PKO ve Tedavi Süreci

Over

Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2022
72
12
27
Canlar selamm. Buraya genelikle ilgili daha önce birçok kez konu açtım hep bir gebelik umuduyla sormak istedim yaptığım testleri falan. 3 yıllık evliyim ve hiç korunmamamıza rağmen olumlu bir gelişme olmadı maalesef. Önceleri bir devlet bir özel hastane olmak üzere 2 farklı doktora gitmeme rağmen hiçbir sorun tespit edemeyip herşey normal denilmişti. Eşimin tüm testleri de yapıldı herşey gayet normaldi ve bizde daha fazla üstelemeyip zamana bıraktık açıkçası herşey normal olduğuna güvenerek. Bunların üzerinden 1.5-2 yıl geçmesine rağmen halâ sonuç alamayınca tekrardan 1 hafta önce kuzenimin önerdiği bir doktora gittim. Doktora tüm süreçleri anlattıktan sonra vajinal kontrol gerçekleştirmek istedi ve polikistik over olduğumu söyledi fakat hiçbir hormon bozukluğu adet düzensizliği kıllanma ya da şeker hastalığı gibi bir durumum yok çok şükür hatta hep gününde yada birkaç gün öncesinde adet olurum sadece yumurta fazlalığı olduğunu gebeliğe engel bir durum olmadığını söyledi ve Rahim filmi istedi çarşamba günü çekileceğim. Ve bana letu verdi yumurtalarım gelişmesi için. Yani kaç yıl sonrasında böyle bir durum olabildiğini öğrendim ve diğer doktorlar nasıl farketmedi çok şaşkınım. Bu durumu yaşayanlar var mı aranızda umarım güzel bir sonuç alırım çarşamba günü rahim filmi için tekrar gideceğim ve cuma - pazar ilişki önerdi umarım herşey olumlu olur var mı aranızda bu durumu yaşayan?

Ultrason görünümüne göre pco demişlerdir ,hsg ile tüpleri kontrol edip letu tedavisi ile yumurta büyütecek .inşallah gebelik şansınız artar .hormonlarınızın etkilenmemesi güzel bir durum belki kilo faktörünüz yoktur ,etkilememiştir .

benim de pcos vajinal ultrasonda görünüyor. 2 doktor karından baktığında görmemişti. ama ben pcos olduğumu 2018den beri bildiğim için göremeyen doktorları takmadım su an pcos ile hamileyim ben de. tam regl olup rahim filmi çektirmeyi bekliyorduk ki regl olmadım bu arada bende de regl düzensizliği, insülin, kıllanma vs hiçbir sey yoktu ama pcos vardı. olabiliyor yani

Aynen öyle alttan ultrason ile pko olduğunu öğrendim. Tüplerde umarım bir sorun çıkmaz evet kilom normal 57 kg. Bu ay umarım güzel haberler alırım

Aa ne güzel darısı bana ve tüm isteyenlere olsun inşallah tam teşekküllü tedaviye ilk defa başlıyorum umarım çok geçmeden mutlu haberler alırım

Merhabaaa. Bende senin gibi olmuştum ama şöyle, ilk 2012 den beri pcos olduğumu biliyordum. 5 yıllık evliyim ve çocuğum olmuyor. Bir doktor önerdiler alanında uzman ve bana dedi ki pcos yok dedi çok sevindim gitti bitti sandım. Geçen ay başka doktora gittim var dedi adetim eskiden çok düzensizdi şimdi düzene girdi fakat tüylenme insülin direnci falan var. Tabi şu an ne durumda bilmiyorum. Letu kullanmıştım bundan 3 yıl önce. Doktor bana dedi ki maalesef istediğim kadar büyümemiş senin tüp bebek yaptırman lazım dedi yaptırmadım. Spora yazıldım zayıfladım başka bir doktora gittim. Güzel bir keton diyeti verdi ve ben kimyasal gebelik geçirdim çok zor süreç oldu benim için. Neyse uzatmayım bir süre ara verdim tedaviye ve gittim bu ay rahim filmi çektirdim. Tüplerim açık ve temiz çıktı. Çok ağrılı olmuştu benimki. Kanamam biraz fazla sürmüştü ve geçti. Şimdi adet olmayı bekliyorum. İnşallah olmam hamile çıkarım olursam da eğer yeniden bir doktor var ona gideceğim. Hakkımıza hayırlısı olsun

Merhaba ben pcos hastasıyım bundan 2 ay falan önce doğum kontrol hapına ara vermem söylendi homosistein değeri sebebiyle. Bıraktığım ilk ay normalinden fazla kanama yaşadım. Yaklaşık 1 buçuk 2 aydır regl olmuyorum fakat ilaca tekrar başladım ona rağmen olmuyorum. Bir hafta önce nişanlımla telaşlanıp hamilelik testi yaptırdık HCG değerim 1.20 çıktı ve doktor gebelik yok dedi. Dün şiddetli bir karın ağrısı çektim ve iç çamaşırını kahverengi bir akıntı gördüm fakat bugün hiç bir şey yok. Hamile olabilir miyim? Aktif bir cinsel hayatım var ve genellikle geri çekilme yöntemini kullanıyoruz

zayıfladıktan sonra femara deneyebilirsiniz aslında

Ayy inşallah canım benim dualarım seninle ama bende hiçbir şekilde adet düzensizliği şeker ya da tüylenme yok o yüzden doktor söyleyene kadar hiçbir şey anlamamıştım bende rahim filmi çekildim çok şükür temiz çıktı sonuç. Adetime 5-6 gün kaldı heyecanla beklemedeyimm

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Rabbim hayırlı haberler almayı nasip etsin inşallah benimde günüm geçti fakat test yaptım negatif çıktı. Kasık ağrılarımda çok var ama maalesef erken gebelik testinde negatif çıkıyor. Yine yeniden başa dönüyorum umarım seninki pozitif çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…