Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlarrr sizi çok özledim:KK5: çok şükür internet bugün geldi. ben perşembe günü doktora gittim ultrasonda ense kalınlığına falan baktı. çok korkuyordum, Allaha şükür normal çıktı. uyuyordu bebiş. doktor onu uyandırıp ensesini ölçebilmek için karnıma şiddetli şiddetli vurdu,uyanır gibi oldu zavallıcık. içim nasıl sızladı.. bir ay sonra 13 şubata randevu verdi o zaman cinsiyeti öğreneceğiz sanırım. onu gördüğümde hamile olduğuma inanıyorum. birkaç gün sonra rüyada mıyım diye düşünüyorum.
yalnız birşey farkettim ki, bu çektiğimiz sıkıntı bizi inanılmaz derecede olgunlaştırıyor. başkalarının çok sıradan karşıladığı bu süreçleri biz dolu dolu ve coşkulu yaşıyoruz. eşlerimizle daha da yakınlaşıyoruz ,Allahım hayırlısını biliyor işte ama acaba hiç olmayacak mı sorusu bizi mutsuz ediyor. Allahım benim sürprizim gibi ,size de sürpriz yaşatsın. Allah hepimizin kucağını bebişlerle doldursun

bngl33 inşallah hamilesindir testin ne kadar belirgin çıkmış. çok ama çok sevindim darısı bütün arkadaşlarımıza inşallah

canım çok geçmiş olsun erkenden öğrendiğin iyi olmuş çünkü dış gebelik çok tehlikeli,tüpünü kaybedebilirdin Allah korumuş. Allah daha zorunu yaşatmasın. birkaç ay dinlen sonra inşallah yeniden olacak canım..

çok sevindim turuncucuğum mutlu son'a az kaldı maşallah:nazar:

bicim canım gene aynı sıkıntıları yaşıyorsun yani şu adet olamamak insanı mahvediyor. bir de gene grip olmuşsun:KK43: bağışıklık sistemini güçlendirecek şeyler ye canım bir de sarımsak hastalıklara karşı iyi koruyormuş. inşallah adet gelicek yakında ve filmin de güzel sonuçlar verecek sana. işte rahim filmi sonucunda gene güzel bir haber alıyoruz,inşallah sende de öyle olur bicimcim.

biricik35 doktorun bu haftada ancak vajinal bakınca görmesi gerekiyordu ve görmüş. karından bakması çok saçma. aklına kötü şeyler getirme sakın.
sardunya35 ben de seni merak ediyordum eğer hamileysen bu kadar kısa zamanda tekrar kaldığın için çok şanslısın inşallah öyledir bize haber vermeyi unutma

Canım darısıda doğumuna Allah bağışlasın inşallah:nazar::emir_bebek:.Darısıda bizlere aminnnnnnnn:KK16:

kızlar doktordan geldim şimdi hamileyim diyebilirm.değerim 12300 lerde çıktı heycandan test sonucumuda orda unutmuşum.ultrasondan baktık nokta şeklinde görünüyo.2hafta sonra gidicem kalp atışını duyabilirmişiz tabi inşallah Allah ın izniyle.çok karmaşık duygular içindeyiz eşimde bende inanamıyoruz hala.hiç olmıcak gibi hissediyodum artk bi mucize kesinlikle.şimdi başka korkular başlıyo dr.sadece folik asit verdi bana hamile olan arkadaşlar size ne vermişti ilk başta.Allah herkese nasip etsin hepinize bol bol dua ediyorum kızlar.

Canım gözün aydın hayırlı olsun Allah bağışlasın size inşallah:nazar::KK49:.Amin inşallah darısı bizlere tüm isteyenlere:KK16:

kızlar doktordan geldim şimdi hamileyim diyebilirm.değerim 12300 lerde çıktı heycandan test sonucumuda orda unutmuşum.ultrasondan baktık nokta şeklinde görünüyo.2hafta sonra gidicem kalp atışını duyabilirmişiz tabi inşallah Allah ın izniyle.çok karmaşık duygular içindeyiz eşimde bende inanamıyoruz hala.hiç olmıcak gibi hissediyodum artk bi mucize kesinlikle.şimdi başka korkular başlıyo dr.sadece folik asit verdi bana hamile olan arkadaşlar size ne vermişti ilk başta.Allah herkese nasip etsin hepinize bol bol dua ediyorum kızlar.

