Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

bende pko hastasıyım :2: duphaston allıyorum. normalde bitince 4. günü adet oluyordum. bu ay 7.günü hala adet olamdım bir fikri olan var mı acaba? bekarım hamilelik yoktur yani

bende pko hastasıyım :2: duphaston allıyorum. normalde bitince 4. günü adet oluyordum. bu ay 7.günü hala adet olamdım bir fikri olan var mı acaba? bekarım hamilelik yoktur yani

canm bende duphaston kullanıyorum bn hap bittikten 7 8 gün snra olurum sende olursun merak etme günün geçti mi

hoşgeldin canm aramıza.. inşallah en kısa zamanda gelirde bebişlerimiz daha fazla bizi uğraştırmazlar. çok dua edelim Rabbim ol dediğinde olcak inşallahh...

teşkler cnm bilgin için baktırsammı karar veremedm hala ben.. nie doktorum istemiyooo oda ümitli değil heralde benden boşa masraf yapmasn diodur:26:

hoşgeldn cnm hormonların güzelse bi sorun yoktur inşallah.. o kistlerde soğan kürünü yaparsan gider allahın izniyle..

teşkler cnm bilgin için baktırsammı karar veremedm hala ben.. nie doktorum istemiyooo oda ümitli değil heralde benden boşa masraf yapmasn diodur:26:

21.-22.-23.günlerde baktırılıyor canım benim doktorumda hiç istemiyor ben hastanede çalıştığım için kendim baktırıyorum.Rahat ol kötü şeyler düşünme tatlım... senin kaçıncı günün bugün.

günaydın hanımlar ,

bende pko hastasıyım malesef kistim falan yok ama yumurtalıklarım tembelmiş yumurta üretmiyor kendisi malesef bende 4 aydır tedavi görüyorum 3 ay klomen kullandım ama yumurtalarım direnç gösterdi 12 mm den yukarı çıkmadı malesef bu ay femara diye bir ilaç verdi doktorum onu kullandım onunla 1 tane yumurtam 19 mm oldu 2 şubattada çatlatma iğnesi oldum adetimi bekliyorum sormak istediğim şey şu ben normalde farlutal türü söktürücü ilaç kullanmadan adet olamıyordum doktorum geçen ay duphaston verdi o da iyi geldi ilaç bittikten 2 gün sonra adet oldum ama bu ay vermedi yani 1 kere kullandırdı sadece sizce normal mi böyle yapması

Aramıza hoşgeldin canım.Geçmiş olsun. Polikistik olupta düzenli adet görenlerde var.Peki doktora sormadın mı rahimdeki o kistlerin nedeni ne diye. Sana yeterli bir açıklama yapmamış doktorun. Polikistikte de rahimde küçük küçük kistler oluyor. Sen doktoruna bir sor canım polikistik değilse bu kistlerin nedeni ne diye... Eşindede sorun varmış senin bence hiç uğraşma başka tedavilerle direkt tüp bebek yaptır canım vakit kaybetme.Yok şu tedavi,yok bu tedavi derken bakmışsın ki yıllar geçmiş gitmiş.

Hoş geldin canım,farlutal adet söktürücü ama duphaston aynı progestoron gibi hem adet düzenliyor hemde hamile kalmayı kolaylaştırıyor hamileyken bile kullanılıyor zararı yok.senin yumurtan gelişmiş olduğu için vermemiştir onun yerine sana femera yı kullandırtmış.Geçen ay kine göre farklı bir tedavi uygulamış yani...

çok saol canım teşekkür ederim cevabın için

bgn 17.gün cnm sen hastanede çalışıyosn bilirsin bn kendm yaptrsam ne kadar veririm ücret..

