duyguyu..sormak istedikleriniz olursa seve seve cevaplarım..

Arkadaşlar herkese merhaba.topigi okudum umutlandım biraz...bana pko teşhisi konmadı.ama benim yumurtlama sorunum var yumurtalarım gelişmiyor.klomen kullandım ilk kür olumsuz sonuç.doktor bir de şeker ilacı glukofen verdi.aranızda bu ilacı kullanıp hamile kalan var mı? Varsa ne kadar zaman sonra hamile kaldınız yardım eder misiniz?

glukofen bi pko hastasının zaten kullanması gereken bi ilaç bu ilaç kanın sulanmasına yarıyo sanırım yani kist oluşmasın adet olbilelim die verilen bi ilaç düenli adet olmaya yarar evet bu ilaç ve klomenle büyütülüp çatlatma iğnesi ve yumurta takibi veya aşılama veya tüp bebekle hamile kalan var yada benim gb 5-6 senedir bu ilacı kullanıp sayısız klomen yumurta takibi 4 aşılama yaptırırpta hamile kalamayanda vardır yani ne kadar sürede kalırım demişsiniz bide sanırım yolun cok başındasınız 6yıllık tecrübemle sölüyorumki inşallah bu yolda benim kadar bilgiye sahip olmadan hamile kalın .... ve yapabiliyosanız bebek fikinden uzaklaşın hep öyle diyolar bu hastalıktakiler ''hiç ummadım anda hamile kaldım'' bigün bu cümleyi kurabilmenin hayaliyle yaşıyorum inş. bizlerde bu cümleyi kurabiliriz allah yardımcınız olsun

bize umut vermek için gelip yazan hamile arkadaşlarada çok teşekkür ederim kendim ve diğer arkadaşlar adınarabbim meleklerinizi ve sizi korusun hayırlısıyla sağlıkla kucanıza alın ve büyütün inşallah

Arkadaşım çok sağol...evet daha yolun başında sayılırım işte 1 yıldır falan istiyorz.ya aslında ben memnunum bana bu ilacı verdiği için.yumurta gelişimini destekler dedi bana zaten verirken ama yine de insanın kafasında soru işaretleri oluşuyor.

Senin için de üzüldüm canım.Allah tez zamanda hepimize birer bebek nasip eder inşallah.dediğin gibi ben çok fazla kafama takıyorum yok bu ay oldu mu yok hamilelik belirtisi mi falan derken zorla kendimi bu hale getirdim.farkındayım da...bu ay daha rahat ama kafam olduğu zaman diyorum.Allah hayırlısını versin hepimize

evet iliyorum bende çok kendimi dinlerdim ay karnım pıt pıt ses geliyo atıyo gb gelirdi elimi koyar dinlerdim belim arıyo akıntım var kesin hamileyim midem bile bulanıyodu adet belirtileriyle hamilelik belirtileri aynı zaten adet olunca bile insan üstüne mi gördüm acaba dio nasıl bi umuttur bu anlamıyorum bitmek tükenmek bilmiyo her ay her ay tükediyo insanıduaların için teşekkür ederim inşallah bana sana hepimize 2şer 3er inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh

canım allah analı babalı büyütsün sağ salim kucağına almayı nasip etsin bizler içinde duanı esirgemiyeceğini az çok biliriz. kaç kilo ile hamile kaldın

canım allah analı babalı büyütsün sağ salim kucağına almayı nasip etsin bizler içinde duanı esirgemiyeceğini az çok biliriz. kaç kilo ile hamile kaldın

amin canım çok sağol..sizleri çok iyi anlıyorum tabiki dualarım hep sizinle inşallah en kısa zamanda meleklerinize kavuşursunuz..69kg ile hamile kaldım cnm..

kızlar merhaba. beni hatırlayanlar vardır belki. arada yazıyorum. uzun zamandır yazmamıştım çünkü bu ay ilk kez klomeni denedim ve kafamı takmamaya çalıştım. sizlere mutlu haberi vermeyi çok isterdim ama malesef olmadı.
adetimin 13. günü 2 tane yumurtam vardı. büyüğü 15 mm idi. doktor 2 gün sonra tekrar çağırdı çünkü 20 mm'ye ulaşmasını bekliyorduk. ama baktı, baktı, yumurtalar yok. malesef sönmüş. çatlamamış da, kist de olmamış. sönmüş, gitmiş. yine çok ağladım. zaten tüplerimden biri tıkalı olduğundan 2 doz kullanmıştım. olmadı.

doktorum klomene devam etmeden purogen veya humegon iğnelerine geçeceğimizi söyledi bir sonraki ay çünkü yıprandığımı, boşuna zaman kaybetmeme gerek olmadığını söyledi. bu iğneler ne zaman ve ne kadar süre ile kullanılır? her gün vurulacaksın dedi ama kaç gün üst üste vurulacağım? karından mı oluyor?

Rabbim doğru zamanı en iyi bilendir, biliyorum, inanıyorum ama kafaya takmadan edemiyorum.

klomeni kullanıp ilk muayeneye kadar kafaya hiç takmadım çünkü klomenle yumurtlayacağıma inanmıyordum zaten. ama 2 yumurtam olmuştu. ne zamanki 2 gün büyümesini beklemem gerekti, çok kafamda doladım durdum konuyu. olmadı işte. stres en büyük etken bence..

merhaba, öncelikle yavrunuza Allah uzun ömürler versin. ikincisi de sizi bekletmeden hayırlısıyla gelsin inşallah :)
size bir şey sormak istiyorum. ben bu ay malesef klomene cevap vermedim, boşa gitti bu ay. doktorum purogen iğneye başlayacağımı söyledi? adetin kaçıncı günleri ve kaç gün üst üste iğne oluyorum? iğnenin etkisi daha mı fazla? iğne olduktan sonra ilişki günleri mi oluyor vs. kısacası iğne sürecini merak ediyorum.

senin dediğin iğneden değilde ben grufon iğne vurundum adetim 3 günü başlıyor adetin 11-12 gününe kadar vurunuyon sonra dr gidiyon yumurtularına bakıyo çatlatma iğnesini vurun diyo şu şu günlerde ilişkiye girin diyor böyle
ilaçların etkisi iki ay sürüyo demişti dr
ben bir kaç kez denedim ama malesef olmadı en son dozunu artırmıştı tam tutuyordu ama gene olmadı işte

merhaba.ya ben bu ay adet belirtilerini yaşadım yaşıyorum ama her ay 34 hadi taş çatlasa 36.gün adet oluyordum .
bugün 39.günüm ama hala adet olmadım.idrar testi yaptım dün negatif çıktı.
acaba adetlerim tekrar düzensizleşmiş olabilir mi?
6 aylık ilaç tedavisinden sonra ilk defa bu kadar geciktim.
ne olur fikirleriniz lazım bana.

sen bence kan testi yaptır git bi sağlık ocağına kan testi yaptır. dr idrar testini garanti olarak bakmıyorlar illada kan testi diyorlar
iyi düşün iyi olsun

arkadaşlar bugün üçüncü kez gittim doktora pco tedavisinie başşladığımı yazmıştım geçen ay.yarın klomene başlıycam 5 gün kullanıp doktora gitcem. iğne yazdı onlarıda aldım bugün.kızlar benim yumurtam kalın olduğu için çatlamıyormuş.boyutu normalmiş sanırım kistte yokmuş..sanırım diyorum çünkü ben içerdeyken eşime anlatıyordu ordan duydum.eşimde fazla anlayamamış sanırım karıştırmış kıyamam utanmış aşkım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…