pişik için önerileriniz neler?

yigitnil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
1.351
69
kızlar oğluşumda hafif kızarıklık başgösterdi poposunda.ilerlememesi için ne yapmalıyım?hangi kremi kullanmalıyım?önerilerinizi bekliyorum

gecmis olsun canim ya umarim ilerlemeden son bulur...
pisik kremleri her bebekte farkli reaksiyon gosteriyor cunku her bebegin cilt tipi farkli ve bir bebekte olumlu sonuc veren krem diger bir bebekte ise yaramayabiliyor
ama bence pisik onlemede bazi puf noktalari var mesela altini sik degistirme ozellikle kaka yaptiginda hemen degistirmek ki popoyla temasini hemen onlemek
evde isek altini su ile temizlemek ve daha sonrasinda iyice kurulamak
ve sanirim deneme yanilma yontemiyle bebegimize en uygun olan pisik onleyici urunu bulmak..
tekrar gecmis olsun canim, umarim yardimci olmusumdur bir urun oneremedim ama ...:KK66:

canım benim kızımdada bi ara hafif kızarıklık oldu dr götürdüm trosyd kremini verdi iyi geldi bide zeytinyağ sürüyom oda iyi geliyo ama sen bi dr götür:1hug:

merhaba biz de bikaç gündür pişikten çok çekiiyoruz oğlum altını açarken öyle çok ağlıyor ki çok acıyor poposu pişik olduğu için dün doktor travazol adlı krem verdi günde 2 kez kullanılıyor inşallah hemen geçer dayanamıyorum onun böyle çok ağlamasına...
bir de altını temizledikten sonra biraz açık bırakıyorum dünden beri o da işe yarıyormuş...

bizim dr da hametan die bi merhem verdi günde 1 kere kullanıyorum 2 gün kullanmadım dün kızımın poposu kızarmış kremi sürdüm bugün maşallahı var hiç bişi kalmamış..

canım benim oğlumda da olmuştu..dr mustela adında bi krenm verdii.vede her altını açtığımda poposunu yıkadımm.ve kremleri düzenli kullandıkiçok şükür bişeyimiz kalmadı.. bu arada ilaç bitkisel
.dr ilaç vermiyoo..herşey bitkisel ilaç kullanma taraftarı değilim diyorr
.

off oğlumun poposunun pişiği bi türlü geçmiyor...son olarak dr iki tane krem verdi ikisindede günde iki defa sürüyorum inş düzelir..
canım sık sık altını değiştir

desitin diye bir krem var yurtdışından inanın mucize bir kez sürüyorum sabah bir şey kalmıyor.
bulabilirseniz mutlaka edinin

hastanedeyken doktorum nivea nın pişik önleyici kremini aldırttı ve daha çok şükür hiç pişik olmadı kızarmadı bile maş.bence alın pişigi geçene kadar bunu sürün geçince bepanten alın ve bi kavonazda bepanteni çok nivea yı az sıkın kavonaza karıştrın kullanın çok işe yarıyo canlarım ben öyle buldum çözümü sadece nivea pahalı oluyo çünkü 1 ay bile gitmiyo böyle karıştrınca masrafınız azalıyo birazcıkta olsa fiyatı da 16 ytlherkesi öpenzi arkadşlar

Cnm mümkün oldukça yika bebeğinin altini...islak mendil kullanma .chicco pişik kremi iyi gelmedi bize..dr.umuz travacort ve trosyd diye iki krem verdi...bunlar geçirdi dr.una daniş cnm sen genede...

Oğluşumun pişiği bayadır geçmiyor kızlar acaba bezdenmi bezimi değiştirsek..siz ne kullanıyosunuz?biz molfix kullanıyoruz ilk günden beri

bende molfix kullanıyorum hiç bi sorun yaşamadık ama başka bi markayı dene istersen çünkü her bez her bebeğin cildine uymuyo..

Benim oğlumdada var her alt değiştirmeden önce yıkıyorum şu an azaldı çok şükür. Hametan pişik kremi kullanıyorum. Ayrıca saf zeytinyağını ağzı kapalı bir kapta ısıtın ve ağzı kapalı şekilde soğutun oda pişiğe çok iyi geliyor.

kızlar oğluşumda hafif kızarıklık başgösterdi poposunda.ilerlememesi için ne yapmalıyım?hangi kremi kullanmalıyım?önerilerinizi bekliyorum

bizde kızımda aynı problemi yaşadık. ama çok şükür 1-2 gun içinde atlattık. trosyd ve hametan kremlerini 2-3 gun birlikte her alt açmada kullanıyorsun. kızarıklık geçince hametanı gunde birkaçkez kullanmaya devam ediyorsun 1 hafta kadar. biz çok faydasını gördük bu iki kremin. doktorlarda bunları veriyor genelde. kozmatik ürünleri hiç tavsiye etmiyorum nivea , dalin vs.
Pişikler 3 gün sonra mantara çeviriyormuş bebeklerde önemsemek lazım. Islak mendil kullanıyorsanız onlarda pişik yapıyor. Islak peçete veya pamukla silebilirsiniz.Yanınızda biri oluyorsa gunde 1 kere poposunu sabunlu ılık suyla yıkayabilirsiniz.

biz organik zeytinyağı kullanıyoruz tüm vücuduna, poposuna da...bezimiz de prima...şu ana kadar pişik olmadık çok şükür:emir_bebek::ecrin_bebek:

ben oğlum doğduğundan beri sebamed pişik kremi kullanıyorum çok da memnunum hiç pişik olmadı. (fakat üzerinde bebek kremi yazan sebamed kremi alın) uni baby nin yenidoğan mendili var sadece su ve pamuktan üretilmiş, doktorum da onu önerdi. Doğduğundan beri kullanıyorum bir sorun olmadı. Bez olarak da prima kullanıyorum. Şimdiden hepinizin bebişlerine geçmiş olsun kızlar.

kızlar kullandığınız kremler emınım işe yarıyordur ama..en iyisi arko yağlı krem bebiğinızın altını aldıktan sonra uygulayın çok ıyı geliyor...benım eltım iki oğlundada kullanmış ve ikiside hiç pişmeden büyümüşer şuan bende oğlumun altıı sık sık alıyorum zaten ama yınde kızarıklık olduğu zaman hemen kremlıyorumm..1,5 aylık olduk ve allah şükür hiçbişi olmadıı inşallah bundan sonrada oolmaz..doktorumuz bızede trosyd un kremını verdı ara ara onuda kullanıyorum psik olmasın dıye..krem kullanmak için yavrularıızın iyice kızarmasını beklemyınn

bu arada bebğime hedıye gelen bezlerın markaları hepsı farklıydı ve hapzıı karıştırıp karıştırıp kullandım bişi olmadı...kremlemekten kaynaklaıyor olabılır..şuan unibabyının ıslak mendılını ve molfixi aktif baby bezinı kullanıyorum gayet rahatızz...

X