Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Ergenlikte 1 tane sivilcem çıkmadı..Bu pko yüzünden öyle kötü ki şu an cildim ( Ne yapsam çare bulamadım..Allahtan makyaj diye bişey var valla, benim de psikolojimi bozuyorlar maalesef, seni çok iyi anlıyorum..

Kimseler yok topic te..çatlatma iğnemi vurulalı 1 hafta olucak yarın ve doktora gidicem, çatlayıp çatlamadığına bakacak..bhcg 21,8 çıkarak kafamı bulandırdı..yalancı da olsa (çatlatma iğnesi bhcg salgılatıyormuş) bu değeri görmek güzeldi..inşallah bir gün gerçeğini görürüm..Umarım burda isteyen herkes en kısa zamanda görür pozitifi:)) Tatlı rüyalar hepinize..iyi ki varsınız..

canım meraba öncelikle teşekkürler. gerçekten bu sivilceler beni çok bunalttı. bekarken doğum kontrol hapı kullanıyodum ve hiç sivilcem yoktu. evlenince bıraktım ve sivilceler başladı. canım şimdi ben Allah ın izniyle çocuk sahibi olmaya karar verdim bu ay klomene başladım. ilk kutu bitti 3 gün önce. aynı zamanda duphaston kullanıyorum regl için. soğan kürünün hamileliğe etkisi olur mu?? yani bi gebelik oluşursa zarar verir mi acaba?? bide metformin ne canım ben ilk defa duydum onu,eğer sivilceleri geçiriyosa ben isteyim doktorumdan

canı evet ya önceden cildim o kadar güzeldiki valla çok üzülüyorum. pco yu hiç takmıyorum bile kafama ben, ama bu sivilceler beni mahvetti. bi arkadaş soğan kürü ve mtformin önermiş denicem ben uygun olursa.sen de dene canım istersen

canım klomen ve duphastonla mı oldu anlamadım.. benim aksine duphaston alımından yüzümdekiler geçti? belki adet dönemin yaklaşmıştır ya da kuruyemiş ve ya yağlı mı yedin son zmanlar ...

canım öyle çok yağlı bişey yemem çok ama ne bileyim ya valla psikolojimi çok etkiliyo. en kısaz amanda bi çzüm bulmak istiyorum. soğan kürü deneyim diyorum ama hamilelik çalışmaları var,olumsuz etkiler mi bilmiyorum?? canım varya eğer hamile kalırsamda hayırlısıyla doğum yaparsam ,tekrar doğum kontrol hapına başlamayı bile düşünüyprum,o zaman hiç sivilce çıkmıyodu

TEŞEKKÜR ERİM bngl bol su içiyorum metforminden dolayı ama kabız oluyorum :2: hemoroidden çok korkakrım başıma gelecek diye bugidişle endişeliyim :2: sabah namaza kalkıyoru o vakit bile bi bardak su içip uyuyorum. ama yine kabızım malesef :2: metformine başladığımda benim de ishal olmuştu geçer seninkisi de merak etme...

deneyeceğim 123m teşekkür ederim . evet metformin de benim de sırtımdaki sivilceelri geçirdi... ben kilo veriyorum hala .. tabii metformin öyle bir iştahımı kesti ki yemek yiyemiyorum resmen ve kabız olmuş duurmdayı :2: zorla yemeğe çalışacağım artık....

canım bende dün adet oldum progesteronla aynı senin gibi tüm gün zifirri siyah kan geldi bugün yavaştan normale başladı.. ilaçlar yapıyor olabiliri canım doktoruma soracaım bende ..

kızlar metformin i ne için kullanıyosunuz, merak ettim ve sivilcelere etki ediyo mu??

pko sendromuna neden olna insülin direncini kırmak için kullanıyoruz. yumurtlama sağlanabiliyor en az 3 ay kullnaımından sonra. erkeklilk hormonunu düşürüyor ondan dolayı sivilceler tüylenmeler azalıyor.

kızlar metformin i ne için kullanıyosunuz, merak ettim ve sivilcelere etki ediyo mu??

pko sendromuna neden olna insülin direncini kırmak için kullanıyoruz. yumurtlama sağlanabiliyor en az 3 ay kullnaımından sonra. erkeklilk hormonunu düşürüyor ondan dolayı sivilceler tüylenmeler azalıyor.

insülün direnci ,pco luların hepsinde mi oluyo ,yani bütün pco lularda bu sorun var mı?? bana doktorum blgi vermed bu konuda ama eğer bi sakıncası yoksa bende isticem doktorumdan çok rahatsız oluyorum sivlicelerden. teşekkürler canım sağol

evet canım . yumurtlamanın olmamasını tetikleyen insülin direnci. bence de doktoruna bi danış her doktor hemen vermiyor ben de çok doktor dolaştım . şuan içime sinen en etkili yöntem bu diğer kullnadıklarımız dkh vs hep geçici çözümler. bu yolla hem pko kontrol altına alınıyor ve kilo da veriyorsun. bazı arkadaşlar kilo verememiş ama ben 6 kilo verdim

senin için :

Hipotalamustan GnRH hormonu salgısını, hipofizden LH ve FSH hormonlarının salgısını bozabilecek stres, prolaktin ve tiroid hormonları salgı bozuklukları, obezite, insülin direnci gibi nedenler yumurtlama sürecini bozar.
PKO ile şeker hastalığı arasındaki yakın ilişki, tedavide son yıllarda kan şekerini düşürücü özelliğe sahip ve ağızdan alınan tablet şeklindeki ilaçların (metformin) kullanılmasını gündeme getirmiştir. Bu tedavi dirençli PKO durumlarında faydalı olabilmektedir.

tek neden insülin direnci değildir ama çoğunlukta insülin direncidir.. vücudunda insülin direncinin anlamanın yolu ise göbek bölgende kilo artışı fakat bacaklar zayıftır. en belirgin özelliği bu canım. sende var mı ?

