Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

selam arkadaşlar bende pco var.doktora gitmem gerekiyor ama kararsızım 3 gündür kahverengi kanamalar var ha bugün ha uarın adet olurum diye bekliyorum ama bir türlü gelmiyor sizce kahverengi kanamalar adetten sayılıyormu yardımcı olursanız sevininrim

ve ben gebelik tedavisi görüyorum ama ne hamile kalabiliyorum nede adet olabiliyorum yaaaaa offfffffff ne yapcam ben

babam için gidiyorum ya hayatım kemoterapi görüyor

ayyy canım yanlış anlamışım ben ... ben jinekologa gittiğini dşündümm.. bababnın rahatsızlığını ve seninle onunla beraber olduğunu biliyorum..

selam arkadaşlar bende pco var.doktora gitmem gerekiyor ama kararsızım 3 gündür kahverengi kanamalar var ha bugün ha uarın adet olurum diye bekliyorum ama bir türlü gelmiyor sizce kahverengi kanamalar adetten sayılıyormu yardımcı olursanız sevininrim

bende de öyle uzun süreli kahveringi kanamalr gelirdi bir hafta kesilirdi sonra adet olurdum inan namaz konusu olunca daha çok tedirgin oluyordum adet midir değil midir diye. doktora gideceksen adeti görüp git ki tahlil isteyecektir senden. şuan kendi adet olmuyorsa duphaston al 5 gün sabah akşam iç adet ol. korkma senin hormon değerleini değiştirmez doktor da böyle yapacak muhtemelen... bir doktroa git muyane etsin ondan sonra daha iyi yardımcı oluruz canım benim . geçmiş olsun

canım gebelik testi yapmışmıydın belki de bebeğin yerleşme lekelenmeleri geliyordur ..

Son düzenleme:
kızlar tüp bebek tedavimin raporunu inşallah çarşambaya alıcam ondan sonra ver elini istanbullllllllllll...inş.bebişli bir sonuç alırım dua edin hayırlısıyla

canım aramızda 4 kilo var inan dikkat etmesem ben de 1 ayda senin kilona erişirim yani çok iyi anlıyorum seni sakın sıkılma kilo vereceğiz... benim kalçam çok dardır bu sebeple belimde kalın görünür azcık kilo aldım mı kollarım ve karnım kalınlaşır e bir de yüzüm şişer :))

tamam canım çarşamba başlayacağız bol su içip meyve yemeyi unutma sen de bu önemli....
bizde tartı yok annemlere gittiğimde tartılacağım evleri yakın haftadabir gitmeye çalışırım....
yapabildiğimiz kadar da spor yapmaya çalışacağız bu dönemde bakarsın dediğin gibi aynı zamanlarda hamile kalırız canım :))
biricik metforminle beraber hep karbonhidrat diyeti yaptı.... bana da bunu o öğretmişti zaten...

şükür kavuşturana canım ya iyisin maşallah çok sevindim eşinle de aranı iyi tut :KK9: bebek fikrinden uzak kalman çok iyi bu ay herkes rahat maşallah.... bu arada biriciğin hamileliğinden haberin var de mi? çok seviniyorum onun için... perşembe doktora gidecek o da...
inşallah sana doktor iyi şeyler diyecek canım...
annenlere gittiğinde bizleri unutma yaz merakta bırakma....
kilonu da takma kafana canım benim gelişiyor yumurtaların tek sorun çatlatma iğnesini yememen oldu ama herşeyde hayır vardır.... kısmet...
:KK1::KK9: kocaman öptüm ben de yarın doktora yine gideceğim adetim başlasın bu gün diye dua ediyorum çok öneceden randovu aldım yarın adet 2. günüm olması gerekli.... baş ve karın ağrım var aslında yakındır gelmesi...
kistinden kurtulacaksın ve sen ben gyaman cvr bngl33 123m ve adını yazmadığım diğer arkadaşlarım aynı zamanlarda bebeklerimize kavuşacağız inşallah canım