Ayy canım sen bizi güldürdün Rabbimde seni bebeğinle güldürsün inşallahYani hepimiz gerçketen elimizden ne gliyorsa yapmaya çalışıyoruz siz süte ben haldır haldır koşu bandında yürümeyeYani çocuk özlemi olunca insan herşeyi yapıyor degilmi?Hakkımızda hayırlısı olur inşallh ümitlerimiz boşa çıkmasın pes etmek yok
Canım ümidini kaybetme inşallh hepimizin olucak bebekleri.Sana birşey sorucam bu duphastonu doktor vermeden kendim allıp kullnsam sakıncası olurmu acepKlomeni doktor veriyordur zaten kendi başıma görede hareket etmek istemiyorum.Ben adet düzenleyici olarak duphastonu kullansammı diye düşünüyorum tarlusal yerine??
Hoşgeldin canım aramızaAllah hakkında hayırlısını versin.İnşallah güzel haberler alırsın canım
Canım kimisinde pko görünümlü oluyormuş bende anlayamıyorum bunu adetlerin düzene girdiyse ve kilo sorunun yoksa bunlar olumlu gelişmler tabiki.Pkonun kesin tedavisi yok canım ama kontrol altına alınıp en aza getrilimeye çalışılıyor tedaviyle yoksa kesin tedavi yok malesef
Tatlımmm hoşgeldin aramızaSana diğer topiktende yazdıpım gibi bekle hemen olamayabilirsin ben 1 0 15 gün sonra oldugum bile oluyordu stres edersen gecikir biraz kafanı dagıt bakalım olursun inşallah

Canım ben söktürücü olarak tarlusal kullnıyorum.Bu duphastonu doktor vermeden kendim alsam sakıncası olurmu yani?:26:

günaydn baharcımm ay bilemedm ki şimdi bişi olurmu bi arayıp sorsaydn doktoruna.. bence iyi olur kullansan tarlusaldan iyi bnde adet düzenleyici. ama onuda bi a boyunca kullanmıyosn. doktor bana tarih veriyo o tarihte kullanıyorum 10 gün

selam bacım sizi sürekli takip ediyorum ama yazamıyordum ne zamandır sna şunu soracağım bana da tarlusal verdi dr tekrar ama adet olamazsan kullan dedi, normalde 17-19 arası olmam lazım olamazsam hemen kullanmaya başlayayım mı bekleyeyim mi ne dersin?

bir de ben soğan kürüne başladım ama sadece akşamları yapabiliyorum sabahın 6 sında onu yapacak gücüm olmuyor sabah sabah o kokuyu midem kaldırmaz zaten

bir şey daha soracağım ama bu konu çoook önemli ama utanıyorum da hepinizin yardımını bekliyorum kızlar...

ben şu çocuk olayı gündeme geldiğinden beri eşimle beraber olmakta çok zorlanıyorum sanki görevmiş yapmak zorundaymışım gibi geliyor ve uzaklaşıyorum his diye bir şey kalmadı yaa nasıl aşacağım bu sendromu?
okuyorum buradaki topicleri millet maşallah hergün yapan bile var bizde nerdeeee o bolluk eşimde bende yorgun oluyoruz zaten
bizim bu şekilde biraz zor bilseydim hiö korunmazdım bunca yıl...

Ebirhim canım ;
ya tutturamama ihtimalim yok çünkü o ay hergün ilişkiye girdik kısmet değilmiş inşallah bu ay olur.ya bi de benim 21. gün progesterona bakılacak cumaya denk geliyo cumartesi gitsem doktora yani 22. gün birşey olurmu

Son düzenleme:

her gün yaptık demişsin daha ne olcak kız sbh akşm mı canm bazen banada oluyo öle.. bebeği çıkarmaya çalış aklından sn ra güzel güzel giyin anlarsın ya yani kendini ona adapte et hadi gel çocuk yapalım deyip paldır güldür dalmayın

ya sana nie tarlusal verdiki bu doktor.. o bebeğe zarar veriyomuş.. içme sakın hemen adetin geçince emin ol hamile olmadığına ondan snra başla.. bidaha gişindede duphastonu söle bunu kullanayım mı die bebeğe zararı yok düşük önleyici adet düzenleyici fln filann.. soğanıda bikere yap bişi olmaz şifa Allahtan biz elimizden geleni yapıyorz Rabbim ol dediğinde olucakk

ya kızlar bnm belim ağrıyo tam ortası bide kasıklarım batıyo yumurtammı çatlıyoki acep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…