Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

çok mutsuzum.6 aylık ilaç tedavisi sonuç vermedi.rahim filmi çekilecek cumartesi günü.çevremdeki yeni evliler hamile.aileme gidiyorum sürekli bu konular konuşuluyor.kendimi çok kötü hissediyorum.çok mutsuzum.

öncelikle sen kendin için çocuk istiyorsun ve bütün acıları ızdarıpları kendin çekiyorsu boşver konuşsunlar ya gerekirse sakla tedavini şartlar elveriyorsa

rahim filmini hiçmi çekinmedin belki sorun ondadır dur bakalım

aşılama tüp bebek denendimi hiç yaş kaç sorun sadece sendemi

İyiakşamlar nasılsınız arkadaşlar?Sveh adet öncesi gergin olman normaldir canım.Takma kafana boşver yapılmasada olmuyor dediğin gibi yerine göre yap.Kendi sağlığının kıymetinide bil

kızlar ben hçç iyi değilim çok duygusalım sinirlerim bozuk kaç saattir ağlıyorum ben nie böleyim. sinirlerimi yatıştırıcı ne yapayım

28 yaşındayım.sadece ilaç tedavisi oldu.rahim filminden sonra aşılama veya tüp bebek belli olacak.sorun bende.aslında tadviye başlamadan önce eşimin sperm hareketliliği az çıkmıştı.doktor ona ilaç verdi.iki ay önce tekrar test yaptı sonuç yoktu.yalnız hamileler, hamilelik, doğum konuşuldu mu evde yüzümü nereye koyacağımı şaşırıyorum.kendimi çok garip hissediyorum.ayrıca kardeşlerim sürekli sinirlerimi bozuyorlar.kışın işte kalın giyin, yere oturma, yaz geldi havalar sıcak bana ceket getirmeler, ne bileyim bu şekilde davranmaları iyi niyatli ama canımı çok sıkıyor.ben hatırlamamaya rahatlamaya çalıştıkça gözüme sokuyorlar.ayrıca kalın giyinmekle ne alakası var.pkos sorunum bu.

bir de normalde ilaç tedavisi sırasında 37. günümde adet oluyordum.bu tavşancıl otunu kullandım 34. günümde adet oldum.galiba faydası oldu.bakalım.

ben de çok duygusalım.çok sinirliyim paso ağlıyorum.bıktım artık.herkesin her işi yolunda gider benimki hep ters gider bu ne ya.isyan etmemeye çalışıyorum ama dayanamıyorum.

merhaba canım geçmiş olsun rabbim şifamızı versin....
bende 3 yıl 2 ay lık evliyim 28 yaşındayım ve bebek tedavisinde 20 ayım bitti 21. ayımızın içine girdik bu gün biten adetimle... sakın umutsuzluğa kapılma rabbim muhakkak duyacak sesimizi... bak bende perşembe günü hsg çektircem ve ilk aşılamamızı deneyecez nasıl olacak nasıl bitecek bilmiyorum ama bizi yaratan yardımcımız olacak elbet... daha olmaz ise tüp bebeğe doğru gideceğiz ama ben son 4 ayda kendimde iyileşme sezdim kilo vermek herşeyin en iyisi pco için belki fazla kilon yoktur o zaman sadece günde 1 saat yürü hareket bu hastalığın düşmanı demişti bana doktorum 20 aydır bi kez bile yumoşum büyümedi ayda 3-4 kez dr gidiyorum takip için ama her defasında yeni umutla yeni aya başladım hiç kaybetimumudumu sende kaybetme sabırla bekle benim kaç arkadaşım 2, bebeğini ya doğurdu ya hamile düşün kimsenin önünde moralini bozma dertleş sana destek olabilecek birilerine anlat derdini ama anlamayacak olana sakın zayıof yanını gösterme güçlü görün bebek düşünmüyoruz de herkese ben hala öyle yapıyorum sadece ailem biliyo herkes hala istemiyoruz sanıyor neyse seni çok iyi anlıyorum ben şuanda 2 arkadaşımla görüşmemi seyrekleştirdim ikiside 3 aylık hamile diye

normal yoldan olmadıktan sonra ne yapayım diyorum.insanlar ne kadar rahat .sorunsuz gebe kalıyorlar.bu bize haksızlık bence.bu kadar tedaviden sonra, çocuğu olmuyor damgası yedikten sonra istemiyorum.çocuk da istemiyorum artık.2 yıldır hiç korunmadık.millet evleneli iki ay oldu.hoppp hamile.sinir oluyorum.

