Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yeşilcim nasılsın canım adet görmüşsün hayırlı olsun :)) ben olamıyorum ya canım sıkılıyor düzenli gidiyordu iyice bozuldu düzem 123m nin dediği gibi klomensiz olmayacak galiba bu iş...

Son düzenleme:
tatlım ya neden girmedin ultrasona canımm.için rahatlardı kist olmuşmu olmamışmı onu anlardın en azından.önce şu incirle bir akıntıyı görsem keşkeee.sonra havuçta yapacam canımm.

akıntı yoğun olsun canım onu ilişki esnasında anlayabilirsin bazen çamaşıra gelmez bilgin olsun.....
inşallah sonuç alacaksın.... bu kürler doğal ve sağlıklı....

ultrasona girmek hiç istemedim ki yoruldum artık sanırım.... :KK43:(

zaten vajinal bakıyorlar yani sık sık usg ye girmekten hoşlanmıyorum...

Son düzenleme:
eğer eşinin spermiogram değerleri normalse her gün girilen ilişki sperm kalitesini etkilemez canım.... sorun yok yani....

cnm spermiogram yaptrmadm doktr bu ay hamile kalmazsan diğer ay yaptrırız dedi ama ben bir kez gebelik geçirmiştim ama düşük olmuştu sperm de sorun olsaydı hamile kalırmıydım bilmiyorum... düşükten snra 5 ay korundum şimdi temmuz ayından beri istiyorum ama olmadı polikstk yüznden yumrtam oldu 10 cm e kdr büyüdü ama çatlamadı snrasında yanı bu ay ilk defa tedavi aldım yani klomen kullandım aynı yumrtalıkda 2 yumrtam oldu iğne olmadan dün bir tanesi çatladı diğer yumrtamda bugün yada yarn çatlarmış doktrun söylediğine göre...

seni bekliyordum canımm ama hala gelmedin.akşam yatmadan önce tekrar gelecem umarım gelmiş olursunnn.ben çok ama çok merak ediyorummm.
herkese iyigeceler...biçim sanada iyigeceler tatlımm.:KK54:

cnm spermiogram yaptrmadm doktr bu ay hamile kalmazsan diğer ay yaptrırız dedi ama ben bir kez gebelik geçirmiştim ama düşük olmuştu sperm de sorun olsaydı hamile kalırmıydım bilmiyorum... düşükten snra 5 ay korundum şimdi temmuz ayından beri istiyorum ama olmadı polikstk yüznden yumrtam oldu 10 cm e kdr büyüdü ama çatlamadı snrasında yanı bu ay ilk defa tedavi aldım yani klomen kullandım aynı yumrtalıkda 2 yumrtam oldu iğne olmadan dün bir tanesi çatladı diğer yumrtamda bugün yada yarn çatlarmış doktrun söylediğine göre...

anladım maşallah çok güzel gelişimi ve kendiliğinden çatlaması da süper canım mutlaka biri tutar diye düşünüyorum sen yeterki rahat ol hem ilişki de hem de günlük yaşamında... bu çok önemli Allah sağlıklısını hayırlısını versin... ayrıca gebelik olduysa evet sperm değerleri normaldir diye düşünüyorum ama yine de isteyen doktor çok bunu.... sonuçta bizler hormon alıyoruz bu az bişey değil... bebek tutunsun diye progestan veriyor biçok doktor... inşallah bi daha düşük yaşamazsın :)) sağlıkla gelsin meleğin sana....

Son düzenleme:
akıntı yoğun olsun canım onu ilişki esnasında anlayabilirsin bazen çamaşıra gelmez bilgin olsun.....
inşallah sonuç alacaksın.... bu kürler doğal ve sağlıklı....

ultrasona girmek hiç istemedim ki yoruldum artık sanırım.... :KK43:(

zaten vajinal bakıyorlar yani sık sık usg ye girmekten hoşlanmıyorum...

biçimmm biraz özel olacak ama hani ben sana yazmıştım bende kuruluk var preseed alayımmı diyee hatta.ama ilginçtir bu bikaç gün iççamaşarıma gelmiyor ama yoğunluk hissediyorum.yani şöyle diyeyim sanki iççamaşırım ıslanacak gibi hissediyorum ama hiç bişey gelmiyorrr.acaba yumurtlama başladımı dünde kasığım ağrıyordu yaa.

biçimmm biraz özel olacak ama hani ben sana yazmıştım bende kuruluk var preseed alayımmı diyee hatta.ama ilginçtir bu bikaç gün iççamaşarıma gelmiyor ama yoğunluk hissediyorum.yani şöyle diyeyim sanki iççamaşırım ıslanacak gibi hissediyorum ama hiç bişey gelmiyorrr.acaba yumurtlama başladımı dünde kasığım ağrıyordu yaa.

