Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhabalar bayanlar:)
bir kaç gündür sayfanızı okuyorum birbirinize göstrdiğiniz desteğe imrendim doğrusu. ben de pkoluymuşum.
bir hafta evvel öğrendim ve çok üzüldüm. şimdi sizlerin içinden hamile olnaları duyunca çok mutlu oluyorum gözlerim doluyor resmen.
inşallah bu duyguyu vakti gelince bizde yaşarız.
sizler tecrubelisiniz anladığım kadarıyla ben daha tedaviye başlamadım napacağımı da tam olarak bilmiyorum.
durumumu özet gçeyim isterseniz yardımcı ooursanız sevinirim.
evlenmeden evvel düzensizlik başlamıştı ama ultrasona gittiğimde ya doktor iyi bakmadı ya da olayın başındaydım bişey yoktu pko olduğumu görmedi doktor.
korunma amaçlı aldım d. kontrol hapını.
sonra 8 ay geçince bıraktım hapı 4 ay normal adet oldum gün sekmedi akıntım da geliyordu yumurtluyordum yani ama çatlıyormuydu bilemiyorum tabi.
sonra 27 sonrada 40 günde oldum.
bu ayda gecikecek gibi geliyor bana çünkü yumurtlama akıntım gene geç oldu.
daha doğrudu belli belirsiz bir akıntı oldu ama geç oldu o da.
ben e doktora gittim ve pko olduğumu öğrendim. şimdi dktor bana klomen ve progestan verdi. folik asitte alıyordum onu da yarım almaya başla dedi.
ben yumurta takibi de yaptırmak istiyorum ama nasıl gidilir nezaman gidilir bilmiyorum.
özele gideceim ve bunun ayrı bir ücreti var mıdır yoksa ultrasonla mı bakılıyor hiç bilmiyorum.
gerekirse çatlatma iğnesi de vursunlar istiyorum.
ha bir de rahmim tersmiş o da benim moralimi bozan diğer etken ilk öğrendiğimde doktor çocğun zor olur demişti sonrakiler etkilemez dedi
ama huyumdur karamsarlık sardı beni. ne diyorsnuz kızlar doğru yoldamıyım daha neler yapabilirim.

bir kaç gündür sayfanızı okuyorum birbirinize göstrdiğiniz desteğe imrendim doğrusu. ben de pkoluymuşum.
bir hafta evvel öğrendim ve çok üzüldüm. şimdi sizlerin içinden hamile olnaları duyunca çok mutlu oluyorum gözlerim doluyor resmen.
sizler tecrubelisiniz anladığım kadarıyla ben daha tedaviye başlamadım napacağımı da tam olarak bilmiyorum.
evlenmeden evvel düzensizlik başlamıştı ama ultrasona gittiğimde ya doktor iyi bakmadı ya da olayın başındaydım bişey yoktu pko olduğumu görmedi doktor.
sonra 8 ay geçince bıraktım hapı 4 ay normal adet oldum gün sekmedi akıntım da geliyordu yumurtluyordum yani ama çatlıyormuydu bilemiyorum tabi.
ben e doktora gittim ve pko olduğumu öğrendim. şimdi dktor bana klomen ve progestan verdi. folik asitte alıyordum onu da yarım almaya başla dedi.
ben yumurta takibi de yaptırmak istiyorum ama nasıl gidilir nezaman gidilir bilmiyorum.
özele gideceim ve bunun ayrı bir ücreti var mıdır yoksa ultrasonla mı bakılıyor hiç bilmiyorum.
ha bir de rahmim tersmiş o da benim moralimi bozan diğer etken ilk öğrendiğimde doktor çocğun zor olur demişti sonrakiler etkilemez dedi
ama huyumdur karamsarlık sardı beni. ne diyorsnuz kızlar doğru yoldamıyım daha neler yapabilirim.

