pko ve iğneye yumurtalıkların aşırı uyarılması

yabangulumZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
9.722
23
41
meraba arkadaşlar.bu gün doktora gittim.. aşılama yaptırdığım zaman klomen+4 gün iğne olmuştum yumurtalıklar aşırı uyarılmıştı ve kiste dönüşmüşlerdi.bu gün doktor klomeni artık kesti bu defa 10 gün iğne olmamı söyledi. ve aşılama yapalım dedi.öncekinde aşırı uyarıldığını söyledik yine olur dedik.ne yapalım şansa artık olurda diyemem olmazda diyemem dedi.4 tane iğneyle o kadar uyarıldıysa 10 taneyle olmazmı .bile bile 10 gün iğne olmamı söylüyor.para kazanacak tutarsada ona ne tutmazsada.3 tane aşılama şartmış tüp bebk için.tamam geçtik parayı karavana bi aşılama,sonra hormon ilacı kullan kistlerin olsun.pkolu olupta benim gibi olup hamile kalan varmı?yada aşırı uyarılma yapanlar ne gibi tedaviler uygulanıyor size.lütfen cevap verin..klomen limitimide doldurdum tek çarem iğne ama oda aşırı uyarılma yapıyor yumurtalıklara..:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım bende klomen iğne tedavisi görüyorum ama senin durumun farklı benimkiler klomenle uyarılıp yumurta çatlatıyoruz
ınşallah tez zamanda meleğine kavuşursun..

canım bende klomen iğne tedavisi görüyorum ama senin durumun farklı benimkiler klomenle uyarılıp yumurta çatlatıyoruz
İnşallah tez zamanda meleğine kavuşursun..

canım biz klomen aşamsını geçtik.yani limiti doldurduk.yoksa klomenle iyi sonuç alıyorduk.şimdi iğneye geçtik..amin canım işallah hepimiz tez zamanda kavuşuruz bebişlere..:ecrin_bebek::ecrin_bebek: :CüvCüv::CüvCüv:

arkadaşım anlayamadığım bir şey var klomenle yumurtaların istenen büyüklüye ulaşıyormu yani 17 ile 20 arası ulaşıyor ise neden iğne.Benim klomen ile yumurtalarım gelişmedi,iğneye başladık 75ml dozda sanırım 5gün kullandım kontrole gittim tek bir yumurta 12cm olmuş drum 3gün daha kullan dedi gel dedi gittim bu seferde çok sayıda yumurta gelişmiş o ay çatlatma iğnesi yapılamamıştı dr bile hayret etti dozu artırmayı bile düşünmüş iyiki artımamışım dedi,yani arkadaşım bu iğneler çok etkili kontrolleri sık olması gerekiyor bilmiyorum drun ne diyor kaç doz kullanacaksın

evet canım ulaşıyordu ama uzun zamandır klomen kullanınca doktor kesti.çünkü klomenin fazlası zararlıymış.o yüzden iğneden başka çaremiz yoktu.aşılama zamanı klomen ve 4 gün iğne olmamı ve daha kuvvetli tedavi olur dedi.ama 4 gün iğne aşırı uyardı yumurtalıkları.bu ay ise 10 taneye çıkardı.ama şöyle söyledi 5 gün kullan kontrole gel dedi.belki keserdi.ama yine aşırı uyarılacağı kesindi 4 günde öyle oluyorsa 5 günde mutlaka olur..bizde düşündük 4 ay kadar ara verdik.gittiğimizde aşılama diyecek ama klomenle yapmasını söyleyeceğiz kabul ederse eğer.iğneden hem aşırı uyarılma oluyor hemde zararlı bizim için..sendedemi pko var..

duydumda doktorum 3 tane dedikten sonra.gidince söylerim artık.ayrıca sende hamişmişsin hayırlı olsun.allah tamamına erdirsin..darısı bizlere işallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…