bngll sonunda canım.. çok sevindim.. sonbahara doğru alırsın bebişini kucağına... eşin nasıl tepki verdi merak ettim şimdi :KK69: topik hamişlerle doluyor hadi darısı tüm bebiş bekleyenlerin başına gelir inşallah ... bende dua ediyorum sizlere canım ..

bugün doktora gittim daha fazla beklememek için gebelik testi yaptılar negatif çıktı ve adetten saydılar hap verdiler yumurta büyütmesi için ve ayın 25 nde tekrar gitcem doktordan geldikten sonra kanamam fazlalaştı ve adet gördüm inşallah hap işe yarar sabırsızlanıyorum sana da çokk teşekkür ederim

canım ne hapı aldın ? progesteron mu klomen mi verdiler?

Son düzenleme:
kızlar size umut olsun diye yazıyorum..bende pcos hastasıydm.2,5senedir evliyim.
olmadı bebegim bu zaman kadar...taki ayın 7sinde idrar testini pozitif görene kadar.
2.çatlatma iğnemdi.öncesinde rahim filmi çektirmiştim.
ama niyeyse pek umudum yoktu.normalde ilişkiden sonra yatakta eşimin tabiriyle nalları dikip belki 1saat beklerdim..
ama bu sfer oyle olmadı. hiç beklemedm bile desem yeridir özenmedim yani..
adetime yakın göğüslerim hep büyür ve hassaslaşırdı zaten bunu belirti olarak algılmadm.
ama burnuma hep sigara kokusu geliyodu.sigara içen biri değilm.evimde sadece eşim mutfakta içer.
ama yatak odasında sanki 20tane sigara içilmiş gibi kokuyodu.canm kızartma istedi 2gün üstüste.kızartmada seven biri deglim.
bide arada kasık agrılarım oldu.
belirtilerim bunlardı işte...
asla umudunuzu kaybetmeyin..ben ilaçsız yılda 2 taş çatlasın 3kez adet olan biriydim..
tedavilerle bu duruma geldm.pes etmeyin sakın.tedavilerinizi aksatmayın.rahim filminizi mutlaka çektirin.
dualarım sizinle...öptm hepinizi
çok güzel anlatmışsın tebrik ederim ben de yılda en fazla 4-5 kere yumurtlayanlardanım tedavi görüyorum hakkımızda hayırlısı :KK8:
ben adet oldum... ilk defa adet oluşuma bu denli üzüldüm, meğerse ne çok umutlanmışım... 15 günü sabırla beklemiştim oysa...
canım benim sakkın üzülme böylesi hayırlıymış de ve umutlanmaya da devam tamam mı? gelecek hepimizin bebeği....

Canım inşallah güzel gelişmeler olur senin içinde kendine dikkat et.Bu arada bende cuma günü için randevu aldım diyetisyene gideceğim özele.Bugün devlete gittim kan sayımı yaptırmak için diyetisyen odası bom boş.Özelde yer bulamıyorsun:KK1:Eee herşey para olmuş bu devirde:KK31:Bicim izmirde kar varmı?Mudanyadayım ben heryer bembeyaz okadar güzelki:21: ilk defa bukadar kar yağdı geçen sene böyle olmamıştı.Heryer kara büründü bu sene belki oralarada yağmıştır:KK55:Kendine dikkat et Bicimciğim:KK16:
izmirde çok soğuk var dağlarda kar var ama şehre yağmadı daha keşke yağsa da ben de kar görsem en son 2003-2004 te kar gördük izmirde......

Bicim hayıtı kullanıyormusun canım:44:
kullanmıyorum çünkü kaşıntılar yapıyor bende yan etki yaptı canım ürtiker başlattı....kızarmalı kaşıntılar...