mrb canm hoşqeldin aramıza lepicim sanrm sennle daha önce ceyiz hazrlıgı yapanlar topiğindeydik.yanlş hatrlamıosam.öncelikle gecmiş olsn ewet doktorun dogru bi yol göstermiş.yumurta takibide yaptrablrsin tabki ayrıca bi ücret alınmı bunun için ultrasonla kontrol edilio takip edilio belli günlerde gel diyo doktorun gidiyorusun eger takip sonunda yumurtan catlamazsa catlma ignesi verir bi sonraki ay ama en azından bak yumurtlayabiliorsun yumurtanın gelişip gelişmedigini kontrol eder doktorun bizim durumumuzdakiler için imkansız deil ama ewet biraz zorlu bi yol ama bak bi çok arkadasımız bende dahil hamile kalabildik sadece her seyın bır vakti zamanı var diyorum ben sadece rabbim ne zaman ol derse o zaman gelio miniklerimiz inş senn miginde seni cok bekletmes

kızlar doktordan geldim şimdi hamileyim diyebilirm.değerim 12300 lerde çıktı heycandan test sonucumuda orda unutmuşum.ultrasondan baktık nokta şeklinde görünüyo.2hafta sonra gidicem kalp atışını duyabilirmişiz tabi inşallah Allah ın izniyle.çok karmaşık duygular içindeyiz eşimde bende inanamıyoruz hala.hiç olmıcak gibi hissediyodum artk bi mucize kesinlikle.şimdi başka korkular başlıyo dr.sadece folik asit verdi bana hamile olan arkadaşlar size ne vermişti ilk başta.Allah herkese nasip etsin hepinize bol bol dua ediyorum kızlar.

aa cok sewindm canımmmm folik asiti banada vermişti ilk üç ay onu kullanmstm suanda elevit kullanıoyorum canım inş kalp atşlarnıda duyarsn ay bende haftaya gidicemmm minigimi görmeye cinsiyetimizde ögrencezzz yani umarım gösterr bu sefer kesin olarak :KK1: zeka testimizde var bu hafta allahım inş cok kısa bi süre sonra bu topikte hamile olmayan kalmazzzz :KK52:

bocuk canım evet senle tanışız:) çok oldu görüşmeyeli zaten bayadır da aktif yazıcı deilim ben.
adetim nezaman olacak bilmiyorum ama 3. günü gidip şeker meker lh fsh prolaktin baktırcam. şeker direnci deniyor bir de o ne oluyor ki.
normal şekere bakılsa anlaşılıyor mu yoksa şeker yüklemesi mi yapılması gerekiyor.
yumurta takibi için de artık ozaman 4. 5. günden itibaren gitsem yeter heralde.
senin hamileliğinde inşallah sorunsuz geçer canım. senin adına sevindim hatta burdaki hamile kalan herkes adına çok seviniyorum:)

canım sana yazmışlar arkadaşlar.yeni yeni doktorlar pko hastalarına metformin veriyor sağlıklı yumurtlama olsun adet gecikmesin diye.bu ilaç bende sivilcelerimi götürdü bazılarında ise zayıflatıyormuşş.i.saraçoğlu soğan kürü yaparken hamile kalırsanız bişey olmaz demişti hatta bu kür hamilelige etki ediyormuş yaparken hamile kalan çok kişi var.i.saraçoğlunun sitesini oku tatlımm

benim sivilcelerimi bayağı bir azalttı yanii.soğan küür yaparken hele yüzüm tertemiz olmuştuuu.

canım çok sağol çok teşekkürler cevabın için. hemen denemek istiyorum soğan kürünü. adetim biteli 5 gün oluyo. hemen bugün başlasam olur demi soğan kürüne??

canım çok sevindim tebrik ederim ay ne güzel bi duygudur demi, Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hayırlı evlat olsun inş. tekrar tebrikler.dua et hepimize. Rabbim dileyen isteyen herkese versin inş hayırlısı ile

kızlar size umut olsun diye yazıyorum..bende pcos hastasıydm.2,5senedir evliyim.
olmadı bebegim bu zaman kadar...taki ayın 7sinde idrar testini pozitif görene kadar.
2.çatlatma iğnemdi.öncesinde rahim filmi çektirmiştim.
ama niyeyse pek umudum yoktu.normalde ilişkiden sonra yatakta eşimin tabiriyle nalları dikip belki 1saat beklerdim..
ama bu sfer oyle olmadı. hiç beklemedm bile desem yeridir özenmedim yani..
adetime yakın göğüslerim hep büyür ve hassaslaşırdı zaten bunu belirti olarak algılmadm.
ama burnuma hep sigara kokusu geliyodu.sigara içen biri değilm.evimde sadece eşim mutfakta içer.
ama yatak odasında sanki 20tane sigara içilmiş gibi kokuyodu.canm kızartma istedi 2gün üstüste.kızartmada seven biri deglim.
bide arada kasık agrılarım oldu.
belirtilerim bunlardı işte...
asla umudunuzu kaybetmeyin..ben ilaçsız yılda 2 taş çatlasın 3kez adet olan biriydim..
tedavilerle bu duruma geldm.pes etmeyin sakın.tedavilerinizi aksatmayın.rahim filminizi mutlaka çektirin.
dualarım sizinle...öptm hepinizi

