Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bende geçen ay başladım klomene. daha 1 kutu içtim. yumurtalarım büyüdü ve çatladı ama benimde kafam karışık biraz, yan etkileri olan bi ilaç sanırım. doktor kullan deyince kullanıyoruz işte ama ne bileyim kafam karıştı

doktora git canım yumurtan var mı yok mu,adetin yakın mı söyler sana

kızlar ikisini aynı anda kullananlara bişey soracağım; klomen , duphaston kullanırkenki adet tarihinizi ileriye attı mı??

canım gebelik yok dedi doktor. ama hala regl olamadım daha gecikme olmamış dedi. anlamadım ben , ilaçla olunca işte böyle oluyoç hayırlısı bakalım. geçen ay 8inde olmuştum, bu ay da 8 ini bekle dedi.

hadiya üzüldüm mutlu :2: inşallah kist oluşturmaz bu kadar gecikme..
çok şükür iyiyim canmya.sadece yorgunluk ve iştahsızlık var.onun dışında bişeyim yok çok şükür.sen nasılsın evini özlemişmisin?
bngl33 bunlar hamileliğin incelikleri .. bebişni kucağına aldığıda hepsini unutursun dengeli beslenmeye dikkat et canım şimdi okullar açılacak malum okulda yemek konusunda pek dengeli beslenemiyoruz.. dikkat et kendine .. yaaa bu arada arkaşadaşlarımdan iyi haberler bekliyordum bugün atanamamışlar çok üzüldümmm :2:

haklısın yine araştırayım korktum şimdi Allah muhafaza kaş yapalım derken göz çıkarmayalım çok saol canım

aynen canım . şuan neler yapıyorsun neler kullanıyorsun ?

bana cevap veren yokmu arkadaşlar

ben ilk tedavıye başlladıgım zaman 1kez kullandım ve hiç yumurtlamam olmadı dahada kullanmadım neyse yarın doktor der herhalde bsşlayalım dıye

canım bişey sorcam sana, ben geçen ay başladım klomene. ama iğnesiz kullandım doktor hiç bahsetmedi bile iğneden. kist mi yapıyor klomen?? kafam karıştı şimdi benim.

canım çatlatma iğnesi olmadığım için yumurtam büyüyüp 5.5 cm lik bi kist olmuş aslında tam anlamıyla kist sayılmıyo bu ve genelde adetle atılıyo.. ama böyle hem kist oluşup hemde hamile kalınırsa tehlikeli tatlım.. bence iğneden bahset dokoruna.. iğnesiz klomen kullananların çoğunda oluyo bu sorun maalesef canım ve eğer kist oluştuysa genelde ağrı ve baskı yapıyo kasıkta aklında bulunsun.. bi görün doktoruna istersen..

canım bugün gebelik şüphesiyle gitmiştim kan testi yaptık bişey çıkmadı ama aynı dediğin gibi ağrım var bakalım 8 ine kadar bekle dedi beklicem. olmazsam giderim yine

bana cevap veren yokmu arkadaşlar

canim yumurta genelde igneden 36saat sonra catlar,1haftayi bulmaz. Bu agrilar catlatma ignesinin yan etkileri ,istersen ignenin adini yaz internette prospektusu vardir ordan okuyabilirsin. Dikkat et ayaklarini sicak tut maalesef cogumuz igneden sonra agrilar cektik sonucta birseyler oluyor kasiklarinda endiselenmene gerek yok

glucophage 850 kullanıorum acaba kilo vermeme yardımcı olurmu..bir hafta oldu başlayalı.. rahim duvarı yapışıklığının çözümü yok dior bazıları..annelik için çok zor hatta mümkün değil dedilerr ve kafama takıldı..umarım aslı astarı yoktur

iğneden 24 saat sonra ilişki önerdi bize drum..ve gün aşırı..36 yazınca tereddütte kaldım acaba iğneden iğneye veya yumurtadan yumurtaya değişiormu..çok pinpirikliyim kusura bakmayın

1-Rumuz.........:yellooww
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:23-75(hamilelikten dolayı),1.58,evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):hatırladığım kadarıyla ergenliğimden beri bir düzensizliğim ve aşırı kanamam vardı.o zamanlar annem bir dra sorduğunda yaşımın küçüklüğünden dolayı herhagi bir ilaç ve muaynen yapmadılar.takii ben mide ağrısıyla bir dra gittiğimde ultrasonda kist gördüler ve o zaman gittiğim kadın doğum dru önemli birşey olmadığını hamile kalınca geçeçceğini söyledi ve doğum kontrol hapı vererek yolladı. 2 ay doğum kontrol hapını kullandım ve bıraktım aşırı kilo yaptığından,yaklaşık 7-8 ay düzenli adet oldum ve daha sonra tekrardan düzensiz olmaya başladım.2009 yılında evlednim ve evlendiğim ay nedeniyle balayına kaplıcalara gittik ben evlendiğim zama adetim bitmesine 2 gün falan vardı ve balayının son günü kaplıcayagirdim ve saunaya girdim ondan sonraki ay düzenli adet oldum ve sonraki ayda hamile kalmıştım maalesefki bebeğimi 35 günlükken kaybettim ve daha sonra 60 günlere kadar adet olamadım ve farlutalla adet oldum bir kaç defa.daha sonra hamile kalmak istediğimde olmadı ve birkaç ay sonra dra gittim.oda yaklaşık 1 sene bekle olmazsa tedaviye geeçeriz dedi.ben ısrrala tedaviye başlayalım dememm rağmenbaşlamadık.aksi halde kistlerim büyüyebilirmiş.ben o dru beklemeden başka bir dra gittim ve tedaviden önce folik asit kan sulandırıcı iğne veaspirin kullanmaya başladım.3 ay sonrada klomen+çatlatma iğnesi+kan sulandırıcı iğne+aspirinve folik asit tedavisine başladık.eşimin testinin sonuçları güzeldi.4 ay bu ilaçlara devam ettikten sonra (her ay yumurtam oluşuyordu) klomen yerine ferrara kullandım ve bu ilaçla son 2 ay 3er tane yumurtam büyüdü.tabi bu tedavi esnasında rahim filmi çektirdim ve 6 aylık tedavi süresinde sonuç alamadık ve ben ilaçalrı bıraktım.yaklaşık 1 ay daha aspirin ve folik asite devam ettim ve sonrasında bütün ilaçları bıraktım.daha sonraki ayda adetim düzenli geldi ve ben ilaçları bıraktıktan sonraki ay mantar oldum ve antibiyotik kullandım ve sonraki ay hamile kaldığımı öğrendim şükürler olsunki.yani tedaviyi bıraktıktan sonraki 3. ayımda hamile kaldım.hamile kaldığım ay gerçekten aklımda bebk fikri yoktu.başka planlarım vardı,onlara odaklanmıştım ve mucizem geldi şükürler olsunki.ama hamile olduğumu duyduuğumdaki şaşkolozluğumu hiç unutmuyorum resmen aklım başımdan gitti ve ben şok haldeydim.yalnız ben kilolu değildim ondan biraz daha iyi ilerledi tedavi sürecim bu süre zarfında psikolojimi alt üst etttiler.ama şimdi o kadar pişmanımki o laflara kulak astığıma siz siz olun kimsenin lafını kulak ardı etmeyin.buarada drum banatedavi esnasında olmadığı için biraz kaplıcalara falan git dedi bunuda siznle paylaşayım.rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun hayırlısıyla .
benim hikayemde böyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…