Canım Meryem suresinin türkçesinide okuyabilirsin önemli olan niyet içten dua eden kulunu Allah boş çevirmez inşlh Rabbim hayırlısını verir :KK16:
amin canım hepimize inşallah.... okuyorum bildiğim duaları onu da elbette türkçe de okurum önemli olan anlamını da kavramak zaten bence de.... :KK9:
canım bebek yoksa bir an evvel adetin gelirde sonraki sürecine göre sende yolunu belirlersin, anladığım kadarıyla doktora gitmemişsin .bundan sonra herşey çok güzel olsun canım senin için .dediğin gibi Nisana kadar hepimiz hamile kalalım.
bana bu hayıt hapı yaradı galiba bu ay günümde adet oldum.incir+havuç kürüde sanırım işe yaradı çünkü biraz önce yumurtlama günlerindeki o yoğun akıntıdan geldi.gerçi bende bu akıntı günlerinde ilişki olduğu çok olmuştu ama hiç tutmamıştı olsun düzenli adet görelimde oda güzel canım.
hayıt işe yarıyor bu kesin canım yumurtlama akıntılarının hepsini değerlendir yumurtanın içinden çıkan hücre kalitesi çok önemli gebelik için belki geçen aylarda ondan olmadı senin...bu ay o hücre kaliteli ise tutmaması için hiç bir neden yok bence...iyi haberlerini bekliyorum...
bu arada bana iyi ol diyen iyi dileklerini ileten sevgili arkadaşlarım..
tamamen ilacın yan etkisi ile psikolojim alt üst durumda.. geçecek bu günlerde..
herşey çok güzel olacak..
canım sen hep iyi ol tamam mı seninle güzel güzel yazışıyorduk o günleri özledim valla bir an önce bomba gibi aramıza dön kist de gidecek :))

teşekkür ederim bicimcim... hayırdır sana ne oldu kıyamam sana pek bi moralin bozuk gibi geldi bana.. :2: sıkma canını canım benim pko ile yaşamaya alıştık metforminle üstesinden geleceğiz inanıyorum güzel bi haber vereyim metformin en geç 6 aya etkili oluyormuşşş.. yani bekleyelim inşallah senin güzel haberlerini alacağız.. bir şey soracağım sana progsteron alıyorsun ya nasıl ya anlamadım şimdi bi önceki yazıyı alıntı yapmayı unutmuşum orada yazmışsın ki adet oluncaya kadar progesterona devam diye.. progesteron kullanımını sen öğrettin bana adet oluncaya kadar devam mı ediyorsun .. biraz karışık yazdım ama umarım anlamışsındır beni..
bence de metformin uzun vadede etkili biricik35 arkadaşımız 1yılı aşkın süre bıkmadan içti ve sonucunu aldı bizlerde de böyle olacak umutlar asla birmez canım.....
progestana adet olana kadar devam edeceğim... zaten daha önce de gecikmelerde hapı bu şekilde alıyordum içerken adet gelirdi bakalım şimdi ne olacak.... sen 10 günü geçme içerken....

kızlarrr sizi çok özledim:KK5: çok şükür internet bugün geldi. ben perşembe günü doktora gittim ultrasonda ense kalınlığına falan baktı. çok korkuyordum, Allaha şükür normal çıktı. uyuyordu bebiş. doktor onu uyandırıp ensesini ölçebilmek için karnıma şiddetli şiddetli vurdu,uyanır gibi oldu zavallıcık. içim nasıl sızladı.. bir ay sonra 13 şubata randevu verdi o zaman cinsiyeti öğreneceğiz sanırım. onu gördüğümde hamile olduğuma inanıyorum. birkaç gün sonra rüyada mıyım diye düşünüyorum.
yalnız birşey farkettim ki, bu çektiğimiz sıkıntı bizi inanılmaz derecede olgunlaştırıyor. başkalarının çok sıradan karşıladığı bu süreçleri biz dolu dolu ve coşkulu yaşıyoruz. eşlerimizle daha da yakınlaşıyoruz ,Allahım hayırlısını biliyor işte ama acaba hiç olmayacak mı sorusu bizi mutsuz ediyor. Allahım benim sürprizim gibi ,size de sürpriz yaşatsın. Allah hepimizin kucağını bebişlerle doldursun
bicim canım gene aynı sıkıntıları yaşıyorsun yani şu adet olamamak insanı mahvediyor. bir de gene grip olmuşsun:KK43: bağışıklık sistemini güçlendirecek şeyler ye canım bir de sarımsak hastalıklara karşı iyi koruyormuş. inşallah adet gelicek yakında ve filmin de güzel sonuçlar verecek sana. işte rahim filmi sonucunda gene güzel bir haber alıyoruz,inşallah sende de öyle olur bicimcim.
canım bebeğin iyiymiş çok seviniyorum senin için.... :nazar:
maşallah canım benim hep böyle güzel haberler ver sonuna kadar bizlere....
ben çok sıkıntılıyım adet olmadım diye... hamile olsam keşke ama mümkün değildir sanmıyorum zaten geç geliştiğinden yumurta değersiz demişti doktor ve o günden beri de korunduk rahim filmi çekilecek diye...