canım ne güzel maşallah ,Rabbim tamamına erdirsin ,inş sağlıkla kucağına al .benim bu ay daha ilk deneme olacak diyebilirim ama yinede bazen moralim bozuluyo.inş hayırlısı olur hepimiz için

yesil_87 kesinlikle gyaman a katılıyorum ,şimdiden olumsuzlukları düşünme hatta sen hepimizden 1-0 önde başlamış olacaksın, biz evlenmeden bunların çoğunu bilmiyorduk. sen şimdi ne yapacağını biliyorsun vücudunu tanıyorsun korkma senin için herşey çok daha kolay olacak.

karabocuq hangi zeka testinden bahsediyorsun ,sen ikili testi zaten yaptırmamış mıydın? zeka testi o. bir de 3lü test var ama 2li yapınca ona gerek yokmuş. beni 4 aylık olduğunda iç organlarında sorun var mı diye 4 boyutlu ultrasona çağırdı. ben bu testlere aşırı gıcık oluyorum doktorum bana çaktırmadan ikili testi yapmış, neyse ki sorun çıkmadı. şu çocukları bi rahat bıraksınlar ya:KK15: zekaya bakacaklarına suça eğilimli olup olmadığını belirleyen bir gen varmış,ona baktırsınlar bari isteyen aldırsın çocuğunu. millet aldırmaya çok meraklı.

Son düzenleme:
yesil_87 kesinlikle gyaman a katılıyorum ,şimdiden olumsuzlukları düşünme hatta sen hepimizden 1-0 önde başlamış olacaksın, biz evlenmeden bunların çoğunu bilmiyorduk. sen şimdi ne yapacağını biliyorsun vücudunu tanıyorsun korkma senin için herşey çok daha kolay olacak.

karabocuq hangi zeka testinden bahsediyorsun ,sen ikili testi zaten yaptırmamış mıydın? zeka testi o. bir de 3lü test var ama 2li yapınca ona gerek yokmuş. beni 4 aylık olduğunda iç organlarında sorun var mı diye 4 boyutlu ultrasona çağırdı. ben bu testlere aşırı gıcık oluyorum doktorum bana çaktırmadan ikili testi yapmış, neyse ki sorun çıkmadı. şu çocukları bi rahat bıraksınlar ya:KK15: zekaya bakacaklarına suça eğilimli olup olmadığını belirleyen bir gen varmış,ona baktırsınlar bari isteyen aldırsın çocuğunu. millet aldırmaya çok meraklı.

canım ikili tarama zeka testi deil ikili taramada kemiklerinin yapısına ense kalınlıgına falan filan bakılıoooo üçlü tarama zeka testi oluyor ve 4.ayda yapılıyor daha sonra ayrıntılı ultrasona gnderiliyor anne bebekte ne tür hastalık varsa ayrıntılı ultrasonda cıkıyor iki test ayrı yani canım

şimdi araştırdım 4.ayda sanırım 3lü test yapılıyormuş bu doktor gene bana söylemedenteste sokacak beni.haftaya gidip istemediğimi söyleyeceğim çokkk kızdımmmm

ay canm onu daha hiç düşünmedim hesaplamadım sağlıkla alayım kucağımada inşallah.başkalarınn yannda çok duygularını belli etmez eşim gerçi bende öyleyim hastanede pek sessizdik eve gelince ağladık birlikte.eşim dünden beri içim kıpır kıpır meraktan ölüyorum deyip duruyodu bende dur acele etmeyelim diyodum.
ben cvp yazana kadar gitmişsiniz.
çok saolun kızlar desteğiniz için beni en iyi anlayanlar olarak sizle paylaşmak çok güzel bu duyguyu.inşallah sizinkileride paylaşacağız.

