pinhead sperm

mlkpinar

gel kavuşalım artık....
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
250
4
Merhaba Doktor Bey,
Bir yıllık bi süre sonucunda çocuk sahibi olamayınca önce ben doktora gittim.Tüm testlerim(hormon,smear,T3-T4 gibi) sorunun benden kaynaklanmadığını gösteriyordu.Eşimin genetik ve hormon sonuçları normal çoktı fakat spermiyogram sonucuna göre spermlerinin %100'ünün pinhead olduğu ortaya çıktı.Bu konuda yaptığım araştırmalarda böyle vakalara çok rastlanmadığını öğrendim.Ayrıca tedavi edilemeyen bi durum galiba...Sizden öğrenmek istediğim bu durum morfoloji bozukluğuyla aynı mı?Tedavi edilebilir mi?%100 pinhead sperm olması gibi bi durum kesin misir yoksa 34milyon spermde 1 tane dahi sağlıklı sperm bulunamaz mı?

Merhaba mlkpınar,

Pinhead bir sperm morfoloji bozukluğudur. Teadvisi yoktur. Ancak bu durumda da sağlıklı sperm bulunabilir. Sizin durmunuzda ancak mikroenjeksiyon yöntemiyle gebelik elde edilebilir görünmektedir. Bu nedenle, test ve tahlillerinizi başarılı bir tüp bebek merkezinden yaptırmanızı tavsiye ederim.

Sağlıklı günler dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…