progestan iğneden sonra adet hemen gelmeliydi çok ilginç bence soğan yapmadan önce ultrasona girmelisin bakalım bu gecikme için doktor ne diyecek?
canım soğan kürü adetin 15. günü başlayacaksın ve 14 gün boyunca sabah ve akşam ayrı ayrı kaynatıp suyunu sıcağa yakın ılık içeceksin....
canım ultrasona girdim 10 geçiyodu gittim iğne verdi işte ultrasonda bişi görükse söylerdi bişi çıkmadı adet olunca gel dedi bende adet olmayı bekliyorum ama nerdeeee bide ben adetten sonra 7. gün diye biliyodum soğanı sen 15. gün demişin ama
bak keyfine tatlım hiç bir şey düşünme tamam bebek istiyoruz ama biizm sağlığımız önemli olan ,biz sağlıklı olalmki sağlıklı bebekler doğuralım dimi.bek her işte br hayır vardır Allah belki bunu sana bilerek verdi kafan rahatlasın ,kendini iyi hisset ,çok takma diye şöyle bir soluklan diye canım.benim bebeğimin kalbi durduğu için kaybettikten sonra inan eskisi kadar takmamaya başladım.önceden olsa yer bitirirdim kendimi şimdi bunu yaşayınca aman diyorum kaderde ne varsa o olacak yani her şerde bir hayır var tatlım.gidicek o kistin hiç merak etme Allah başka dert vermesin kist te neymiş :KK16:

bilmiyorum canım benmiydim ama ben evet soğan kürünün ikinci ayında hamile kaldım.fakat ben o ay gebelikte zararlı olabilecek bir ilaç kullanmıştım,birde 21. gün yaılan progesteron hormonum 9,87 çıkmıştı doktorum yumurtlama olmuş ama kaliteli bir değer değil demişti. bunlara bağlıyorum birde kader diyorum olacağı varmış aslında bahane aramamak lazım.soğan kürü ile hamile kalıp sağlıkla doğuran çok insan var.tavsiye ederim PKO için soğan kürü bir mucize.

inşallah hamilesindir tatlım.az kalmış hadi bakalım.
hımmm anladım canım sağol ben kafaya taktım bi adet gelsin başlıcam soğana
kızzzlarr bişi sorucaammmm okuyunca cevap verirsenizz sevinirimm progestan bitti ve bugün adet oldum amaaa...zift gibi siyahh kanamamm varrr....daha ilk günüm daha sonraa kanamam ilerleyince gecer belki ama bu zift gibi siyah olması normalmi....gecen adettede aynısı olmuştuuuu:KK43::KK43:
bende de oluyo bende pko ya bağlıyorum
kızlar evde test yaptım ve çift çizgi çıktı yanlış olabilir mi kistten çift çizgi çıkmış olabilir mi?umutlanıp yıkılmak istemiyorum.
ayyy heyecanlandım şimdi kız hadi bakalım inşh
geçmişi okumadım hastaheneden gelir gelmez yazmak istedim. sıra beklerken bir kadınla tanıştım kadın göğüs kanseri tam karşımızda da bir kız vardı çok genç hasta çok kilo vermiş kadının gözleri doldu benim yeğenimde işte böyleydi hastalığını öğrendikten sonra 3 ay yaşadı dedi dedim hayırdır teyze yeğenimin çocuğu olmuyordu çok tedaviler gördü en sonunda tüp bebek yaptılar üç kez denemişler üçüncüde hamile kalabilmiş oğlu 10 yaşındayken rahim tarafında büyük bir kütleyle karşılaşmışlar test sonuçlarını türkan saylanın doktoru varmış ona götürmüşler nedir diye tüp bebekmi yaptı bu kadın demiş şok geçirdim çok hormon yüklendi vücuduna artık sonuç alınamadı 3 tüp bebek derken böyle olmuş benim yengem amcamın karısı aynı şekilde yıllarca uğraştılar kaç tane tüp bebek ama olmadı en sonunda rahim kanseri oldu kadın dediki kızım olmuyorsa vardır Allahın bir bildiği çok dikkat edelim kızlar en son çaremiz tüp bebek olsun bir kaç taneden sonra olmuyorsa Allaha bırakmak lazım ve sonrasında kontrollerimizi olalım çünkü bu hastalıklar çok sinsi ilerliyorlar
ayyy insan böyle şeyler duyunca hiç bişi yapmadan beklemesi geliyo dr dan herşeyi beklemek bencede abartı ben soğana inanıyorum deniycem bu üç ay
ayyy canım yanlış anlamışım ben ... ben jinekologa gittiğini dşündümm.. bababnın rahatsızlığını ve seninle onunla beraber olduğunu biliyorum..