hadi hayırlıısıııı .... güzel ve tatlı heyecanlar seni bekliyor canım ... Hayırlı bir şekilde bebişini sağlıklı olaarak kucağına alırsın inşallah.... :KK69:

canım dur bakalım sen daha şimdiden strese girersen çocuk senin için daha zor olur sen böyle şeyleri düşünme sadece tedavine odaklan hem şanslısın çoğu insan evlenince öğreniyor pko olduğunu ve tedavi görüyor sen en azından çocuk derdine düşmeden tedavini olcaksın Allahın izniylede evlenince daha rahat olucak senin için :KK34:

haklısınız kızlar ne bileyim canım arada bir kafama takmadan edemiyorum. bir keresinde kendimde yük gibi hissettim sevgilime bile durumumu anlattım evlenince haberi olmasın şimdiden bilsin diye... anlamadığından mı bilmiyorum doğal karşıladı anlamıştır sanırım eczacı kendisi... inşallah kontrol altına alabilirimmm..

canım bir şey merak ettim sende benim gibi misin yoksa eskiden benim bir ay normal bir ay geç gelirdi adetlerim.. doğum kontrolden sonra hepsi gitti hep düzensiz oldu çünkü kilo aldım :2:

rahminin ters olması hamileliği etkilemiyor canım şu an komşum bile öyle hamile kaldı bebek gelişirken düzeliyor merak etme ..

canım sana yazmışlar arkadaşlar.yeni yeni doktorlar pko hastalarına metformin veriyor sağlıklı yumurtlama olsun adet gecikmesin diye.bu ilaç bende sivilcelerimi götürdü bazılarında ise zayıflatıyormuşş.i.saraçoğlu soğan kürü yaparken hamile kalırsanız bişey olmaz demişti hatta bu kür hamilelige etki ediyormuş yaparken hamile kalan çok kişi var.i.saraçoğlunun sitesini oku tatlımm

benim sivilcelerimi bayağı bir azalttı yanii.soğan küür yaparken hele yüzüm tertemiz olmuştuuu.

canım çok sağol çok teşekkürler cevabın için. hemen denemek istiyorum soğan kürünü. adetim biteli 5 gün oluyo. hemen bugün başlasam olur demi soğan kürüne??

canım soğan kürünü istediğimiz günlerde yapmıyoruz günleri var ... adetten sonra kaçıncı günündesin ? bu işi en iyi bicim anlar ...

Son düzenleme:
canım ben adetim bittiği günden itibaren 7-8 tane inciri 15 dk. 3-4 tane havucuda 20 dk. kaynatıp ikisini birbirine karıştırdım kavonaza koyup buzdolabında saklıyorum. sabahları aç karnına bir bardak içiyorum.önce incir sonra hauç yapma ikisinide birlikte anlatmıştı saraçoğlu benimki gibi yap.bugün 13. günüm ve biraz önce inanılmaz yoğun bir akıntım geldi yumurtlama akıntısından .
ne güzel canım ben bu ay çok tembellik yaptım ya bişey kullanmadım klomen filan kürüde yapmadım sanki metformin bir anda sonuç verecek yumurtlama olacakmış gibi davrandımm.20. günüm ve hala yumurtlama yokk.bende artık adetle başlayacam incir kürüne.

kızlar doktordan geldim şimdi hamileyim diyebilirm.değerim 12300 lerde çıktı heycandan test sonucumuda orda unutmuşum.ultrasondan baktık nokta şeklinde görünüyo.2hafta sonra gidicem kalp atışını duyabilirmişiz tabi inşallah Allah ın izniyle.çok karmaşık duygular içindeyiz eşimde bende inanamıyoruz hala.hiç olmıcak gibi hissediyodum artk bi mucize kesinlikle.şimdi başka korkular başlıyo dr.sadece folik asit verdi bana hamile olan arkadaşlar size ne vermişti ilk başta.Allah herkese nasip etsin hepinize bol bol dua ediyorum kızlar.
:nazar::nazar:tatlımmmmm.hayırlı olsunnn.bak rahim filminin hemen arkasından hamile kaldın ilaç kullanmadın diye üzülmüştün banada üzülme filan diyordunnnnn.rabbim ol dedikden sonra oluyormuş canımmm.bende çok üzgünüm bu ay ilaç almadım diyeee.çünkü rahim filminden sonra ben adet oldummm 2. adetim geliyorrr yumurtlamada olmadı yaniii.

