Pkoli olup endokrolojiye giden varmı

schnitCELL

£PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
693
1
selam kızlar ben pko hastasıyım...bir süre bebek tedavisi gördüm ancak ilaçlar rahimde incelmeye sebep oldu...ya çok sanşlıyım yada şanssız bilmiyorum yüz kişiden bir kişide olurmuş bu etki...doktorum tedaviye en az üç ay ara vermemizi söyledi. ve malesef başka bir şehre tayin oldu.tekrar güvenebileceğim iyi bir doktor arayışındayım...
pko hormonlardan kaynaklanan bir rahatsızlık.geçenlerde nette araştırırken endokrolojininde bu dalla uğraştığını fark ettim.benim kıllanma kilo ve adetimde düzensizlik yok üçüncü grup hastayım ama yumurtalıklarımı ultrasondan gördüm cidden bi dolu...
merak ediyorum hiç endokroloji uzmanından yardım alan varmı aranızda.fikirlerinizle yardımcı olursanız sevinirim a.s

merhaba,öncelikle geçmiş olsun.endokrinoloji,tıbbın hormonlarla ilgilenen bir dalı ve pko teşhisi koyarken hormon testleri yapılıyor.adetin 3. ve 22. günlerinde kanda bakılıyor.benden bu testleri jineokoloğum istedi,endokrinoloğa gitmedim.sana pko teşhisi sadece yumurtalıklardaki kistler görülerek mi konuldu?
doktor konusunda da dokuz eylül üniversitesinden prof.dr.namık demir'i tavsiye ederim,aynı zamanda özel kent hastanesinde de çalışıyor.bende 3 doktorun göremediği pko'yu o gördü.tecrübeli,hastasıyla ilgili,hiç düşünmeden tavsiye edebileceğim bir doktor.

keops35 doktor tavsiyen için tesekkürler canım değerlendiricem.
benim tüm tetkiklerimi yaptı doktorum hormon tahlillerim rahim rontgeni falan hepsi çekildi.herşeyim normal çıktı.bitek hormonlarda progesteron 10,56ydı bununda normalin biraz üzerinde olduğunu ama sorun olmayacağını söyledi.benimde 3cü doktorum ve aynen sendeki gibi o farketti bunu...
ben geçenlerde ibrahim saraçoğlunu dinledim bir programda pko için kürden bahsetti devamına bakamadım sonrasında sitesinde inceleyim istedim soru cevap bölümünde pkoli hastaların kadın doğum ve endokroloji uzmanıyla kombine bi tedavinin daha sağlıklı olduğundan bahsederek tavsiyede bulunmuş.işin özü bende netten araştırırken bu dalın pko hastalığınla ilgilendiğini ve branşlarına dahil ettiklerini o zaman gördüm.
acaba dedim endokrolojiyle bu sorununa çare bulan oldumu hiç burdaki arkadaslardan...kafamdaki soru bu canım hani tavsiyeler olursa şayet bu kez tedaviye ordanmı başlasam diye düsünüyorum.iki senedir bünyem mahvoldu çünkü...tek derdim yeni bir tedaviye adımımı sağlam atabilmek canım fisfisfis

X