Pişmanlık duygusu

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.240
20
benım sorunum..pişmanlık...haklı yada haksız oldugumu bilerek uyarıyorum..karşımdan olumsuz tepkiler alınca uzelen ben oluyorum...karşının hiç önemsemedıgını görünce dahada üzülüyorum...ve pişmanlık ..yaşıyorum..kendıme kızıyorum...keşke demeseydım dıye...
demeseydım canımıda sıkmayacaktım...ama bazen insan doluyor..bır yerde tutamayıp kendini..söylüyor...
sonu pişmanlık olup kendimle savasa dönüyor...bu drumda benı yıpratıp cok üzüyor...
ve küsüyorum kendime cevreme...pişman oluyorum...

bana yardımcı olursanız cok ama cok sevınırım..tesekkurler

Duyguçıkmazı, karşınızdakileri neden uyarıyorsunuz? Onların kendilerini ilgilendiren konular ise, siz neden uyarıyorsunuz? Sadece onları ilgilendiren değil, sizi etkileyen ve ilgilendiren konu ve durumlarsa, uyarılarınızı uyarı şeklinde değil, bilgilendirme biçiminde yapmalısınız. Ayrıca sen diliyle değil, ben diliyle yapmalısınız.
Sağlıkla
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi

oncelıkle cok tesekkur ederım ılgınıze.......
uyarı derken şöyle dıyeyım...
bana yaklasım tarzı kaba yada kırıcı ıse...boyle yapmamasını soyluyorum...
bazen sakınce bazende sesımı yukselttıgım oluyor...
yada karsımdakının davranısları dıger ınsanlar tarafından...tuhaf karsılanıyor...
bende gayet ınsanı olarak soyledıgımde...halde
karsının tavrı vurdum duymaz..ılgılenmez durumda oluyor...
sankı ben boşa konuşmuşum gibi........
o zamanlarda pişmanlık yasıyorum...kırılıp..uzuluyorum...ama bazen oyle davranılıyorkı uyarmak zorunda kalıyorum hiç isyemesemde.....

tesekkurler tekrar.......

Rica ederim.
İlişkilerinizi doğru belirleyememişsiniz ki, karşınızdaki kişiler o ilişkide yanlış konumlanıyorlar.
Bu durum yaşamınızı bu kadar zorlaştırıyorsa, bir süre profesyonel yardım alarak ilişkilerinizi doğru yönetmeyi öğrenebilirsiniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X