Pimpirikli ve müdahaleci eş

lawyeerr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
132
31
26
Kızlar benim eşim çok pimpirik, daha doğrusu aşırı temkinli biri. Yani aklınıza gelebilecek her şeyi önceden düşünür, önlem alır. Bu bazen güzel olabiliyor ama bazen de bir o kadar boğucu. Doğum yaptıktan sonra daha da arttı. Yolda yürürken nasıl yürüyeceğime bile müdahale ediyor. Orası güneşli buradan yürü, orası kirli basma ayakkabın kirlenir buradan yürü, çocuğu sen taşıma düşersin bana ver, yatağın ucuna oturma şuraya otur, öyle oturma dik otur, çocuğu öyle tutma böyle tut. Çoğunlukla iyiliğim için söylenen ama sürekli olduğu için beynimin içini yoran bir durum olmaya başladı. Ve artık çevremdeki insanlara da bunu yapıyor. Uyardım daha önce ama olaya benim penceremden bakamıyor. Ben senin iyiliğin için söylüyorum, ben önlem alıyorum falan diyor. Size çok basit ve gereksiz görünüyor olabilir belki böyle anlatınca ama yaşayınca çok yorucu. Eşi böyle olan var mı ve nasıl aşacağım ben bu olayı…

Eşiniz ehvamlı ve takıntılı. Kendiside bunun farkindadır ve eminim bundan o da rahatsızdır ama elinde değildir. Toplum icinde insanların yanında da yapıyormu
Maalesef yapıyor. Doğum yaptığım gün hastanede annemi çıldırtmıştı. 4 çocuk bakan anneme çocuğu nasıl tutacağını falan öğretmeye çalışıyordu herkes şok oldu. Teyzemler bebek görmeye hastaneye geldi burası çok kalabalık oldu falan diye imalarda bulundu insanlara çıksınlar diye. Çocuk nefessiz kalırmış odada doğumla beraber çok arttı özellikle çocukla ilgili çok evhamlı tavırları var önceden bu kadar rahatsız edici değildi. O da elinde olmadığını söylüyor, düşünce yapım böyle falan diyor ama bu şekilde evlilik yürütmek çok zor inanın.

Ben gercekten güldüm buna inanın lohusa döneminde aranılan eştir bu zor ama minnoş bir konu bence. Benim cevremde de var böyle hepsi de çok iyi insanlar. Lütfen kızmamaya çalışın doktora gidin birlikte. Bana da kızmayın ama lütfen

Gülmeniz çok normal ben de başlarda gülüyordum şimdi sinir krizine evrildi çok teşekkür ederim tavsiyeniz için, deneyeceğim

Takıntılı kişiliği var daha da bastırmadan psikolog ve psikiyatri ye görünsün tedavi ile düzelir ve kendi de rahat eder

Esim gecen yatarken elini bilek kismindan bükmüş oyle yatiyo, duzeltirken uyandırdım bi de kavga cikardim oyle uyunur mu diye puabha

Terapi alsın eşiniz. Yoksa zor.

Saka bi yana iki taraf icinde zor bir sey bu ya
Hayir sanki her seyin duzgun olmasi, herkesin istedigimiz gibi davranmasi gerek!
Her seyi bi biz biliyoz sanki, ben de sevmiyorum bu huyumu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…