Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Canım darısıda doğumuna Allah bağışlasın inşallah.Darısıda bizlere aminnnnnnnn

Canım gözün aydın hayırlı olsun Allah bağışlasın size inşallah.Amin inşallah darısı bizlere tüm isteyenlere

bngll sonunda canım.. çok sevindim.. sonbahara doğru alırsın bebişini kucağına... eşin nasıl tepki verdi merak ettim şimdi topik hamişlerle doluyor hadi darısı tüm bebiş bekleyenlerin başına gelir inşallah ... bende dua ediyorum sizlere canım ..

canım ne hapı aldın ? progesteron mu klomen mi verdiler?

Son düzenleme:
çok güzel anlatmışsın tebrik ederim ben de yılda en fazla 4-5 kere yumurtlayanlardanım tedavi görüyorum hakkımızda hayırlısı
ben adet oldum... ilk defa adet oluşuma bu denli üzüldüm, meğerse ne çok umutlanmışım... 15 günü sabırla beklemiştim oysa...
canım benim sakkın üzülme böylesi hayırlıymış de ve umutlanmaya da devam tamam mı? gelecek hepimizin bebeği....

izmirde çok soğuk var dağlarda kar var ama şehre yağmadı daha keşke yağsa da ben de kar görsem en son 2003-2004 te kar gördük izmirde......

Bicim hayıtı kullanıyormusun canım:44:
kullanmıyorum çünkü kaşıntılar yapıyor bende yan etki yaptı canım ürtiker başlattı....kızarmalı kaşıntılar...

Canım Meryem suresinin türkçesinide okuyabilirsin önemli olan niyet içten dua eden kulunu Allah boş çevirmez inşlh Rabbim hayırlısını verir
amin canım hepimize inşallah.... okuyorum bildiğim duaları onu da elbette türkçe de okurum önemli olan anlamını da kavramak zaten bence de....
hayıt işe yarıyor bu kesin canım yumurtlama akıntılarının hepsini değerlendir yumurtanın içinden çıkan hücre kalitesi çok önemli gebelik için belki geçen aylarda ondan olmadı senin...bu ay o hücre kaliteli ise tutmaması için hiç bir neden yok bence...iyi haberlerini bekliyorum...
bu arada bana iyi ol diyen iyi dileklerini ileten sevgili arkadaşlarım..
tamamen ilacın yan etkisi ile psikolojim alt üst durumda.. geçecek bu günlerde..
herşey çok güzel olacak..
canım sen hep iyi ol tamam mı seninle güzel güzel yazışıyorduk o günleri özledim valla bir an önce bomba gibi aramıza dön kist de gidecek :))

bence de metformin uzun vadede etkili biricik35 arkadaşımız 1yılı aşkın süre bıkmadan içti ve sonucunu aldı bizlerde de böyle olacak umutlar asla birmez canım.....
progestana adet olana kadar devam edeceğim... zaten daha önce de gecikmelerde hapı bu şekilde alıyordum içerken adet gelirdi bakalım şimdi ne olacak.... sen 10 günü geçme içerken....

canım bebeğin iyiymiş çok seviniyorum senin için....
maşallah canım benim hep böyle güzel haberler ver sonuna kadar bizlere....
ben çok sıkıntılıyım adet olmadım diye... hamile olsam keşke ama mümkün değildir sanmıyorum zaten geç geliştiğinden yumurta değersiz demişti doktor ve o günden beri de korunduk rahim filmi çekilecek diye...

çok kötü değil ama adet 3. günü değerleri ise Fsh ın daha düşük ve Lh ın da ondan düşük olması gerekliydi bir de ultrasona gir canım belli olsun durumun...

kız ağlattın beni nasıl sevindim maşallah güzel arkadaşım
değerin de süper tüm kuruntuların yersizmiş endişelerim Rabbim sana meleğini verdi canım çok çok çok sevindim
TEBRİKLER!!!!!

kızlar polikistik over tedavisine baslamak istiyorum yıllardır doğum kontrol hapı kullanıyodum bebek istiyorum diye 2 aydır bıraktım ik ay adetim beklenen zamanda geldi 2. ay 10 gün gecikti.. 2 doktora gittim ikisi de 6 ay denememi istedi tedavi vermedi ama ben burda okudukca yazıları.. korkmaya basladım bir an önce tedaviye baslamak istiyorum.. yumurta takibi,çatlatma iğnesi artık ne uygun görülürse iyi bir doktor buldum randevu alacagım ama ne zaman almam uygun olur bilmiyorum.. şuan adetime 15 gün var... sizce ne zaman gitmeliyim adetten bir hafta önce mi (hormon testi falan isterse bu ayı kaçırmayayım diye) adetten sonra mı (gecikme olup olmadığını görmek için) sizce ne zaman... cevaplarınızı bekliyorum..