canm benm çok saol darısı en kısa zamanda sana ve tüm arkadaşlara inşallah.
canm benm son adet tarihim 21 kasım.30kasımda rahim filmim çekildi yani adetimin 10.günü sonra 13.günü gittim dr.a yumurtalarıma baktı gelişmemiş dedi yani bu ay boş geçecek ve diğer adeti bekleyecektik.tabi ben üzüldüm ozaman niye klomen kullan demedi önceden yumurtam gelişirdi bu ay boş geçmezdi diye üzülerek döndüm dr.dan.sonra nasıl olsa yumurtam gelişmedi bu ay olmıcak düşücesiyle hiçbişey yapmadım düzenli ilişkiyede önem vermedik çok bi ilşkide olmadı yani zaten.canm kafadan atmak diyolarya tabi kafamdan atmadım ama nasıl olsa bu ay olmıcak düşüncesi vardı.ilişki az oldu ama asla zorunlu olmadı canmız istediğinde sonrasında da aman yataktan kalmayım felan diye dikkatte etmedim.çok rahattım bu ay bi an önce adetim gelsede tedavime devam etsem diye düşünüyodum.Allah ol dedi oldu yoksa ben bişey yapmadım.yani yumurtam gelişmemişti nasıl geliştide oldu sonradan Rabbimin mucizesi işte başka bişey deil.

canm çok saol amin inşallah.darısı sizlere canm.

ay canm onu daha hiç düşünmedim hesaplamadım sağlıkla alayım kucağımada inşallah.başkalarınn yannda çok duygularını belli etmez eşim gerçi bende öyleyim hastanede pek sessizdik eve gelince ağladık birlikte.eşim dünden beri içim kıpır kıpır meraktan ölüyorum deyip duruyodu bende dur acele etmeyelim diyodum.

canm benm ağlama hep gül sen kıyamam ya.inşallah seninde en yakın zamanda meleğin gelecek canm arkadaşım.evet canm yersizmiş ama zor elde edince inanamıyor insan.Allahım herkese tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan versin bebişlerini inşallah.canm adet olmadın dimi sen dr. kan testi istemedimi?ben kendi heycanmdan sana dr.ne dedi sormayı unuttum.
tatlımmmmmmmm bizede dua et canım.rahimde problemi olmayanlar filmden sonra hamile kalıyormuş hemen bak sendede öyle oldu ne güzel.ama benim rahimde sorun var yaaa ben umutlu değilimm, yumurtlamada olmadı yaaa.offffff kısmet artıkk

canımmmmmmmmmm çok sevindim bize de dua et nolur arkandan gelelim yaaa ne güzel yaa pko lular da hamile oleyyyyy allahım duy sesimizi biz de bi an önce kavuşalım burda ki herkez ve tüm isteyenler inşh...bngl şimdi sana laf sokan o arkadaşlarına ne güzel olacak iş yerindeydi galiba ohhhhhhh :) içime buz deysin valla
sende bngl 33 gibi rahim filmi çektirmiştin ve normal çıkmıştı değilmi canımmm.

benimde rahim de bişeyler var canım sanırım tek tüpüm var sol görünmüyor çünküüü.yada sol tüple sağ tüp yapışıkk ayyy ne bileyim bişeyler var ne olduğunuda bilmiyorumm.benimde sen gibi moralimm bozuluyorrr ama yılmayacammm.sadece bu aralar biraz mutsuzummm inşallah tez zamanda geçerdeeee.

aa cok sewindm canımmmm folik asiti banada vermişti ilk üç ay onu kullanmstm suanda elevit kullanıoyorum canım inş kalp atşlarnıda duyarsn ay bende haftaya gidicemmm minigimi görmeye cinsiyetimizde ögrencezzz yani umarım gösterr bu sefer kesin olarak :KK1: zeka testimizde var bu hafta allahım inş cok kısa bi süre sonra bu topikte hamile olmayan kalmazzzz :KK52:
ayyyyyyyyy ne güzelll bir duaaaa tatlımmm.topikte hamile kalmayan kalmazzzz inşallahhh.hamilelerin duası tutarmışşş hadi inşallahh.