Son düzenleme:
kızlar evde test yaptım ve çift çizgi çıktı yanlış olabilir mi kistten çift çizgi çıkmış olabilir mi?umutlanıp yıkılmak istemiyorum.

geçmişi okumadım hastaheneden gelir gelmez yazmak istedim. sıra beklerken bir kadınla tanıştım kadın göğüs kanseri tam karşımızda da bir kız vardı çok genç hasta çok kilo vermiş kadının gözleri doldu benim yeğenimde işte böyleydi hastalığını öğrendikten sonra 3 ay yaşadı dedi dedim hayırdır teyze yeğenimin çocuğu olmuyordu çok tedaviler gördü en sonunda tüp bebek yaptılar üç kez denemişler üçüncüde hamile kalabilmiş oğlu 10 yaşındayken rahim tarafında büyük bir kütleyle karşılaşmışlar test sonuçlarını türkan saylanın doktoru varmış ona götürmüşler nedir diye tüp bebekmi yaptı bu kadın demiş şok geçirdim çok hormon yüklendi vücuduna artık sonuç alınamadı 3 tüp bebek derken böyle olmuş benim yengem amcamın karısı aynı şekilde yıllarca uğraştılar kaç tane tüp bebek ama olmadı en sonunda rahim kanseri oldu kadın dediki kızım olmuyorsa vardır Allahın bir bildiği çok dikkat edelim kızlar en son çaremiz tüp bebek olsun bir kaç taneden sonra olmuyorsa Allaha bırakmak lazım ve sonrasında kontrollerimizi olalım çünkü bu hastalıklar çok sinsi ilerliyorlar

kızlar evde test yaptım ve çift çizgi çıktı yanlış olabilir mi kistten çift çizgi çıkmış olabilir mi?umutlanıp yıkılmak istemiyorum.

canım herşey olabilir o yüzden en güzeli kan testi yaptıramıyorsan da al bir kaç tanede daha test sabah ilk idrarınla tekrarla inşallah hamişsindir

canım herşey olabilir o yüzden en güzeli kan testi yaptıramıyorsan da al bir kaç tanede daha test sabah ilk idrarınla tekrarla inşallah hamişsindir

bencede canm herşey olabilir erken kaptırmayım kendimi.testten önce drmu aramıştım kan testi yap sonucunu al öyle gel dedi.bende bi idrar testi yapayım demiştim.şimdi kan vermeye gidicem inşallah hakkımda hayırlısı olur.

ara ara böyle girip haber vermeyi unutma ne mutlu sana güzel haberlerini bekliyoruz
bir duy bakalım meleğinin kalp atışlarını Rabbim bizede bu duyguyu yaşatmayı nasip etsin
sağlıkla inşallah

hadi inşallah bebiştir sevinelim bngl.. kan testi hemen yaptıramıyorsan bi gebelik testi daha yapsana çok merak ettim şimdi...

bu gibi durumlar çok var gyaman.. insan ilk ağızdan dinleyince daha bir etkileniyor.. Allah hepimizin yardımcısı olur inşallah ondan başka derdimize deva olcaka kimsemiz yok.. tevekkül edelim bir şeyi çok istediğimiz halde elimizden geleni yaptığımız halde olmuyorsa bir sebebi vardır üstelemek en iyisi yoksa kendi hayatımızı kendimize zehir ediyoruz...

tamam anlaştık hayatım çarşamba günü başlıyoruz Allahın izniyle
sabah kahvaltı harici ekmeği kesicem ben pilav makarna yok
şeker tatlı yok bol meyva zaten onlardan şeker alıyorsun
ve tabikiii spor

kaç gündür bembeyaz akıntım vardı sanırım yumurta oluşunca olan bir akıntı bu bugünde yumurta akı gibi uzayan şekilde oldu ama oldukça yoğun kocamda yok yanımda çarşamba sabahtan gideceğime yakın akşam gideyim ben evime bugün çatladıysa bile yarın akşama şansım olur dimi ???
ateş tablom
http://www.fertilityfriend.com/home/3781c1

Son düzenleme:

ayyy hemen git bnglllll mutlu haberlerle gelirisin inşallahh ..

evet cnm ya çok haklısın elimizden geleni tabiki yapıcaz ama atıyorum tüp bebek yaptırıyoruz üç kere beş kere olmuyorsa bu kadar ısrarın anlamı yok kendimize zarar veriyoruz bak şimdi 10 yaşında çocuk annesiz kaldı çok üzüldüm gerçekten Allah hepimizin yardımcısı olsun

amin canımm .. sen neden doktora gittin canım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…