tamam bicimcim teşekkür ederimm özelden de yazdım metformini hala tek tablet mi alıyorsun ?

adetin 3. günü hormon testlerini yaptır sabah aç git şekere de bakarlar...
yumurtan gelişiyor anladığım kadarıyla yumurta takibi yaptırman yeterli çatlamasına yakın ilişki günlerini doktorun belirler kısa zamanda bebeğine kavuşmanı dilerim yumurta takibini adet 12. gününden itibaren yaptırabilirsin...

tamam bicimcim teşekkür ederimm özelden de yazdım metformini hala tek tablet mi alıyorsun ?

canım metformini günde 1 içiyorum evet ben de 2 ye çıkartmak istiyorum ama doktora danışmak istiyorum bununla ilgili....
rahim filmini de çektireceğim ama adet olmadan randövu vermiyorlarmış...

kızlar malum ütülerim birikti yine ve ev işleri de beni bekliyor çıkmam gerekli hepinizde buradasınız sohbet harika çıkasım da yok ama

BNGL33 CANIM TEKRAR TEKRAR TEBRİK EDİYORUM MORAL KAYNAĞIMIZSIN :))

Son düzenleme:

doğum kontrol hapları değerlerini düzene getirmiştir biraz . lh ve fsh değerlerini.. 2 ay geçti demişsin. ilk ay değerler muhtemelen iyidir ve yumurtlamışsın.. 2. ay geç gelmiş 10 gün kadar buradan da şunu anlıyorum bende de aynısı olmuştu . gecikme süreleri artacak ama inşallah senin bünyen öyle değildir... hormon değerlerin adetliyken ölçülüyor o zman gitmende fayda var.. ama canım şu da var bir iki ay daha bekle bakalım nasıl olacaka adetlerin tedaviye gerek kalmadan da hamile kalablirsin çünkü bu zamanlarında hamile kalabilme oranın yükssek. tabiii emin olmak için adet gördüğün zaman bi lh fsh hormonlarına baktır . yumurtlamamızı etkileyen en önemli hormonlar çünkü.. süreçten haberdar et bizleri de geçmiş olsun .

kızlar malum ütülerim birikti yine ve ev işleri de beni bekliyor çıkmam gerekli hepinizde buradasınız sohbet harika çıkasım da yok ama

yine ütü bicimm

canım metformini günde 1 içiyorum evet ben de 2 ye çıkartmak istiyorum ama doktora danışmak istiyorum bununla ilgili....
rahim filmini de çektireceğim ama adet olmadan randövu vermiyorlarmış...

evet bence de doktoruna bi danış .. hadiya rahim filmi için bu şartı bilmiyordummm

Ben de evimi toparlayayım cuma günü yolculuk var ..

Bngl33 canım tekrardan tebrik edeirmmm...

Son düzenleme:

canm benm çok saol darısı en kısa zamanda sana ve tüm arkadaşlara inşallah.
canm benm son adet tarihim 21 kasım.30kasımda rahim filmim çekildi yani adetimin 10.günü sonra 13.günü gittim dr.a yumurtalarıma baktı gelişmemiş dedi yani bu ay boş geçecek ve diğer adeti bekleyecektik.tabi ben üzüldüm ozaman niye klomen kullan demedi önceden yumurtam gelişirdi bu ay boş geçmezdi diye üzülerek döndüm dr.dan.sonra nasıl olsa yumurtam gelişmedi bu ay olmıcak düşücesiyle hiçbişey yapmadım düzenli ilişkiyede önem vermedik çok bi ilşkide olmadı yani zaten.canm kafadan atmak diyolarya tabi kafamdan atmadım ama nasıl olsa bu ay olmıcak düşüncesi vardı.ilişki az oldu ama asla zorunlu olmadı canmız istediğinde sonrasında da aman yataktan kalmayım felan diye dikkatte etmedim.çok rahattım bu ay bi an önce adetim gelsede tedavime devam etsem diye düşünüyodum.Allah ol dedi oldu yoksa ben bişey yapmadım.yani yumurtam gelişmemişti nasıl geliştide oldu sonradan Rabbimin mucizesi işte başka bişey deil.