Merhaba, aranıza yeni katıldım. Adet düzensizliği için doktora gittim. Hormon testi istedi. Ama Lh değerim FSH'dan yüksek çıktı. Bugün doktora götüreceğim sonuçlarımı.
LH değeri 10,86
FSH değeri 8,68

Bu değerler çok mu kötü. Ben de bebiş istiyorum. Bundan sonra doktor bana ne verecek bilen var mı?
çok kötü değil ama adet 3. günü değerleri ise Fsh ın daha düşük ve Lh ın da ondan düşük olması gerekliydi bir de ultrasona gir canım belli olsun durumun...

kız ağlattın beni nasıl sevindim maşallah güzel arkadaşım :nazar: :KK5: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: :KK9::KK9::KK9::KK9: :emir_bebek:
değerin de süper tüm kuruntuların yersizmiş endişelerim Rabbim sana meleğini verdi canım çok çok çok sevindim
TEBRİKLER!!!!!
:KK76::KK76::KK76::KK76: :KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar polikistik over tedavisine baslamak istiyorum yıllardır doğum kontrol hapı kullanıyodum bebek istiyorum diye 2 aydır bıraktım ik ay adetim beklenen zamanda geldi 2. ay 10 gün gecikti.. 2 doktora gittim ikisi de 6 ay denememi istedi tedavi vermedi ama ben burda okudukca yazıları.. korkmaya basladım bir an önce tedaviye baslamak istiyorum.. yumurta takibi,çatlatma iğnesi artık ne uygun görülürse iyi bir doktor buldum randevu alacagım ama ne zaman almam uygun olur bilmiyorum.. şuan adetime 15 gün var... sizce ne zaman gitmeliyim adetten bir hafta önce mi (hormon testi falan isterse bu ayı kaçırmayayım diye) adetten sonra mı (gecikme olup olmadığını görmek için) sizce ne zaman... cevaplarınızı bekliyorum..

bence de metformin uzun vadede etkili biricik35 arkadaşımız 1yılı aşkın süre bıkmadan içti ve sonucunu aldı bizlerde de böyle olacak umutlar asla birmez canım.....
progestana adet olana kadar devam edeceğim... zaten daha önce de gecikmelerde hapı bu şekilde alıyordum içerken adet gelirdi bakalım şimdi ne olacak.... sen 10 günü geçme içerken....
:

tamam bicimcim teşekkür ederimm :KK69: özelden de yazdım metformini hala tek tablet mi alıyorsun ?

kızlar polikistik over tedavisine baslamak istiyorum yıllardır doğum kontrol hapı kullanıyodum bebek istiyorum diye 2 aydır bıraktım ik ay adetim beklenen zamanda geldi 2. ay 10 gün gecikti.. 2 doktora gittim ikisi de 6 ay denememi istedi tedavi vermedi ama ben burda okudukca yazıları.. korkmaya basladım bir an önce tedaviye baslamak istiyorum.. yumurta takibi,çatlatma iğnesi artık ne uygun görülürse iyi bir doktor buldum randevu alacagım ama ne zaman almam uygun olur bilmiyorum.. şuan adetime 15 gün var... sizce ne zaman gitmeliyim adetten bir hafta önce mi (hormon testi falan isterse bu ayı kaçırmayayım diye) adetten sonra mı (gecikme olup olmadığını görmek için) sizce ne zaman... cevaplarınızı bekliyorum..

adetin 3. günü hormon testlerini yaptır sabah aç git şekere de bakarlar...
yumurtan gelişiyor anladığım kadarıyla yumurta takibi yaptırman yeterli çatlamasına yakın ilişki günlerini doktorun belirler kısa zamanda bebeğine kavuşmanı dilerim yumurta takibini adet 12. gününden itibaren yaptırabilirsin...

