Pko olan anneler bir bakabilir misiniz

Hayirligunler678

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2024
737
208
23
Merhaba yaklaşık bir yıldır gebe kalmaya çalışıyorum ama hiçbir şekilde gebelik olmadı. Ben de bu ay adetim üçüncü günü doktora gittim ve polikistik Over teşhisi konuldu hormonlarıma bakıldı Prolaktin hormonum yüksek çıktı ve ilaç verdi şu an onu kullanıyorum bir de polikistik Over için bir takviye verdi suyla karıştırıp içiyorum. Yanında da vitamin takviyeleri verdi bir haftadır kullanıyorum ve son iki gündür akıntım arttı. Ve yumurtlama ağrısı gibi ağrı oluyor arada bir her iki yumurtalığımda da. Sebebi nedir yaşayan var mı

Belki yumurtlama dönemindesinizdir son adet tarihi neydi
Bende de var pko, ablamda annemde hepimizde var. Ablam tüp bebek tedavisi görüyor,ben bir kez düşük yaptım, annemin 3 tane çocuğu var hatta kardeşimi 42 yaşında doğurdu
Bu hastalık çocuk olmasına engel değil sadece alışkanlıkları değiştirmek gerekiyor ,sağlıklı beslenmek lazım, spor yapmak ve paket gıdalardan, şekerden, undan kurtulmak lazım ki bunu da sağlıklı yaşamak isteyen herkes yapmalı zaten.
Prolaktin için verilen ilaç çok etkili oluyor kısa zamanda düşer, normal seviyeye gelir hormonunuz inşallah, zaten prolaktin yüksekliği gebeliğe engel oluyor,inşallah her şey gönlünüzce olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…