Canım gözün aydın hayırlı olsun Allah bağışlasın size inşallah.Amin inşallah darısı bizlere tüm isteyenlere

canm çok saol amin inşallah.darısı sizlere canm.

ay canm onu daha hiç düşünmedim hesaplamadım sağlıkla alayım kucağımada inşallah.başkalarınn yannda çok duygularını belli etmez eşim gerçi bende öyleyim hastanede pek sessizdik eve gelince ağladık birlikte.eşim dünden beri içim kıpır kıpır meraktan ölüyorum deyip duruyodu bende dur acele etmeyelim diyodum.

canm benm ağlama hep gül sen kıyamam ya.inşallah seninde en yakın zamanda meleğin gelecek canm arkadaşım.evet canm yersizmiş ama zor elde edince inanamıyor insan.Allahım herkese tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan versin bebişlerini inşallah.canm adet olmadın dimi sen dr. kan testi istemedimi?ben kendi heycanmdan sana dr.ne dedi sormayı unuttum.

teşekür ederim canım gecen ay adetin 3. günü hormon tahlili yaptırdım normal çıktığını söylemişti... folik asitte verdi ama ben beklemek istemiyorum aslında istemiyorum da değil uzun süre olmaz diye korktuğumdan bir an önce tedavi olmak istiyorum ama sanırım adetten sonra gitmem gerekecek yumurta takibi için..

teşekür ederim inşallah tedavi sürecimi de ardından güzel haberleri de paylaşırım sizinle... tabiki sizlerin müjdeli haberleri de bana güç verecek sevgileer...

BNGL33 CANIM TEKRAR TEKRAR TEBRİK EDİYORUM MORAL KAYNAĞIMIZSIN :))

Ben de evimi toparlayayım cuma günü yolculuk var ..

Bngl33 canım tekrardan tebrik edeirmmm...

ben cvp yazana kadar gitmişsiniz.
çok saolun kızlar desteğiniz için beni en iyi anlayanlar olarak sizle paylaşmak çok güzel bu duyguyu.inşallah sizinkileride paylaşacağız.

Allahım sana şükürler olsun..! sırayla herkes hamile kalıyor çok mutluyum
bngl33 tebrikler canımmmm bana doktor elevit vermişti. bazıları folik asit veriyor ama elevitte hem folik asit hem de vitaminler var.
bahar27,bicim sağolun güzel dileklere dualara amin..

canımmmmmmmmmm çok sevindim bize de dua et nolur arkandan gelelim yaaa ne güzel yaa pko lular da hamile oleyyyyy allahım duy sesimizi biz de bi an önce kavuşalım burda ki herkez ve tüm isteyenler inşh...bngl şimdi sana laf sokan o arkadaşlarına ne güzel olacak iş yerindeydi galiba ohhhhhhh :) içime buz deysin valla

amin gyamancım bekarım ama evlenince çok uğraşırmıyım diye şimdiden stres etmeye başladım :2: Rabbim hepimizin yüzünü güldürür inşallah

canım dur bakalım sen daha şimdiden strese girersen çocuk senin için daha zor olur sen böyle şeyleri düşünme sadece tedavine odaklan hem şanslısın çoğu insan evlenince öğreniyor pko olduğunu ve tedavi görüyor sen en azından çocuk derdine düşmeden tedavini olcaksın Allahın izniylede evlenince daha rahat olucak senin için

aynen ben de uyguluyorum canım.... en başta yazdım progestana devam ediyorum adet gelene kadar...
ateşe göre yumurtlaman bu gün yarın olur 12-24 saat canım yumurtanın ömrü ama yakalaman mümkün bence :))

canım şimdi hastahaneden geldim orda başlayan kasık ağnm oldu iki saat sürdü sağ kasığım ve eve gelince wc de bir baktım bembeyaz yoğun akıntı yarına kaldı benim dönüşüm yarın öğleden sonra evimde olurum sanırım kocayı hemen eve sokucam bu gidişle belki yakalarım dimi

ayyyyyyyyyyyyyyyy ne kadar mutlusundur sen şimdi çok sevindim adına ya gerçekten. İnşallah hayırlısıyla doğar ve hayırlı evlat olur cnm. Sağlıkla kucağna almayı nasip etsin Rabbim ne mutlu saana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…