tamam bicimcim teşekkür ederimm :KK69: özelden de yazdım metformini hala tek tablet mi alıyorsun ?

canım metformini günde 1 içiyorum evet ben de 2 ye çıkartmak istiyorum ama doktora danışmak istiyorum bununla ilgili....
rahim filmini de çektireceğim ama adet olmadan randövu vermiyorlarmış...
:KK9:

kızlar malum ütülerim birikti yine ve ev işleri de beni bekliyor çıkmam gerekli hepinizde buradasınız sohbet harika çıkasım da yok ama :KK52::KK53:

BNGL33 CANIM TEKRAR TEKRAR TEBRİK EDİYORUM MORAL KAYNAĞIMIZSIN :))

Son düzenleme:

doğum kontrol hapları değerlerini düzene getirmiştir biraz . lh ve fsh değerlerini.. 2 ay geçti demişsin. ilk ay değerler muhtemelen iyidir ve yumurtlamışsın.. 2. ay geç gelmiş 10 gün kadar buradan da şunu anlıyorum bende de aynısı olmuştu . gecikme süreleri artacak ama inşallah senin bünyen öyle değildir... hormon değerlerin adetliyken ölçülüyor o zman gitmende fayda var.. ama canım şu da var bir iki ay daha bekle bakalım nasıl olacaka adetlerin tedaviye gerek kalmadan da hamile kalablirsin çünkü bu zamanlarında hamile kalabilme oranın yükssek. tabiii emin olmak için adet gördüğün zaman bi lh fsh hormonlarına baktır . yumurtlamamızı etkileyen en önemli hormonlar çünkü.. süreçten haberdar et bizleri de geçmiş olsun .

kızlar malum ütülerim birikti yine ve ev işleri de beni bekliyor çıkmam gerekli hepinizde buradasınız sohbet harika çıkasım da yok ama :KK52::KK53:

yine ütü bicimm :KK3: :KK3: :KK52:

canım metformini günde 1 içiyorum evet ben de 2 ye çıkartmak istiyorum ama doktora danışmak istiyorum bununla ilgili....
rahim filmini de çektireceğim ama adet olmadan randövu vermiyorlarmış...
:KK9:

evet bence de doktoruna bi danış .. hadiya rahim filmi için bu şartı bilmiyordummm :KK1:

Ben de evimi toparlayayım cuma günü yolculuk var ..

Bngl33 canım tekrardan tebrik edeirmmm...

Son düzenleme:
ooo süper :))
hadi hayırlı olsun canımcım..:nazar:
Allah'ım sağlıkla kucağına da almak nasip etsin.. ve dileyen isteyen herkes tez zamanda kavuşsun bu mutluluğa..

şimdiiii anlat bakalım bu ay neler yaptın? hangi yöntemleri uyguladın?

canm benm çok saol darısı en kısa zamanda sana ve tüm arkadaşlara inşallah.
canm benm son adet tarihim 21 kasım.30kasımda rahim filmim çekildi yani adetimin 10.günü sonra 13.günü gittim dr.a yumurtalarıma baktı gelişmemiş dedi yani bu ay boş geçecek ve diğer adeti bekleyecektik.tabi ben üzüldüm ozaman niye klomen kullan demedi önceden yumurtam gelişirdi bu ay boş geçmezdi diye üzülerek döndüm dr.dan.sonra nasıl olsa yumurtam gelişmedi bu ay olmıcak düşücesiyle hiçbişey yapmadım düzenli ilişkiyede önem vermedik çok bi ilşkide olmadı yani zaten.canm kafadan atmak diyolarya tabi kafamdan atmadım ama nasıl olsa bu ay olmıcak düşüncesi vardı.ilişki az oldu ama asla zorunlu olmadı canmız istediğinde sonrasında da aman yataktan kalmayım felan diye dikkatte etmedim.çok rahattım bu ay bi an önce adetim gelsede tedavime devam etsem diye düşünüyodum.Allah ol dedi oldu yoksa ben bişey yapmadım.yani yumurtam gelişmemişti nasıl geliştide oldu sonradan Rabbimin mucizesi işte başka bişey deil.

