Pirinç unu ve irmik

Gmtck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2022
126
25
27
Bebeğin 5 ay 17 günlük artık sütüm yetersiz geliyor. Geceleri saat başı ağlayarak uyanıyor. Bütün devam sütlerini denedim ama asla içmedi. uyumadan önce 2 yemek kaşığı kadar pirinç unu maması yedirsem olur mu?

Doktorunuzla konuşarak ek gıdaya başlayabilirsiniz belki. Pirinç unu irmik tarzı gıdaların bir besin değeri yok bence gereksiz bebekler için. Devam sütü dediğiniz bildiğimiz sütlerdenmi yoksa mama mı ?
Aptamil bebelac sma hepsini kullandım mama ama kabul etmedi. Sizin başka bir tavsiyeniz varmı

Aptamil bebelac sma hepsini kullandım mama ama kabul etmedi. Sizin başka bir tavsiyeniz varmı
Bu hippin kutuda satılan mamaları var ismini tam hatırlamıyorum kartın kutuda onlardan verebilirsiniz yatmadan önce. Belkide uyanma sebebi başkadır. Sıcaklık uykuya geri dönememe memede uyumaya alışmış olabilirmi ?
Birde mama için biberon değiştirin farklı biberonlarda deneyin. Benim hızım hipp içiyordu.

Bu hippin kutuda satılan mamaları var ismini tam hatırlamıyorum kartın kutuda onlardan verebilirsiniz yatmadan önce. Belkide uyanma sebebi başkadır. Sıcaklık uykuya geri dönememe memede uyumaya alışmış olabilirmi ?
Birde mama için biberon değiştirin farklı biberonlarda deneyin. Benim hızım hipp içiyordu.
İnanın hepsini yaptım karnı doyunca çok güzel uyuyor. Hatta birkez içti biberon geçen hafta 4 saat uyudu. Ama emzirince saatte bir uyanıyor. O kutu mamalarda pirinç unu değilmi

İnanın hepsini yaptım karnı doyunca çok güzel uyuyor. Hatta birkez içti biberon geçen hafta 4 saat uyudu. Ama emzirince saatte bir uyanıyor. O kutu mamalarda pirinç unu değilmi
Ek gıdaya başlayın doktorunuzla konuşup çorba meyve püresi vs yedirin uyutmadan önce pirinç unundan daha faydalı en azından pirinç unu bebege boş kilo aldirmaktan başka bir işe yaramiyor, birde golden goat diye bir mama var keçi sütünden yapılıyormus ve anne sütüne en yakın mama deniliyor birde onu deneyin.

Ben bir cocuk doktoru takip ediyorum videoda kilo almayan uzamayan bir cocugun oykusunu anlatti. Dedigi karbonhidrat yemeyen bebek buyuyemez. Doktorunuza sorup baslayin. Ben orgsnik irmik ve muhallebi alip basladim meyveleri irmikle verdim. Olmasi gerektigi ölçüde verin

Bebeğin 5 ay 17 günlük artık sütüm yetersiz geliyor. Geceleri saat başı ağlayarak uyanıyor. Bütün devam sütlerini denedim ama asla içmedi. uyumadan önce 2 yemek kaşığı kadar pirinç unu maması yedirsem olur mu?
Pirinç unu arsenik içerir. Bol şeker bulundurur. Hiç bir şekilde bebeğinize vermenizi önermiyorum. İnanın bana aç kalması bu tür şeyleri yedirmekten iyidir. 5ay 17 gün ek gıdaya başlayabileceğiniz bir dönem. Tadımlara başlayın. Zaten 2 ay daha sabrederseniz bebeğiniz artık ek gıdayla da doyduğu için sütünüz yeterli gelecektir. Hepimiz geçtiğiniz yollardan geçtik. Yorucu bir süreç biliyorum ama geçecek.

Kendamil mama. İnternet sitesinde çok zor bulunabilen bir mama ama bulursanız onu tavsiye ediyorum. Tadı asla mama gibi değil. Kremamsı, anne sütüne benzer bir tadı var. Ben bile içebilirim ve kokusu çok hoş. İçinde palm yağı yok ve vejeteryan.

Eklentiler

• IMG_20240727_024252.jpg
    IMG_20240727_024252.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 21
Yani mamalar da zaten pirinç unu değil mi dediğinize göre biraz içerik okumanız gerekiyor diye düşünüyorum. Pirinç unu sağlıklı bir ek gıda değil fazla şekerli. Bebeğiniz 6 aya yakın ek gıdaya başlayabilir eğer gelişimi uygunsa. Siz içirip yedirip direkt uyutacağınız bir şey istiyor gibi geldiniz bana o zaman formül mama falan kullanın. Yoksa ek gıda uzun bir süreç denemesi var yolu uzun

Ben doktorumun tavsiyesi ile yulaf unundan gece muhallebisi veriyorum ama bunlar kafanıza göre başlayabileceğiniz şeyler değil. 3 gün kuralıyla sebzeleri meyveleri denemeniz lazım önce. Biz ek gıdaya başladıktan 2.ay sonra anca muhallebiye geçtik. Doktoruna danışmadan hareket etmeyin. Ayrıca mamaların pirinç unu ile alakası yok,mama vermiyor ve hiç vermemiş olmama rağmen ben bile biliyorum. Bebeğinize vereceğiniz şeyleri daha düzgün araştırmanızı öneririm. Sıkıntısı illa açlık olmayabilir bu arada. Gündüz de aynı sorunlar yaşanıyor mu mesela? Kilo alımı nasıl? Böyle şeyler burdan fikir almakla olmaz doktoruna danışın.

Kendamil mama. İnternet sitesinde çok zor bulunabilen bir mama ama bulursanız onu tavsiye ediyorum. Tadı asla mama gibi değil. Kremamsı, anne sütüne benzer bir tadı var. Ben bile içebilirim ve kokusu çok hoş. İçinde palm yağı yok ve vejeteryan.
Merhaba kendamili hangi siteden alıyorsunuz uk hariç başka ülkeye teslimat yapılmıyor kendi sitesinde

Oğlum 6 buöuk aylık yemek versen bile doyuracak kadar vermen ona zarar verebilir bağırsakları hala gelişmeye devam ediyor doktora danış istersen

Gece saat başı uyanmasının sebebi bu ayda diştir. Ağrısını geçirin. Doymadığına çişli bez sayısını takip ederek karar verin. Bi de diş sancısı çeken bebekler daha az emer beslenme bozukluğu olur sütünüzün azalmaması için sağın

X