bende de öyle uzun süreli kahveringi kanamalr gelirdi bir hafta kesilirdi sonra adet olurdum inan namaz konusu olunca daha çok tedirgin oluyordum adet midir değil midir diye. doktora gideceksen adeti görüp git ki tahlil isteyecektir senden. şuan kendi adet olmuyorsa duphaston al 5 gün sabah akşam iç adet ol. korkma senin hormon değerleini değiştirmez doktor da böyle yapacak muhtemelen... bir doktroa git muyane etsin ondan sonra daha iyi yardımcı oluruz canım benim . geçmiş olsun

canım gebelik testi yapmışmıydın belki de bebeğin yerleşme lekelenmeleri geliyordur ..

evet yaa namaz konusunda çok sıkıntı oluyo ben bi ilahiyat okuyan arkadaşıma sordum özüre giriyo kılabilirsin dedi kızlar bu kahverengi akıntıyı dr a sordum hı hı hı deyip durdu araştıralım sebebini bulursanız bana da söyleyin ben 6 gün önce oldum hala adet olamadım üstüne

kızlar tüp bebek tedavimin raporunu inşallah çarşambaya alıcam ondan sonra ver elini istanbullllllllllll...inş.bebişli bir sonuç alırım dua edin hayırlısıyla

canım hayırlı olsun inşh kaç gün sürdü ozaman bu rapor işi bide özel hastane veriyo demi sigortayla anlaşmalı özel hastaneler bide 2 aşılama yapman gerek tüp bebek için demiştinye yani tedavi göreceğin yerden olması gerekli değilmi yani raporu verecek olan yerden mi yapılması gerekiyo sana zahmet canım bi sürü soru sordum valla :)

hadi inşallah bebiştir :KK3: sevinelim bngl.. kan testi hemen yaptıramıyorsan bi gebelik testi daha yapsana çok merak ettim şimdi...:KK16:

bu gibi durumlar çok var gyaman.. insan ilk ağızdan dinleyince daha bir etkileniyor.. Allah hepimizin yardımcısı olur inşallah ondan başka derdimize deva olcaka kimsemiz yok.. tevekkül edelim bir şeyi çok istediğimiz halde elimizden geleni yaptığımız halde olmuyorsa bir sebebi vardır üstelemek en iyisi yoksa kendi hayatımızı kendimize zehir ediyoruz...

canm gittim kan verdim geldim akşam 6da çıkacakmış sonuç.dr.m o saate kalmaz tabi yarın sabah gösteririm sonucu.tekrarda idrar testi yapmadım.merak ediyorum tabi ama umutlanıp yıkılmaktan korkuyorum.tuncs un kisti varken çift çizgi çıkmıştıya ondan korkuyorum.

ayyy hemen git bnglllll :KK3: mutlu haberlerle gelirisin inşallahh ..

inşallah canm.akşam sonucu alınca yazarım.

canım ultrasona girdim 10 geçiyodu gittim iğne verdi işte ultrasonda bişi görükse söylerdi bişi çıkmadı adet olunca gel dedi bende adet olmayı bekliyorum ama nerdeeee bide ben adetten sonra 7. gün diye biliyodum soğanı sen 15. gün demişin ama

hımmm anladım canım sağol ben kafaya taktım bi adet gelsin başlıcam soğana

bende de oluyo bende pko ya bağlıyorum

ayyy heyecanlandım şimdi kız hadi bakalım inşh

ayyy insan böyle şeyler duyunca hiç bişi yapmadan beklemesi geliyo dr dan herşeyi beklemek bencede abartı ben soğana inanıyorum deniycem bu üç ay

evet yaa namaz konusunda çok sıkıntı oluyo ben bi ilahiyat okuyan arkadaşıma sordum özüre giriyo kılabilirsin dedi kızlar bu kahverengi akıntıyı dr a sordum hı hı hı deyip durdu araştıralım sebebini bulursanız bana da söyleyin ben 6 gün önce oldum hala adet olamadım üstüne

canm hayırlısı olsun bekliyorum işte umutlanma diyorum kendikendime sonra yıkılırsam toparlamak çok zor oluyor.

evet canım . yumurtlamanın olmamasını tetikleyen insülin direnci. bence de doktoruna bi danış her doktor hemen vermiyor ben de çok doktor dolaştım . şuan içime sinen en etkili yöntem bu diğer kullnadıklarımız dkh vs hep geçici çözümler. bu yolla hem pko kontrol altına alınıyor ve kilo da veriyorsun. bazı arkadaşlar kilo verememiş ama ben 6 kilo verdim

senin için :