Canım gözün aydın hayırlı olsun Allah bağışlasın size inşallah:nazar::KK49:.Amin inşallah darısı bizlere tüm isteyenlere:KK16:

canm çok saol amin inşallah.darısı sizlere canm.

bngll sonunda canım.. çok sevindim.. sonbahara doğru alırsın bebişini kucağına... eşin nasıl tepki verdi merak ettim şimdi :KK69: topik hamişlerle doluyor hadi darısı tüm bebiş bekleyenlerin başına gelir inşallah ... bende dua ediyorum sizlere canım ..

canım ne hapı aldın ? progesteron mu klomen mi verdiler?

ay canm onu daha hiç düşünmedim hesaplamadım sağlıkla alayım kucağımada inşallah.başkalarınn yannda çok duygularını belli etmez eşim gerçi bende öyleyim hastanede pek sessizdik eve gelince ağladık birlikte.eşim dünden beri içim kıpır kıpır meraktan ölüyorum deyip duruyodu bende dur acele etmeyelim diyodum.

çok güzel anlatmışsın tebrik ederim ben de yılda en fazla 4-5 kere yumurtlayanlardanım tedavi görüyorum hakkımızda hayırlısı :KK8:

canım benim sakkın üzülme böylesi hayırlıymış de ve umutlanmaya da devam tamam mı? gelecek hepimizin bebeği....

izmirde çok soğuk var dağlarda kar var ama şehre yağmadı daha keşke yağsa da ben de kar görsem en son 2003-2004 te kar gördük izmirde......

kullanmıyorum çünkü kaşıntılar yapıyor bende yan etki yaptı canım ürtiker başlattı....kızarmalı kaşıntılar...

amin canım hepimize inşallah.... okuyorum bildiğim duaları onu da elbette türkçe de okurum önemli olan anlamını da kavramak zaten bence de.... :KK9:

hayıt işe yarıyor bu kesin canım yumurtlama akıntılarının hepsini değerlendir yumurtanın içinden çıkan hücre kalitesi çok önemli gebelik için belki geçen aylarda ondan olmadı senin...bu ay o hücre kaliteli ise tutmaması için hiç bir neden yok bence...iyi haberlerini bekliyorum...

canım sen hep iyi ol tamam mı seninle güzel güzel yazışıyorduk o günleri özledim valla bir an önce bomba gibi aramıza dön kist de gidecek :))

canım bebeğin iyiymiş çok seviniyorum senin için.... :nazar:
maşallah canım benim hep böyle güzel haberler ver sonuna kadar bizlere....
ben çok sıkıntılıyım adet olmadım diye... hamile olsam keşke ama mümkün değildir sanmıyorum zaten geç geliştiğinden yumurta değersiz demişti doktor ve o günden beri de korunduk rahim filmi çekilecek diye...

çok kötü değil ama adet 3. günü değerleri ise Fsh ın daha düşük ve Lh ın da ondan düşük olması gerekliydi bir de ultrasona gir canım belli olsun durumun...

kız ağlattın beni nasıl sevindim maşallah güzel arkadaşım :nazar: :KK5: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: :KK9::KK9::KK9::KK9: :emir_bebek:
değerin de süper tüm kuruntuların yersizmiş endişelerim Rabbim sana meleğini verdi canım çok çok çok sevindim
TEBRİKLER!!!!!
:KK76::KK76::KK76::KK76: :KK9::KK9::KK9::KK9:

canm benm ağlama hep gül sen kıyamam ya.inşallah seninde en yakın zamanda meleğin gelecek canm arkadaşım.evet canm yersizmiş ama zor elde edince inanamıyor insan.Allahım herkese tüp bebek ve aşılamaya gerek kalmadan versin bebişlerini inşallah.canm adet olmadın dimi sen dr. kan testi istemedimi?ben kendi heycanmdan sana dr.ne dedi sormayı unuttum.

adetin 3. günü hormon testlerini yaptır sabah aç git şekere de bakarlar...
yumurtan gelişiyor anladığım kadarıyla yumurta takibi yaptırman yeterli çatlamasına yakın ilişki günlerini doktorun belirler kısa zamanda bebeğine kavuşmanı dilerim yumurta takibini adet 12. gününden itibaren yaptırabilirsin...