yok canım ilk başladığın zaman 15. gün başlıyorsun yani adet bittikten 1 hafta sonra başlıyorsunn tatlım.

tatlımm ya senin adınaaaaa çok ama çok sevindimmmm.keşke benimde rahim filmin temiz ve ağrısız çıksaydıııı sen hemen hamile kaldın yaaa bana da UMUT olurdunnn bende umutlanırdımmmm gerçektennnn.ama ben bu aralar çokkk mutsuzummm umutsuzluk değil garip bi mutsuzlukk bebeğim hiç olmayacak demiyorumm ama hani sabrımmm bittimi neeeee.ayyyyyyyyyyy tatlım bana süreçte yaşadığın zorlukları hissettiğin olumsuzklarııı anlatırsann çok sevinirimmm.en azından okudukça derimkiiii bak ne güzel allah sağlıkla hamile kalmasını nasip etti sabretttt derim içimdennn.

tatlımm ya senin adınaaaaa çok ama çok sevindimmmm.keşke benimde rahim filmim temiz ve ağrısız çıksaydıııı sen hemen hamile kaldın yaaa bana da UMUT olurdunnn bende umutlanırdımmmm gerçektennnn.ama ben bu aralar çokkk mutsuzummm umutsuzluk değil garip bi mutsuzlukk bebeğim hiç olmayacak demiyorumm ama hani sabrımmm bittimi neeeee.ayyyyyyyyyyy tatlım bana süreçte yaşadığın zorlukları hissettiğin olumsuzklarııı anlatırsann çok sevinirimmm.en azından okudukça derimkiiii bak ne güzel allah sağlıkla hamile kalmasını nasip etti sabretttt derim içimdennn.

Son düzenleme:
Allahım sana şükürler olsun..! sırayla herkes hamile kalıyor çok mutluyum:KK5:
bngl33 tebrikler canımmmm bana doktor elevit vermişti. bazıları folik asit veriyor ama elevitte hem folik asit hem de vitaminler var.
bahar27,bicim sağolun güzel dileklere dualara amin..

ÇOK ŞÜKÜR YARABBİM.inşallah herkes tek tek hamile kalacak.elevit ne için canm.hapımın adı folidoce hem folik asit hem b12 vitamini içeriyomuş.

canımmmmmmmmmm çok sevindim bize de dua et nolur arkandan gelelim yaaa ne güzel yaa pko lular da hamile oleyyyyy allahım duy sesimizi biz de bi an önce kavuşalım burda ki herkez ve tüm isteyenler inşh...bngl şimdi sana laf sokan o arkadaşlarına ne güzel olacak iş yerindeydi galiba ohhhhhhh :) içime buz deysin valla

çok teşekkürler canm inan her namazımın arkasına dua ediyorum sizlere.canm sakın umudunu kaybetme bazen oluyo biliyorum benmde çok umutsuz olduğum anlar oldu hiç hamile olamıycakmışım gibi geliyodu bak Allah ol deyince oluyor.amaaan kimse umrumda deil canm artk ne derlerse desinler.kimseye söylemicem zaten belli bi süre.sadece anneme söyledim ama sıkı sıkı tembih ettim kimseye söyleme dedim.yoksa çok tasalanıyordu nasıl sevindiya canm benm.

ayyyyyyyyyyyyyyyy ne kadar mutlusundur sen şimdi çok sevindim adına ya gerçekten. İnşallah hayırlısıyla doğar ve hayırlı evlat olur cnm. Sağlıkla kucağna almayı nasip etsin Rabbim ne mutlu saana :nazar::nazar:

amin canm inşallah güzel dileklerin için çok saol.Rabbim en yakın zamanda sizinde yüzünüzü güldürsün inşallah canm.

canm öncelikle hoşgeldin aramıza.yumurta takibi için dr.n söylüyo canm zaten ne zaman geleceğini sadece muayene ücretini ödüyosun ayrıyeten başka ücreti yok.doğru yoldasın merak etme ama karamsar olma canm tedavine devam et gerisini Allah a bırak bolca dua et.rahminin ters olması konusunda bi bilgim yok.bunu bi kaç dr.a daha sorabilirsin için rahat eder.

inşallah canm şuan pek sevinemiyorum zaten.hep bi korku var.Allah gönlüne göre versin canm.