Hipotalamustan GnRH hormonu salgısını, hipofizden LH ve FSH hormonlarının salgısını bozabilecek stres, prolaktin ve tiroid hormonları salgı bozuklukları, obezite, insülin direnci gibi nedenler yumurtlama sürecini bozar.
PKO ile şeker hastalığı arasındaki yakın ilişki, tedavide son yıllarda kan şekerini düşürücü özelliğe sahip ve ağızdan alınan tablet şeklindeki ilaçların (metformin) kullanılmasını gündeme getirmiştir. Bu tedavi dirençli PKO durumlarında faydalı olabilmektedir.

tek neden insülin direnci değildir ama çoğunlukta insülin direncidir.. vücudunda insülin direncinin anlamanın yolu ise göbek bölgende kilo artışı fakat bacaklar zayıftır. en belirgin özelliği bu canım. sende var mı ?

hayır canım öyle bi durumum yok, hatta benim tam tersi göbek bölgem çok kilo almaz genelde basen bölgemden alırım bacaklarımın üst kalındır yani biraz.ama gerçekten sivilceye iyi gelecekse isticem doktorumdan.çok teşekkürler bilgi için canım

canım hayırlı olsun inşh kaç gün sürdü ozaman bu rapor işi bide özel hastane veriyo demi sigortayla anlaşmalı özel hastaneler bide 2 aşılama yapman gerek tüp bebek için demiştinye yani tedavi göreceğin yerden olması gerekli değilmi yani raporu verecek olan yerden mi yapılması gerekiyo sana zahmet canım bi sürü soru sordum valla :)

canım aşılama raporunu almak zorundasın 2 tane olacak özel hastane oluo ama sigortayla anlaşmalı bi hastane olacakmış tüp bebek raporunuda eğitim ve araştırma hastanesinden almak zorundasın yani tıp merkezi olcak ben eskişehir osmangazi ünüversitesinden aldım rapor işde büyük şehirlerde 2 3aymış tıpta yaptırırsanda sıra bekliyosun ben dışarda yaptırcam için 3 gne falan çıkıyormuş tatlım inşallah gerek kalmaz sizler kendilinizden kalırsınız.

canım meraba öncelikle teşekkürler. gerçekten bu sivilceler beni çok bunalttı. bekarken doğum kontrol hapı kullanıyodum ve hiç sivilcem yoktu. evlenince bıraktım ve sivilceler başladı. canım şimdi ben Allah ın izniyle çocuk sahibi olmaya karar verdim bu ay klomene başladım. ilk kutu bitti 3 gün önce. aynı zamanda duphaston kullanıyorum regl için. soğan kürünün hamileliğe etkisi olur mu?? yani bi gebelik oluşursa zarar verir mi acaba?? bide metformin ne canım ben ilk defa duydum onu,eğer sivilceleri geçiriyosa ben isteyim doktorumdan
canım sana yazmışlar arkadaşlar.yeni yeni doktorlar pko hastalarına metformin veriyor sağlıklı yumurtlama olsun adet gecikmesin diye.bu ilaç bende sivilcelerimi götürdü bazılarında ise zayıflatıyormuşş.i.saraçoğlu soğan kürü yaparken hamile kalırsanız bişey olmaz demişti hatta bu kür hamilelige etki ediyormuş yaparken hamile kalan çok kişi var.i.saraçoğlunun sitesini oku tatlımm

insülün direnci ,pco luların hepsinde mi oluyo ,yani bütün pco lularda bu sorun var mı?? bana doktorum blgi vermed bu konuda ama eğer bi sakıncası yoksa bende isticem doktorumdan çok rahatsız oluyorum sivlicelerden. teşekkürler canım sağol
benim sivilcelerimi bayağı bir azalttı yanii.soğan küür yaparken hele yüzüm tertemiz olmuştuuu.

kızlar evde test yaptım ve çift çizgi çıktı yanlış olabilir mi kistten çift çizgi çıkmış olabilir mi?umutlanıp yıkılmak istemiyorum.
hala seni umutlandırmak istemiyorumm ama.DÜN YAZMIŞTIM SANA RAHİM FİLMİ SONRASINDASINDASIN HAMİLE OLMA OLASILIĞIN ÇOK YÜKSEKKK.

