pko ve klomen

ozzzge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
33
2
44
merhaba,
pko hastasıyım.tedaviye yeni başladım.bebek istiyoruz 1 ay klomen kullandım günde 2 defa.yumurtam 11 mm de kaldı.bu ay günde 3 kullan dedi dr.büyürmü.yoksa daha etkili bir yöntememi geçse idi. kararsızım..yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba ozzzge,

Eşinizin sperm analizinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmesini de sağlayarak sonucunu benimle paylaşırsanız, sizi daha sağlıklı yönlendirebileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

doktor bey doktora gittim hormon testlerim normal çıkdı ama adetimin 21 ci gününde yapılan testde yumurtlaman yok denildi sonra klomen verdi doktor maa beni kulandıkdan sonra kontrol için çagırmadı klomen biteli 5 gün oldu kasıklarımda agrı ve kahverengi akıntım oluyor hiç böyle bi akıntım olmazdı nedeni ne olabilir acaba cuma günü başka bi doktordan randevu aldım o gün 18. cün oluyor adetimin çatlama ignesi için geçmi kalmış olurum acaba

Merhaba ozzzge,

Eşinizin sperm analizinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmesini de sağlayarak sonucunu benimle paylaşırsanız, sizi daha sağlıklı yönlendirebileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

--------------------------------------------------------------------------------

miktar:3 ml
viskozite:normal
ph:7.5
likefikasyon:30 dk
aglütinasyon:yok
spermatazoid sayısı:25 milyon
1 saatlik molilite:%55
ileri hızlı hareketli:%25
ileri hareketli:%20
yerinde hareketli:%10
hareketsiz:%45
mikroskobi:3-4 lokosit
normal morfoloji:%10
baş anamolisi:%53
boyun anamolisi:%20
kuyruk anamolisi:%17

cevabınızı bekliyorum dr bey.şimdiden teşekkürler

Merhaba ozzzge,

Göndermiş olduğunuz sperm analizine baktığımızda, analizin eski kriterlere göre yapıldığı anlaşılıyor, muhtemelen alanında tecrübeli olmayan bir laboratuarda yapılmış. Size önerim kabul görmüş bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında bu analizi yaptırmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba Doktor Bey;

Ben 24 yaşındayım. 1,5 yıllık evliyim. bekarken adetlerim düzensizdi. bazen 15 günde lekelenme olurken bazen 60 günde oluyordu. ama çoğu lekelenme şeklinde oluyordu. 3 defa doktora gittim ama bekar olduğum için normal ultrasonla bakıldı ve bişey olmadığını stresten olduğu sölendi. evlendikten sonra hep doğ.kont. hapı kullandım bu arada adetlerim düzene girsin diye. ama 6 aydır bebek istiyoruz ve olmuyor. Adetlerimde yine düzensizleşti farlutal kullanmaya başladım. En son doktor kontrolümde PKO olduğum teşhisi kondu. Ancak doktorum 1 sene olana kadar beklememiz gerektiğini belki olabileceğini söledi. Ama biz çok istiyoruz. Eğer doğal yolla olma ihtimali çok düşükse 1 sene dolmasını beklemek istemiyoruz. Bir an önce doğru tetkik ve tedaviye başlamak istiyoruz. Bu konuda yorumunuz nedir acaba?
Ayrıca normal yoldan hamile kalmaya çalışırken destek amaçlı kullanabileceğimiz ilaç veya ilaçlar var mıdır?
Teşekkürler

Son düzenleme:
merhaba doktor bey ben 24 yaşındayım 5,5 yıllık evliyim 3 aşılama yaptırdım son 1 yıldır saç dökülmesi var testeron hormonu yüksek çıktı
kasım da tüp bebek deneyecem testeron hormonun yüksek olması etkilermi birde e2de yüksek geçen ay farlutalkulandım bu ay kullanmadım ve adet olmadım ilaçı kullansanmı teşekür ederim

bu arada tüylenme de var ve şeker ilaçı kullanıyorum devamlı 1.55 boya idal kilo ne kadar olmalı

Merhaba Angel Eda,

Durumunuzun net bir şekilde ortaya konabilmesi için adetinizin üçüncü günü hormon düzeylerinizin ölçülmesini, tüplerinizin açık olup olmadığının ve rahim içinde herhangi bir yer kaplayan kitle olup olmadığının anlaşılabilmesi için rahim filmi (HSG) çekilmesini, eşinizin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve şeklinin incelenmesini sağlayınız. Bu sonuçların aynı zamanda doğru biçimde yorumlanması gerekiyor. Bu sonuçları benimle paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olacağıma inanıyorum.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba terenova,

Size önerim, vakit kaybetmeden, sizin daha kapsamlı ve ciddi incelenmeniz, eşinizin sperm analizinin de Kruger kriterlerine göre daha ayrıntılı incelenebilmesi için kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurunuz.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba doktor bey bende 1,5senedir evliyim hiç korunmamamıza ragmen hala bir bebegimiz olmadı ve en sonunda 2ay once doktora gitmeye karar verdikeşimle benim hormonlarım ıncelendı kanser taramasına kadar herseyı yaptı doktor hsg de cekıldım normal oldugu ve hiç bir sorun olmadıgını soyledı en sonundada yumurtamın olup olmadıgına catlayıp catlamadıgına baktı gıttıgımde 2gun gecmıs ve yumurtan olusmus ve catlamıs dedı ondada bırsorun yoktu ve klomen adındakı ılactan verdı gunde 2 tane 5gun kullandım ılıskı aarası verdık sonra gun asırı ılıskı dedı onuda uyguladık ama ben yıne reglı oldum normalde 1 kac aydır reglım4 5 gun gecıkıyordu buay 1gun gecıkmelı oldu ama hıc boyle hastalanmamıstım cok asırı oluyor reglim acaba neden boyle oldu ılaca tekrar baslıycam klomene yumurta takıbı yapacak acaba dogru yoldamı ılerlıyor doktorum yoksa baska doktorlarada basvurmalımıyım neden esımdede bendede sorun olmamamısna ragmen hamıle kalamıyorum ve doktorlar yumurtanın catladıgını 1 kaç gün geçmiş olsada anlayabilirmi lütfeb beni bilgilendiririseniz sevinirimbir an önce bebek istiyorum klomende fayda etmezse aşılama dedi doktor acaba erken degilmi aşılama... şimdiden çok çok tesekkurler....