merhaba kızlar...ben de 27 yasındayım, 4 ay önce pko oldugumu öğrendim. bır arpa boyu yol alamadım, bu surede dıane 35 verdıler.3 ay kullandım.yumurtalar baskılanacakmıs.. son kutumda bıttı.doktora gıttım bugun.yumurta takıbı ıcın, malesef buyumuye calısan bı yumurta goremıorum dedı doktor...klomen ıcın de gec kaldım..obur ay baslıycam ınsallahh( uzgunum, mutsuzum, ısyan etmemeye calısıorum ama olmuyor...benzer sıkıntıları yasıyoruz...bakıyorum etrafa, ne kadar sıradan, ne kadar basıt birsey gıbı cocuk yapmak cogu kımse ıcın...hayatımda hıc kolay elde edemedım ıstedıkerımı... , derınleşıyor mesele ve anlaşılamayacağınızı hıssedıyorlar ya söylenecek birşey kalmıyor ve konunun kapanması gerekıyor ya "hayırlısı" dıyıp susuluyor...hayırlısı bakalımm..herseyın hayırlısı...

bu arada ankarada olan pkolu arkadaslarım, tedavı ıcın kıme gıdıyorsunuz..ben bugun lına kadın sağlığı merkezıne gıttım.dr. sema hanıma...bılen, tavsıye eden etmeyen ya da baska bır onerısı varsa yardımlarınızı da beklıyorum..

slm kızalr neler oluyor ya arkadaşlar isyan etmeyin ne olur dua edin hayırlısını isteyin lütfen

arkadaşım lina kadın sema hanım gerçekten iyi duymuştum bende ankaradayım neden zekai tahire gitmiyorsun canım gerçi sema hanımda iyi ama sen bilirsin

kızlar has. geldim fsh düşmüş şükür ultrs iki minik kist önemsiz ama yarın eşim sperm verecek ve onunla birlikte saat 2 de heyete girecek dr tamam derse başlıyorum hemen ihneye şükürler olsun olmazsada mayıs kesin artık

hadi canım hayırlısı olsun inşallah bebişin gelir
benimde kasıklarım ve belim çok ağrıyo bide kremsi sıvı geliyor adet oldum galiba diye gidiyom bişi yok iğneyi vurunalı 9 gün oldu

kızlar merhabalar bende ole bır goz atıyordum dıkkatımı cektı bende pkoluyum 5 yıllık evlıyım ılk evlendıgımden berı sorun sorun.her yolu denedım testler felan dogum kontrol hapları.klomen fln fln derken akıllı doktorumun aklına 3 yıl sonra esıme sperm testı onermek geldı.gıttık kı esımdede sorun var neyse esımde amelıyat oldu.amelıyaattan sonra sperm sayısı ıyıce dustu.1 yıl fln sonra memorıal da tup bebek merkezzıne basvurduk.ve sonunda hamıle kaldım.çok zor bır surectı bırde bazı doktorlar sadece para kazanmak ıcın bıldıklerı halde olmıycagını oraya buaya yollayıp duruyolar.allah hepınıze kolaylık versınn.darısı her ısteyenın basına.asla moralınızı bozzmayın sevgılerle

öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim:)) ben ilk öğrendiğim zaman inanamamıştım ve doğrulatmak için bir de zekai tahire görünmüştüm..fakat ultrason ıcın bıle gün verilince bır de her seferınde baska bır doktora denk gelınce bir daha oraya gıtmek ıstemedım..ustelık benım denk geldıgım 3 doktor da yenıydı orda benı odada bırakıp hocalarına sormaya falan gıdıyorlardı..ben de oyle olunca uzuldumm....kafam oyle karısık kıı, bır dıyorum yapılacak sey aynı zaten klomen verecekler, fazla da bırsey yok dıyorum bır de dıyorm baska bır yere mı gıtsem..sureklı doktor degışmek ıyı bırsey degıl..o yuzden ıkılemde kaldım..sema hanım ıyı bırıne benzıyor tek tek anlattı surecı bana..mayıs 17-18 adet beklenıyor.esımle beraber gıdıp spremıyogram verılecekmış..ben 1,5 yıl once hamıle kalmıstım kendılığımden, düştü düşüklerin yarısı kalıtesız spermden olur bakmamız gerek dedı...ıyı hoş da hersey sanırım benı düşündüren şu olaydı: normalde vajınal ultrasonda hanı o uzun alete prezervatıf takıp muayene edıyorlar ya bızı, hıjyen bakımından, bu sefer takılı degıldı :26: sonradan farkettım bunu, cok düşündürdü benı...:18:

canım ucunu degiştirmiştir ve ucuna jel sürmüşlerdir kimisi böyle yapıyor

sema hanımı dene derim oraya giden arkadaşım var gerçi sorununu bilmiyorum ama bir düşük olmuştu sonrası orda hamiş

zekai tahir e en son ne zaman gittin bilmiyorum ama şu anda tek dr ilgileniyor canım hemşireler bile aynı inan çok memnunum ben

sen lina ya geldigine göre yenimahalle tarafındasın bende burdayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…