geçmişi okumadım hastaheneden gelir gelmez yazmak istedim. sıra beklerken bir kadınla tanıştım kadın göğüs kanseri tam karşımızda da bir kız vardı çok genç hasta çok kilo vermiş kadının gözleri doldu benim yeğenimde işte böyleydi hastalığını öğrendikten sonra 3 ay yaşadı dedi dedim hayırdır teyze yeğenimin çocuğu olmuyordu çok tedaviler gördü en sonunda tüp bebek yaptılar üç kez denemişler üçüncüde hamile kalabilmiş oğlu 10 yaşındayken rahim tarafında büyük bir kütleyle karşılaşmışlar test sonuçlarını türkan saylanın doktoru varmış ona götürmüşler nedir diye tüp bebekmi yaptı bu kadın demiş şok geçirdim çok hormon yüklendi vücuduna artık sonuç alınamadı 3 tüp bebek derken böyle olmuş benim yengem amcamın karısı aynı şekilde yıllarca uğraştılar kaç tane tüp bebek ama olmadı en sonunda rahim kanseri oldu kadın dediki kızım olmuyorsa vardır Allahın bir bildiği çok dikkat edelim kızlar en son çaremiz tüp bebek olsun bir kaç taneden sonra olmuyorsa Allaha bırakmak lazım ve sonrasında kontrollerimizi olalım çünkü bu hastalıklar çok sinsi ilerliyorlar

AYYYY Allahım sen koru yarabbiiii.vallahi doğru diyorsun arkadaşım biz duamızı edelim gerisini Allaha bırakalım.kaderimizde varsa elbet olacak çocukk.

olsun cnm önemli değil nerden bilceksin :KK34:

elimizden geleni yapıcaz cnm biraz bitkisel biraz doktor ama abartmıycaz

AYYYY Allahım sen koru yarabbiiii.vallahi doğru diyorsun arkadaşım biz duamızı edelim gerisini Allaha bırakalım.kaderimizde varsa elbet olacak çocukk.

tatlım sadece tabiki dua değil sonuçta tıp diye bir şey var tabiki savaşıcaz duamızıda edicez ama önemli olan gerçekten abartmamak düşünsene en az altı ay klomen kullanıyorsun sonra olmadı iğneliye geçiyorsun onlada üç beş deneme sonra tüp bebek ondan da 2 3 derken Allah korusun sağlığından olabiliyorsun

bngl canım biliyordum ben resmen dün dedim bu kız kesin hamiş diye..
kan sonucunu bize de yaz muhakkak.. saat 7 olmuş.. nerelerdesin hadi gel yaaa :KK9:

sebebini bende bilmiyorum canım . progesteron eksikliği neden oluyor demişti bi arkadaşım ama emin değilim. evet özür oluyor namaz kılınması gerekiyormuş.

hayır canım öyle bi durumum yok, hatta benim tam tersi göbek bölgem çok kilo almaz genelde basen bölgemden alırım bacaklarımın üst kalındır yani biraz.ama gerçekten sivilceye iyi gelecekse isticem doktorumdan.çok teşekkürler bilgi için canım

mutlu merak ettim ailen de şeker hastası olan var mı ?

bngl canım biliyordum ben resmen dün dedim bu kız kesin hamiş diye..
kan sonucunu bize de yaz muhakkak.. saat 7 olmuş.. nerelerdesin hadi gel yaaa :KK9:

tuncss bugün bngl geç kalmış öle dediğini hatrlıyorum . yarın alacak sonuçlarını. ben sabredemezdim yarına kadar bir test daha yapardım :KK3:

bngllllllll! canım senin hamile olma ihtimalin negatiften çok daha yüksek testin çift çizgi çıkmış hadi gelde müjdeli haberi ver Ay hadi inşallah öyledir yaa :KK16:

biçim hadi sende gelde ver müjdeyi...........

gyaman canım yazdıklarını okudum yaaa gerçekten üzüldüm hayatta neler oluyor biz burada hala çocuk çocuk diye tutturuyoruz,Allahın bir bildiği var elbet aslında sen üstüne düşeni yapıp gerisini Allaha bırakacaksın değilmi canım. çok üzüldüm o çocuğa bak herşeyin hayırlısını istemek lazım.

X