Pincher cinsi köpeğin bakımı nasıldır ?

mseda

MeLeğİm BiZimLeSiN.......
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
1.819
7
arkadaşlar eşim pincher cinci bi köpek almış ama bakımı nasıl oluyo hiç bi fikrimiz yok nettendeçok fazla bilgi bulamadım aynı cinsköpeği olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliorum bu yaramaz çok hareketliii.:)delikafadulden

ilgili arkadaşlar yardım bekliorummm!!!!

benim 3 yaşında minyatür pincherim var çok hareketli yuncu ama wc alışkanlığı yok bana 5 ay oldu geleli,

bebekken wc eğitimi iyi verilmeli

eğlenceli bir köpektir aşılarını parazit kontrollerini ihmal etmeyin her köpek gibi o da aşılarını olmalı,

diğer köpeklerle en büyük farkı çabuk üşümesi

benim aynı cins köprğim yok ama diğer köpeklerden bi farkı yoktur..ekstra bi bakımı yok yani..
benim bi tanıdığımın var pincher.inanılmaz hareketli oluyolar...

benim aynı cins köprğim yok ama diğer köpeklerden bi farkı yoktur..ekstra bi bakımı yok yani..
benim bi tanıdığımın var pincher.inanılmaz hareketli oluyolar...

ewt çok hareketli sürekli peşimde ilgi istioo ykanmayı çok sevio neysekii sanırım bi zararı olmaz hafta bir yıkamanın evde olduğu için temiz olsun istiorum....çok saol cevabın ilgin içinn:))

kist aşısı varmış eksik alan onu yaptırıcam birde dediğin gibi wc alışkanlığı yoktu geldiğinde amaüç gndür alıştırmaya çalışıoruz bikaç kez eve yaptı şimdi kapının önnde dolaştğında bahçeye çıkarıoruz hemn yapıo inş alışır yoksa işimiz çok zorr..bide dediğin gibi çok üşüo sokakta rüzgarlı hsoğuk havalarda tutmuorum fazla... sanırım çabuk terbiye olcakk gel git otur komutlarını almaya başladıı tabi sabırla ilgilenirsekk...çok saol ilgin için grüşmek üzeree:)))

köpekler sık yıkanmamalı canım. benim pincher geldiğinde bronşitliydi. hırıl hırıl nefes alıyordu. meğerse sık yıkamışlar. üşütüp hasta olmuş.

bunları hiç bilmiodum çok ii oldu bu bilgi saol ilgin için ttlım...yoksa ben haftada bir yıkıcaktım zavallıyı...yemek gnde kaç kere veriosunuz bana herkes bişey söledi gnde bir kes yada iki kez ama ben doyduğundan emin deilim ...

minyatür pincher mi canım ; yoksa doberman pincher mi?

ayyy bu arada hayvan sahibi olmak süper bişey; tebrik ederim :)

ve diğer ırk özellikleri...

köpek sitelerinden de yardm al canım:)

ben mamasını koyuyorum tüm gün önünde yemiyor az az yiyor:) canı nasıl istiyorsa öyle davranıyor.

bir öğün koymak her köpek için zararlıdır. boş küçülen mideyi bir kerede doldurup şişerecek. en az iki öğün koyulmalıdır. ben iki köpek beslediğim için gün 400 gr. kuru mamayı iki kaba paylaştırıyorum. acıkan yiyor. tüm gün önlerinde diye daha fazla yemeleri söz konusu değil.

minyatür pincher mi canım ; yoksa doberman pincher mi?

ayyy bu arada hayvan sahibi olmak süper bişey; tebrik ederim :)

ewt gerçekten çok güzel hayvan aşığıyım zaten küçüklüğümden bire hep evde köpeğim olsun istemiştim.....minyatürpincher canım ufacık bişeyyyerimseniben

herkes okadar farklı şeylersölediki napıcamı şaşırdım yemek konusunda çok kararsızkalmıştım gndebir kez banada çoksaçma gelmişti şu an gnde üç öğün yemek veriorum doyduktan sonra kabında mamabırakmamaya özen gösteriorum alışmasın sürekli yemeğedie hem benm için hem onun için...bu arada gerçekten çok akılı bi cins dörtgnde tuvalet eğitimi verdik çok şükür...güzel bilgilern için tekrardan teşekürediorum canımopuyorumnanaktanumarım sıksık konuşuruz ....

elbette canım konuşuruz:)

şuan yavru bol bol resim çek:) çabuk büyüyecek sıpaaopuyorumnanaktan

wc eğitimin vermiş olman çok güzel tebrik ederim.

kaliteli kuru mamalarla beslersen hem daha sağlıklı hem de daha temiz kokar. ev yemeğ koku yapıyor. ayrıca köpekler için bizim yediğimiz bir çok şey çok zararlı.

merak ettiğin takıldığın konuları yaz canım:) hepimiz bilgi sahibi oluyoruz bu sayede :)

bi veterinerlekonuştum ercacım bana et suyuna havuç patatessebzene varsa at içine haşla yedir dedi denedim ve gerçekten şapır şupur yedi ama bu seferde kuru mamasınaburun çevirmeyebaşladıı çok sıpa çokk....bide cinsi doberpinchermış biraz boyu uzun olanlardanmış....bu arada bi sorun daha var banakızdığında ona bağırdığımda eve çişini yapıoakannehirçok akılı olduna eminim bu huyundan nasıl vazgeçirricem onu ...

heh bendensin benimde erkek arkadasım aldı
kıskanc kuduruk habire ortamıza yatıyor
anne baba arasına giren cocuk gibiiii :) yılışık :mymeka:

canım veterinerin dediği şey harika bir besin kaynağı geliişimi için de çok iyi. ama malesef mamadan soğutursun. minyatir pincher ve doberman pincher arasında dağlar kadar fark var canım. boyu kilosu herşeyi...

internetten dobermanı araştır istersen biraz:) en iyi şekilde beslersen ileri de o kadar boylu poslu endamlı köpeğin olur:)

benim annemde kalan köpeğimde öyledir. neye kızarsa anında antreye çiş yapar. hemde gözünün içine baka baka:)) öyle yaptıkça gazeteyle burnunu ve popsunu vur canım. her yaptığında gazeteyi görürse vazgeçecektir zamanla.

bende chihuahua (şivava) var bakımları benziyo ama sanırım soğuktan etkilenylr çok sıcak sevylar bunları bilyrmm:sinifsinif:

k.bakmayın kızlar çok büyük oldu:gitme: bnm kzımmakannehir

kızlar bayadırgiremedim topiğe resim koymak istiorum amanasıl yapıcamı bilmiorum hiç denemedim...bi grseniz okadar tatlı olduki geldiğinden bu yanaboyu ve kilosu arttıı ama kuru mamasını hiç yemio artık arada bi yaş mama alıorum bayılıo onlarda biraz pahalı sürekli almak için idael bi besin deil malesef...bu arada et suyunda havuç ve patates şapur şupur yiyoo bunlar köpek olamaslarr kızlarr bebek gibilerr canlarımm...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…