Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

inşallah gyamancığım... amcamın kzıı hiç yumurtlayamıyordu 2 . ayında hamile kaldı dediğin gibi Allahın hikmeti... isteyen herkese nasip eder inşallah..

canım biz şimdi uğraşıyoruz ya bizim nazlı biraz bebeklerimiz çabuk gelmiyorlar :KK1::KK1: sende kendini öyle olcaksın diye düşünüyorsun kimse kimseyle aynı değil herkesin yapısı farklı biz burda ufak bir topluluğuz düşünsene milyonlarca pkolu var o yüzden kendini şartlama bak ne güzel bir örnek var önünde amcanın kızı hiç yumurtlamıyormuş ve 2. ayında hamile gördün mü Rabbim sana hayırlı bir eş versin anlayışlı eğer biraz uğraşman gerekirse sana destek olacak biri sonuçta önemli olan bu :KK34:

son 6 tane kaldı..
pazar günü bitecek inşallah ama ilaçla birlikte bende biticem gibi.. mafetti beni..
psikolojim alt üst olmuş durumda.. geçecek ama tüm bunlar.. herşey yoluna girecek.. bebek filan da istemiyorum artık.. nedir be 1 yıldır çektiğim.. tüm sorumluluk benim üstümde.. yorulmuşum bu ayı boş geçince bir kez daha anladım.
canım dinlenmek kesinlikle iyi geliyor ,sen hiç ara vermeden devam ettin bugüne kadar..herşeyde bir hayır var ,demek dinlenmen gerekiyordu ,inşallah kistin ufalmıştır doktordan güzel haberler getir canım. herşey yoluna girecek. kendimi suçlu hissediyorum demişsin doktorlar çocuğun zor olur demişler yok ya nerden biliyorlar?Asla çocuğun olmaz dediklerinin bile çocukları oluyor. sonuçta asla olmaz dememişler ki,zor olur demişler. zorluk kısmını yaşadın işte şimdi sıra meyvesine geldi. eşinle mecburen uzaklaşıyorsun kiste zarar gelmesin diye,bunlar seni üzdü biliyorum siz birbirinizi çok seviyorsunuz.:nazar: Allah gerçek ayrılık vermesin. kocişine sarıl,"seni seviyorum" de. :KK48:

selam kizlar..araniza yeni katilanlardanim, sizinle paylasmak cok guzel. 6 aylik evliyim, 22 yasindayim, 4ay once doktora gitdiyimde yeni yeni pko basladigini soyledi.aslinda adetim normal hep, fakat yumoslarim gelismiyor, cok kucuk oluyor, onlarda catlamayib kucuk kiste donsuyormus.buna tedavide oldum progestron falan filan..fakat yinede hamile kalamadim..acaba benim durumumda olan varmi ? nasil tedavi oldunuz ? ben dogal yollardi denemk istiyorum artik..ilaclar mahv etdi resmen ((((

canım daha çok yenisinnnn, hemen paniğe kapılma. hepimiz aynı durumdayız.en fazla sonuç aldığımız, glukofen,glifor gibi ilaçlarla adetimizi,insülin direncimizi ve hormonlarımızı düzenlemek.bir- iki ay bu şekilde kullandıktan sonra, klomen gibi ilaçlar deneyebilirsin. bunun dışında sakın kilo alma, hatta fazla kilon varsa vermeye çalış. stresten de uzak durmalısın.

yesil_87 canım soğan kürünü istediğimiz günlerde yapmıyoruz günleri var ... adetten sonra kaçıncı günündesin ? bu işi en iyi[b .!.:
bicim [/b]anlar ...

canım bugün 1 hafta kadar oluyo adetim biteli. bugün başlasam mı acaba, bi arkadaş yazmış adet bitiminden sonra 7 . gün diye. bide bicime sorayım ben olmazsa:) teşekkürler canım

canım meraba nasılsın?? rica etsem soğan kürü hakkında bilgi verebilir misin bana?? ne zaman başlamam gerekiyo kaç gün uygulamam lazım bide hamileliğe zarar verir mi

kızlar bi arkadaş soruma cavp vermiş ama kim olduğunu bulamaıdm ben:) teşekkür ederim cevp için,adetin 15. günü başlanabilir soğan kürüne demiş. inş başlıcam bugün

hosbulduk canim...evet dogru bildin evlendiyimden beri asiri stress oldu, simdi duzeldi sukur ama etkiledi iste sanirim..aslinda 1yil oncesi hic bi seyim yokdu, iste stressden sanirim..ama aslinda doktor pek pko da deyil dedi bana, daha yeniymis..ama kiloluda deyilim, 52 kiloyum, tuylenmede cok az var, bilmemki..bide bi sey soracakdim canim belki senin yada okuyan arkadaslarin bilgisi olur..iliski sonrasi acayib kasib bel agrilarim oldu, ayakda duramiyorum, sanki adet olacagim gibi, ama adetime 20gun var daha ...bu erken hamilelik belirtisi ola bilirmi ??? ayyy kafayi yedim sanirim..kusuruma bakma sen ((((

canım ne kusuru hepimiz aynı sorunlardan muzdaribiz bildiklerimizi deneyeimlerimizi paylaşacağız ki güç bulalım..