tükürük testinde çımıyorsa canım yumurta gelişmeye başlamış olabilir hemen çatlayacak diye bişey yok... ateşin 36.4 leri bulursa öyle de devam ederse senin ateş gidişatına göre yazıyorum bunu işte o zaman çatladı deriz sen gün aşırı ilişkiye bu aralar dikkat et canım...yumurta gelişirken de kasıkta sancı olabilir...

kızlar benim boynum ağrıdı nette fazla kalamıyorum çıkmam gerekli keşke bir haber alabilseydik bngl den ama bence arkadaşımız hamile öyle hissettim...
öptüm görüşürüz...geç saatte bakarım yine...

Son düzenleme:
anladım maşallah çok güzel gelişimi ve kendiliğinden çatlaması da süper canım mutlaka biri tutar diye düşünüyorum sen yeterki rahat ol hem ilişki de hem de günlük yaşamında... bu çok önemli Allah sağlıklısını hayırlısını versin... ayrıca gebelik olduysa evet sperm değerleri normaldir diye düşünüyorum ama yine de isteyen doktor çok bunu.... sonuçta bizler hormon alıyoruz bu az bişey değil... bebek tutunsun diye progestan veriyor biçok doktor... inşallah bi daha düşük yaşamazsın :)) sağlıkla gelsin meleğin sana....

Amin bitanem bana ve isteyen herkese nasip etsin RABBİM bu duyguyu :) canım bir de kuran da meryem suresi var onu da eğer okumak biliyosan oku cnm hamile kalmana yardımcı olr eğer inaçlı yaprsan... sen yeterki ALLAHtan iste o verir zaten ama bu sureyi okuyupda hamila kalan bi çok kişi var... eğer okumayı bilmiyrsan ben sana niyet okurum tatlım... arkdş olrk ekledm senı kabul edrsn ordan daha raht knuşurz... ben çıkıcm şimdi iyi gecelr öpüyorum çokkk :)

tükürük testinde çımıyorsa canım yumurta gelişmeye başlamış olabilir hemen çatlayacak diye bişey yok... ateşin 36.4 leri bulursa öyle de devam ederse senin ateş gidişatına göre yazıyorum bunu işte o zaman çatladı deriz sen gün aşırı ilişkiye bu aralar dikkat et canım...yumurta gelişirken de kasıkta sancı olabilir...

teşekkürler tatlımmm çok sağol dikkat edecem ateşe ve ilişkiye bu aralar.ben çıkıyorum canımm öpüyorum seni gece yatmadan bngl33 için tekrar gelecem zaten görüşürüz canımm.

Amin bitanem bana ve isteyen herkese nasip etsin RABBİM bu duyguyu :) canım bir de kuran da meryem suresi var onu da eğer okumak biliyosan oku cnm hamile kalmana yardımcı olr eğer inaçlı yaprsan... sen yeterki ALLAHtan iste o verir zaten ama bu sureyi okuyupda hamila kalan bi çok kişi var... eğer okumayı bilmiyrsan ben sana niyet okurum tatlım... arkdş olrk ekledm senı kabul edrsn ordan daha raht knuşurz... ben çıkıcm şimdi iyi gecelr öpüyorum çokkk :)
teşekkür ederim :KK8: meryem suresini okumayı bilmiyorum sadece bildiğim duaları ezberden okuyorum ve dileklerimi de türkçe yapıyorum Allah ım verecek inşallah hayırlısını versin hepimize...çok sağol canım ne kadar iyisin inşallah birbirimize dualarımız gitsin... hepimiz kavuşalım bebeklerimize.... bence de Rabbim ol derse olur bu sebeple kuruntuya da gerek yok zamanı belli aslında bizlere de sabretmek düşüyor....

iyi geceler....:KK1:

teşekkürler tatlımmm çok sağol dikkat edecem ateşe ve ilişkiye bu aralar.ben çıkıyorum canımm öpüyorum seni gece yatmadan bngl33 için tekrar gelecem zaten görüşürüz canımm.

iyi geceler canım :KK9:

Son düzenleme:
kızlar size umut olsun diye yazıyorum..bende pcos hastasıydm.2,5senedir evliyim.
olmadı bebegim bu zaman kadar...taki ayın 7sinde idrar testini pozitif görene kadar.
2.çatlatma iğnemdi.öncesinde rahim filmi çektirmiştim.
ama niyeyse pek umudum yoktu.normalde ilişkiden sonra yatakta eşimin tabiriyle nalları dikip belki 1saat beklerdim..
ama bu sfer oyle olmadı. hiç beklemedm bile desem yeridir özenmedim yani..
adetime yakın göğüslerim hep büyür ve hassaslaşırdı zaten bunu belirti olarak algılmadm.
ama burnuma hep sigara kokusu geliyodu.sigara içen biri değilm.evimde sadece eşim mutfakta içer.
ama yatak odasında sanki 20tane sigara içilmiş gibi kokuyodu.canm kızartma istedi 2gün üstüste.kızartmada seven biri deglim.
bide arada kasık agrılarım oldu.
belirtilerim bunlardı işte...
asla umudunuzu kaybetmeyin..ben ilaçsız yılda 2 taş çatlasın 3kez adet olan biriydim..
tedavilerle bu duruma geldm.pes etmeyin sakın.tedavilerinizi aksatmayın.rahim filminizi mutlaka çektirin.
dualarım sizinle...öptm hepinizi

haklısın cnm yeterki RABBİM ol desin :) bende okuyorum sürekli hemn hemn hergün okuyorum meryem suresine ve tek kendine değil hepimize dua ediyorum RABBİM sesimizi duyrda kabul edr işnlh :)

ben adet oldum... ilk defa adet oluşuma bu denli üzüldüm, meğerse ne çok umutlanmışım... 15 günü sabırla beklemiştim oysa...

TEŞEKKÜR ERİM bngl bol su içiyorum metforminden dolayı ama kabız oluyorum :2: hemoroidden çok korkakrım başıma gelecek diye bugidişle endişeliyim :2: sabah namaza kalkıyoru o vakit bile bi bardak su içip uyuyorum. ama yine kabızım malesef :2: metformine başladığımda benim de ishal olmuştu geçer seninkisi de merak etme...

deneyeceğim 123m teşekkür ederim . evet metformin de benim de sırtımdaki sivilceelri geçirdi... ben kilo veriyorum hala .. tabii metformin öyle bir iştahımı kesti ki yemek yiyemiyorum resmen ve kabız olmuş duurmdayı :2: zorla yemeğe çalışacağım artık....

canım bende dün adet oldum progesteronla aynı senin gibi tüm gün zifirri siyah kan geldi bugün yavaştan normale başladı.. ilaçlar yapıyor olabiliri canım doktoruma soracaım bende ..

İyiakşamlar canım metforminin kilo verdirmesi negüzel ya bendede çok etki olmadı zayıflama konusunda özel diyetisyene gidecem cuma günü:KK31:Sende birşeyler yemeye çalış açta kalma yani:KK19:

geçmişi okumadım hastaheneden gelir gelmez yazmak istedim. sıra beklerken bir kadınla tanıştım kadın göğüs kanseri tam karşımızda da bir kız vardı çok genç hasta çok kilo vermiş kadının gözleri doldu benim yeğenimde işte böyleydi hastalığını öğrendikten sonra 3 ay yaşadı dedi dedim hayırdır teyze yeğenimin çocuğu olmuyordu çok tedaviler gördü en sonunda tüp bebek yaptılar üç kez denemişler üçüncüde hamile kalabilmiş oğlu 10 yaşındayken rahim tarafında büyük bir kütleyle karşılaşmışlar test sonuçlarını türkan saylanın doktoru varmış ona götürmüşler nedir diye tüp bebekmi yaptı bu kadın demiş şok geçirdim çok hormon yüklendi vücuduna artık sonuç alınamadı 3 tüp bebek derken böyle olmuş benim yengem amcamın karısı aynı şekilde yıllarca uğraştılar kaç tane tüp bebek ama olmadı en sonunda rahim kanseri oldu kadın dediki kızım olmuyorsa vardır Allahın bir bildiği çok dikkat edelim kızlar en son çaremiz tüp bebek olsun bir kaç taneden sonra olmuyorsa Allaha bırakmak lazım ve sonrasında kontrollerimizi olalım çünkü bu hastalıklar çok sinsi ilerliyorlar

Üzüldüm ne umutlarla çocuğu olmuş ama ne yazıkki kendine zarar olmuş.Oyüzden Allah'tan herşeyin hayırlısını istemek lazım.Allah rahmet eylesin,Allah beterinden korusun::KK50:

canım bende başladım incir kürüne gerçi geç oldu ama belki yumurtlamaya yardımcı olur diye.sen sadece incir mi yoksa incir ve havuçmu yapıyorsun.nasıl gidiyor kürrr

ayyyy metformin bende çok yapıyor mide bulantısı.yemekten hemen sonra ilacı alıp bol su içersem mide bulantısı yamıyor gerçii.