canım çok sevindim tebrik ederim ay ne güzel bi duygudur demi, Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hayırlı evlat olsun inş. tekrar tebrikler.dua et hepimize. Rabbim dileyen isteyen herkese versin inş hayırlısı ile

çok saol canm güzel dileklerin için teşekkürler amin.hep dualarımdasınız inşallah Rabbim hepinizin yüzünü güldürsün.öyle olacağınada inanıyorum sadece zamanı var canm sabretmemiz gerekiyor.

yine ütü bicimm :KK3: :KK3: :KK52:

evet bence de doktoruna bi danış .. hadiya rahim filmi için bu şartı bilmiyordummm :KK1:
canım adet bitiminde çekilir bu film ahh adet olamadım ki önceden olsa çok sevinirdim umutlanırdım ama korunduk yani gebelik nasıl olur ki?

canm benm ağlama hep gül sen kıyamam ya.inşallah seninde en yakın zamanda meleğin gelecek canm arkadaşım.evet canm yersizmiş ama zor elde edince inanamıyor insan.Allahım herkese tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan versin bebişlerini inşallah.canm adet olmadın dimi sen dr. kan testi istemedimi?ben kendi heycanmdan sana dr.ne dedi sormayı unuttum.
amin canım :))
kan testi istemedi doktor adet olacağımı düşünüyorki progestana devam dedi...
çatlamak üzereyim ve kasıklarım ağrıyor kistten endişe ediyorum :KK43:(
hayırlısı tabi...
teşekür ederim canım gecen ay adetin 3. günü hormon tahlili yaptırdım normal çıktığını söylemişti... folik asitte verdi ama ben beklemek istemiyorum aslında istemiyorum da değil uzun süre olmaz diye korktuğumdan bir an önce tedavi olmak istiyorum ama sanırım adetten sonra gitmem gerekecek yumurta takibi için..
rica ederim evet adet 10-12. günlerinden itibaren yumurta takibi yaptır mutlaka her şey yolunda gitsin... :KK8:

ben cvp yazana kadar gitmişsiniz.
çok saolun kızlar desteğiniz için beni en iyi anlayanlar olarak sizle paylaşmak çok güzel bu duyguyu.inşallah sizinkileride paylaşacağız.
inşallah canım :))

canım şimdi hastahaneden geldim orda başlayan kasık ağnm oldu iki saat sürdü sağ kasığım ve eve gelince wc de bir baktım bembeyaz yoğun akıntı yarına kaldı benim dönüşüm yarın öğleden sonra evimde olurum sanırım kocayı hemen eve sokucam bu gidişle belki yakalarım dimi :KK1::KK1:
kasık ağrısı bu aralar bende de çok canım ama regl de olmadım... bu süreçler yıpratıcı...
inşallah eve gittiğinde yumurtanı yakalarsınız ama düşünme hayırlısı de hep....
sağlık en önemlisi dikkat et kendine canım...
iyi olmanıza çok sevindim canım :))

bocuk canım evet senle tanışız:) çok oldu görüşmeyeli zaten bayadır da aktif yazıcı deilim ben.
adetim nezaman olacak bilmiyorum ama 3. günü gidip şeker meker lh fsh prolaktin baktırcam. şeker direnci deniyor bir de o ne oluyor ki.
normal şekere bakılsa anlaşılıyor mu yoksa şeker yüklemesi mi yapılması gerekiyor.
yumurta takibi için de artık ozaman 4. 5. günden itibaren gitsem yeter heralde.
senin hamileliğinde inşallah sorunsuz geçer canım. senin adına sevindim hatta burdaki hamile kalan herkes adına çok seviniyorum:)

yumurta takibini 10. günden itibaren yaptırabilirsin öncesi erken olur...

123m NASILSIN CANIM? :KK9:

selam canımm.iyi demeyi isterdim ama bu aralar pek bi mutsuzum hani hep pozitiftim ya yumurtlama yok deyince doktor gitti o pozitiflikk.
ama bngl33 haberi beni mutlu etti.ki ben hep ona diyordum içme farlutal var bişey diye bak ne güzel oldu.tatlım bak rahim filminden sonra oldu bngl33 te sende bir an önce çektirde o ay inşallah olsun bebek.

Son düzenleme:
X