sende stres de yapmış olabilir canım ben de zayıfım ama pko hastalığım var .. sen doktora gidince insülin direnci var mı yok mu diye bir şeker testi yap yine canım toipkte çoğumuz bunun için metformin kullanıyoruz. tüylenme bende başlarda azdı aynı senin yaşlarında 23lü yaşlarımda çok oldu lazer epilasyon yaptırdım 6 seansta bitti. ama dikkat etmessem yeniden çıkarlarmış . dediğin belirtiler hamilelik belirtileri olabilir ama havalar da soğuk üşütmüşte olabilirsin... adetine 20 gün var demişsin yumurtlama olmamıştır bence . yumurtlama 12. günden sonra olur diye biliyorum.

canım biz şimdi uğraşıyoruz ya bizim nazlı biraz bebeklerimiz çabuk gelmiyorlar :KK1::KK1: sende kendini öyle olcaksın diye düşünüyorsun kimse kimseyle aynı değil herkesin yapısı farklı biz burda ufak bir topluluğuz düşünsene milyonlarca pkolu var o yüzden kendini şartlama bak ne güzel bir örnek var önünde amcanın kızı hiç yumurtlamıyormuş ve 2. ayında hamile gördün mü Rabbim sana hayırlı bir eş versin anlayışlı eğer biraz uğraşman gerekirse sana destek olacak biri sonuçta önemli olan bu :KK34:

aynen gyaman çok haklısın... ne bileyim insanın doğası mazoşistmiş ya kendime acı vermek hoşuma gidiyor sanırım :KK1: sen nasılsın ?

canım bugün 1 hafta kadar oluyo adetim biteli. bugün başlasam mı acaba, bi arkadaş yazmış adet bitiminden sonra 7 . gün diye. bide bicime sorayım ben olmazsa:) teşekkürler canım

İbrahim Saraçoğlu – Soğan Suyu Kürü | Bitkiseldiyet.com evet canım az önce de linki yayınladım 7. günü ideal

Son düzenleme:
kimsecikler yok bugün nerelerdesiniz kızlar ... okullarr tatil burada ... .

Son düzenleme:
bir yazı okudum sizin de okumanızı istedim

PKOS tanılı bayanların yarıdan fazlası obezdir. Ayrıca hastaların tümüne yakını obez olsalar da olmasalar da insülin direnci bulguları gösterirler. Bu da PKOS’lu bayanları metabolik sendroma yatkın hale getirir.
Yine de PKOS tanısı koyulurken insülin direnci var olup olmadığına ait testlerin yapılması şu anki tanı kriterleri arasında yer alamaktadır

bir yazı okudum sizin de okumanızı istedim

PKOS tanılı bayanların yarıdan fazlası obezdir. Ayrıca hastaların tümüne yakını obez olsalar da olmasalar da insülin direnci bulguları gösterirler. Bu da PKOS’lu bayanları metabolik sendroma yatkın hale getirir.
Yine de PKOS tanısı koyulurken insülin direnci var olup olmadığına ait testlerin yapılması şu anki tanı kriterleri arasında yer alamaktadır

ilgilendiiyin icin tesekkur ederim canim..ben misirda oturuyorum, burasi soguk falan deyil valla ))) insallah biter gider bunlarin hepisi..bizde bi gun hamile oluruz...aff ben bide esime keciboynuzu iciriyorum , kendimde corek otu yagini iciyorum pkoya iyi geliyormus bir cok arkadas kullanmis..artik sifa Allahdandir.

ilgilendiiyin icin tesekkur ederim canim..ben misirda oturuyorum, burasi soguk falan deyil valla ))) insallah biter gider bunlarin hepisi..bizde bi gun hamile oluruz...aff ben bide esime keciboynuzu iciriyorum , kendimde corek otu yagini iciyorum pkoya iyi geliyormus bir cok arkadas kullanmis..artik sifa Allahdandir.

:KK3: mısır demek :KK9: .. buralar karlarla dolu okullar tatil... çörek otu yağını duymmaıştım hiç.. hayıt tohumu vaar onu da kullanabilrsin

ne güzel canm tatilmi orda kar tatilimi.off bizde kar yok tatil yok.tatil gelsin artk çok sıkıldım hiç gitmek istemiyorum okula.bide bugün nöbetçiydim yoruldum şimdide karnm çok aç ekşili bişey yemek istiyorum yorgunluğa aldırmayıp kısır yapıcam kendime.

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.Bu ay ilk defa reglim gecikti ve bir hafta sonra gelip kısa(2-3 gün) sürdü,regl sonrası da sivilcelenmem oldu yoğun bir şekilde,bunlar normalde olan şeyler olmadığı için merak ediyorum,kist belirtisi olabilir mi sizce?

X