canım ben anlamadım ya sende 21. gün yumurta oluşmuştu ya ona baktılarmı ultrasonda çatlammaışmı yaniprogesterona devam edecen tamam da o yumurtaya ne oldu diye ultrasondan kontrol yapılmadımı.
canım ben bu aralar incir yapıyorum belkide yumurtlamamı sağlar diye.cmt. kadar incir yapacam eğrelti otu tükürük testinde görülmezse soğan kürüne başlayacam zaten.adete 9 gün kalmış oluyor o zaman zaten.kısmet herşeyin hayırlısı artıkk.gelecek ayda serophene tekrar başlayacammm.

sende bir an önce adet ol canımm.rahim filminide çektir inşallah temiz çıkar canımm
canım ben adetim bittiği günden itibaren 7-8 tane inciri 15 dk. 3-4 tane havucuda 20 dk. kaynatıp ikisini birbirine karıştırdım kavonaza koyup buzdolabında saklıyorum. sabahları aç karnına bir bardak içiyorum.önce incir sonra hauç yapma ikisinide birlikte anlatmıştı saraçoğlu benimki gibi yap.bugün 13. günüm ve biraz önce inanılmaz yoğun bir akıntım geldi yumurtlama akıntısından .

haklısın cnm yeterki RABBİM ol desin :) bende okuyorum sürekli hemn hemn hergün okuyorum meryem suresine ve tek kendine değil hepimize dua ediyorum RABBİM sesimizi duyrda kabul edr işnlh :)
Allah razı olsun canım hepimiz bu sene bebeklerimize kavuşalım inşallah.

Kızlar kendimle ilgili bilgi vereyim adet olamadım progestana rağmen doktor progestana devam ettiriyor... sökünce gideceğim.... bişey olmadı başka merak ettiğiniz için çok sağolun :)) :KK1:

:KK9: sağol canım.... yukarda yazdım....

yok olamadım:KK43: progestana devam olana kadar içeceğim... bebek de olamaz sanmam.... yumurtam çatlamamıştı ki nasıl bebek olsun???

canım sen iyi olda gerisi önemli değil...iyi haberler ver de bize....

diyetisyen seni doğru yönlendirecektir canım evet kürlerin kokusu tadı berbat çok haklısın....
:KK9:

canım....
inşallah sağ tarafında da yumurtan gelişir... bebeğin en kısa zamanda gelsin inşallah :))
ateş tablon henüz yumurtlama yok diyor... benimki de aynı olmadı bu ay yumurtlamam 37. günümdeyim :))
progestana adet olana kadar devam ediyorum yapacak bişey yok...
haklısın soğan kürünün de bir sınırı var dediğin şekilde iç canım...

canım inşallah hamilesindir...

sana önceden de demiştim canım kist çok olursa ve büyük miktarda çok olursa kist pozitif çıkar ama silik çıkar yani çizgi belirginse hamilesin canım hadi sonucunu bekliyorum gel artık....

bence de aynen son çare olmalı tüp bebek....

aynen ben de uyguluyorum canım.... en başta yazdım progestana devam ediyorum adet gelene kadar...
ateşe göre yumurtlaman bu gün yarın olur 12-24 saat canım yumurtanın ömrü ama yakalaman mümkün bence :))

ibrahim saraçoğlunun soğan kürünü nette araştır canım göreceksin adete 15 gün kala ilk ay 14 gün sonraki ay 10 gün 3. ay da 7-8 gün yapıp bırakacaksın yalnız benden parçalar geldi soğan küründen sonra bilgin olsun diye yazıyorum... iltihap falan varsa da söktürür...

canım en başta yazdım adet yok yumurtlama da yok ilaca devam adet olana kadar...

ayyy :KK43:( demek ilaç germeye başladı canım Allah sabır versin hiç kolay değil :18: çok haklısın ama kistin gidecek biliyorum.... doktorun küçüldü diyecek ve şiddetli kanamayla gidecek...

Canım inşallah güzel gelişmeler olur senin içinde kendine dikkat et.Bu arada bende cuma günü için randevu aldım diyetisyene gideceğim özele.Bugün devlete gittim kan sayımı yaptırmak için diyetisyen odası bom boş.Özelde yer bulamıyorsun:KK1:Eee herşey para olmuş bu devirde:KK31:Bicim izmirde kar varmı?Mudanyadayım ben heryer bembeyaz okadar güzelki:21: ilk defa bukadar kar yağdı geçen sene böyle olmamıştı.Heryer kara büründü bu sene belki oralarada yağmıştır:KK55:Kendine dikkat et Bicimciğim:KK16:

X