teşekür ederim canım gecen ay adetin 3. günü hormon tahlili yaptırdım normal çıktığını söylemişti... folik asitte verdi ama ben beklemek istemiyorum aslında istemiyorum da değil uzun süre olmaz diye korktuğumdan bir an önce tedavi olmak istiyorum ama sanırım adetten sonra gitmem gerekecek yumurta takibi için..

doğum kontrol hapları değerlerini düzene getirmiştir biraz . lh ve fsh değerlerini.. 2 ay geçti demişsin. ilk ay değerler muhtemelen iyidir ve yumurtlamışsın.. 2. ay geç gelmiş 10 gün kadar buradan da şunu anlıyorum bende de aynısı olmuştu . gecikme süreleri artacak ama inşallah senin bünyen öyle değildir... hormon değerlerin adetliyken ölçülüyor o zman gitmende fayda var.. ama canım şu da var bir iki ay daha bekle bakalım nasıl olacaka adetlerin tedaviye gerek kalmadan da hamile kalablirsin çünkü bu zamanlarında hamile kalabilme oranın yükssek. tabiii emin olmak için adet gördüğün zaman bi lh fsh hormonlarına baktır . yumurtlamamızı etkileyen en önemli hormonlar çünkü.. süreçten haberdar et bizleri de geçmiş olsun .

teşekür ederim inşallah tedavi sürecimi de ardından güzel haberleri de paylaşırım sizinle... tabiki sizlerin müjdeli haberleri de bana güç verecek sevgileer...

BNGL33 CANIM TEKRAR TEKRAR TEBRİK EDİYORUM MORAL KAYNAĞIMIZSIN :))

Ben de evimi toparlayayım cuma günü yolculuk var ..

Bngl33 canım tekrardan tebrik edeirmmm...

ben cvp yazana kadar gitmişsiniz.
çok saolun kızlar desteğiniz için beni en iyi anlayanlar olarak sizle paylaşmak çok güzel bu duyguyu.inşallah sizinkileride paylaşacağız.

Allahım sana şükürler olsun..! sırayla herkes hamile kalıyor çok mutluyum:KK5:
bngl33 tebrikler canımmmm bana doktor elevit vermişti. bazıları folik asit veriyor ama elevitte hem folik asit hem de vitaminler var.
bahar27,bicim sağolun güzel dileklere dualara amin..

canımmmmmmmmmm çok sevindim bize de dua et nolur arkandan gelelim yaaa ne güzel yaa pko lular da hamile oleyyyyy allahım duy sesimizi biz de bi an önce kavuşalım burda ki herkez ve tüm isteyenler inşh...bngl şimdi sana laf sokan o arkadaşlarına ne güzel olacak iş yerindeydi galiba ohhhhhhh :) içime buz deysin valla

amin gyamancım bekarım ama evlenince çok uğraşırmıyım diye şimdiden stres etmeye başladım :2: Rabbim hepimizin yüzünü güldürür inşallah

canım dur bakalım sen daha şimdiden strese girersen çocuk senin için daha zor olur sen böyle şeyleri düşünme sadece tedavine odaklan hem şanslısın çoğu insan evlenince öğreniyor pko olduğunu ve tedavi görüyor sen en azından çocuk derdine düşmeden tedavini olcaksın Allahın izniylede evlenince daha rahat olucak senin için :KK34:

aynen ben de uyguluyorum canım.... en başta yazdım progestana devam ediyorum adet gelene kadar...
ateşe göre yumurtlaman bu gün yarın olur 12-24 saat canım yumurtanın ömrü ama yakalaman mümkün bence :))

canım şimdi hastahaneden geldim orda başlayan kasık ağnm oldu iki saat sürdü sağ kasığım ve eve gelince wc de bir baktım bembeyaz yoğun akıntı yarına kaldı benim dönüşüm yarın öğleden sonra evimde olurum sanırım kocayı hemen eve sokucam bu gidişle belki yakalarım dimi :KK1::KK1:

ayyyyyyyyyyyyyyyy ne kadar mutlusundur sen şimdi çok sevindim adına ya gerçekten. İnşallah hayırlısıyla doğar ve hayırlı evlat olur cnm. Sağlıkla kucağna almayı nasip etsin Rabbim ne mutlu saana :nazar::nazar:

X