Merhaba sudembebis,

Size önerim, bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında, Kruger kriterlerine göre sperm sayı, hareket ve morfoloji incelemesinin yapılmasını sağlayınız. Sonucunu benimle paylaşırsanız daha çok yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba doktor bey 1.5senedir evliyim ve 1senedir bebek istiyoruz.ilk 3ay dogumkontrol hapıyla korundm soraki 3ay eşim korundu.ilacı bıraktıktan sora hormonlarım bozuldu.dostinex kullandım 4ay düzeldii daha sonra iyi bir doktor duyduk gittik.....yumurtlama takibi yaptı süper dedi.ama???sonuc alamadık 2ay yumurtlama takpi yaptı olmadı bu ay için menegon önerdi ama klomen verdi onun yerine menegon için yüzde 100 diyordunn biliyorumki bu ayda olmayacak doktor değiştirmeye korkuyorum cünkü bütün doktorların en kısa tedavisi 3ay ....ne yapıcam ben?eşimde varikosel var fakat daha cok yeni spermleri gayet güzel hiç bir problem yok.ne yapmalıyız nolur yardımedin :1no2: :1no2:

Merhaba umutsuzz,

Sizi anlıyorum ve geçmiş olsun dileklerimiz iletmek istiyorum. En doğrusu, sizi ve eşinizi başta ayrı ayrı detaylı inceleyecek, sonrasında elindeki bulguları birleştirerek size bütüncül tıbbi yaklaşımlar gösterebilecek tecrübeli bir tüp bebek merkezinin takibi altına girmeniz olacaktır. Varikosel açısından da en doğru yaklaşımı orada görebilirseniz, size uzaktan tek söyleyebileceğim, eşinizin ağrı vb ciddi şikayetleri yoksa ve Kruger kriterklerine göre incelenmiş sperm analizinde ciddi derecede morfolojik bozulma ilerlemesi yoksa ameliyat yapılmamasıdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor@mayatupbebek.com.tr

dr bey öncelikle verdiğiniz cevaplar ve ilgini için çok teşekkür ederim..benim bi kızım var onu da gonaphene le tedaviyle hamile kaldım.şimdi 2.bebek için tedaviye başladım.bu sefer serophene içtim.adetin 3.günü başladım günde 1 tane 5 gün içtim..acaba doğru mu?ayrıca dr um glukofeni doğum dr ları yazamaz dahiliyeden yazdırmanız lazım dedi doğru mu acaba...kullanmamda sakınca görmedi ama ben yazamam dedi..sizce ne yapmalıyım?ve bu serophene klomen kadar etkili mi?teşekkür ederim...

Merhaba raebzeh,

Sözünü ettiğiniz ilaçlar benzer ilaçlardır. Yine de benim size önerim, eşinizin sperm sayı, hareket ve morfolojisinin Kruger kriterlerine göre incelenmesini ve sizin tüplerinizle rahminizin durumunu açık biçimde ortaya koyan rahim filminizin çekilmesini sağlayınız. Buradan elde edilecek sonuçlara göre uygulanması gereken tedavi yönteminin daha doğru karar verilmesini sağlarız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor@mayatupbebek.com

cok kötüyümm yardımm edinn bana cevap yazınn bana.:KK43::KK43::KK43::KK43: çıldırıcam artık dün değil ondan önceki gün iğnemi vuruldum 18mm. idi bugunde doktr cagrdı dün ilişki günü verdi ilşkiye girdk sattlerce yattım bugun gittiimm catlamamışşşşş 24mm olmş napıcamm yardm edn banaaaa lütfen nolursunuz ne bu 48saat oldu ya neden catlamadı doktor dediki yarın ilşki sora gün aşırı ya bugun catlarsa kaçırıccam bugunu yardm edin napiim bugunde yapiimii 24olunca kalitesizmi oluo nedn catlamadı yardmedin eşimin spermleri:

volüm:5ml
likefaksiyon:20dak.
viskozite:normal
aklütinasyon:yok
yuvarlak hücre:7milyon/ml
sayı:36milyon
motilite:%53
progresif motilite:%35
total progresif motilsperm(tpmss):63milyon
normal krugers criteria:%3 perhiz süresi 4gün

merhaba umutsuzz,

Göndermiş olduğunuz sperm değerlerine bakıldığında, normal morfoloji oranının düşük olduğu görülmektedir. Yine de bu değerlerle en fazla 2 veya 3 kez aşılama (IUI) yöntemi denenebilir. Eğer aşılama tedavisi ile sonuç alınamaz ise mikroenjeksiyon yöntemine geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Evde ilişki önererek çocuk sahibi olmanızı beklemek yetmeyebilir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor@mayatupbebek.com

X